اکنون بیت‌کوین می‌تواند بعنوان یک ارز مورد استفاده قرار گیرد

زینب روشندل

1624

چهارشنبه 9 خرداد 1397

اکنون بیت‌کوین می‌تواند بعنوان یک ارز مورد استفاده قرار گیرد

کد خبر: 10120

اخیراً هزینه تراکنش‌های بیت‌کوین به پایین‌ترین سطح خود در هفت سال اخیر رسیده است که بطور بالقوه به این کریپتوکارنسی کاربردهای بسیار گسترده‌تری بعنوان یک پول واقعی داده است.

هنگامی که خالق ناشناس بیت‌کوین، ساتوشی ناکاموتو، برای اولین بار در مقاله‌ای در سال 2009 بیت‌کوین را توصیف کرد، وعده داده شد که این رمزارز «یک سیستم پول نقد الکترونیکی همتا به همتا» باشد.

با افزایش محبوبیت بیت‌کوین، کار کردن با شبکه بیش از حد بارگزاری شده آن، با تراکنش‌های کم‌سرعت و کارمزدهای بالا، بسیار رنج‌آور شده بود. هزینه تراکنش‌ها در اواخر سال 2017 به 60 دلار در هر تراکنش رسیده بود. با توجه به یک ردیاب هزینه تراکنش، این رقم از آن زمان یک هفتادم برابر شده است.

مسائل مربوط به تراکنش‌های کند و هزینه‌های بالا منجبر به شکافی غیرقابل جبران در میان جامعه بیت‌کوین شد و در نهایت منجر به تقسیم تکنولوژی اساسی بیت‌کوین یعنی بلاک‌چین شد، تا یک رمزارز کاملاً جدید به نام بیت‌کوین‌کش شکل گیرد.

بیت‌کوین‌کش با تغییر نحوه پردازش تراکنش‌ها، درصدد غلبه بر مشکلات بیت‌کوین بود. در حالی که هزینه های بیت‌کوین همچنان متغیر بوند، اما در روز یکشنبه 27 می، از هزینه تراکنش‌های بیت‌کوین‌کش پایین‌تر آمدند.

کاهش هزینه‌های تراکنش بیت‌کوین با افت شدید قیمت بیت‌کوین‌کش همراه بود. ارزش این رمزارز از ابتدای ماه می حدوداً نصف شده بود.

در حال حاضر امکان پرداخت هزینه برای کالاها و خدمات با کریپتوکارنسی‌هایی مانند بیت‌کوین و اتریوم از طریق پلتفرم‌های شخص ثالث که برای تسهیل تراکنش ارز دیجیتال را به پول فیات مانند دلار و پوند تبدیل می‌کنند، انجام می‌شود.

یکی از این گونه پلتفرم‌ها Plutus است که به مردم اجازه می‌هد با استفاده از بیت‌کوین و اتریوم از طریق پایانه‌های پرداخت NFC سراسر جهان، پرداخت‌های خود را انجام دهند.

«کارمزدهای بیت‌کوین در شش ساعت گذشته کمتر از بیت‌کوین‌کش بوده است.»

ــــ بن ورِت، 27 می 2018

به گفته بنیان‌گذار و مدیرعامل Plutus، دنیل دایاچوپان، محبوبیت بیت‌کوین تا کنون آن را به یک فرصت سرمایه‌گذاری سودآور رایج تبدیل کرده است. همانطور که عملکرد آن بعنوان یک ارز در حال پیشرفت است، رواج این فرصت سرمایه گذاری در میان نسل پدرها و مادرها نیز نفوذ خواهد کرد.

دایاچوپان در گفتگو با ایندیپندنت:

«بیت‌کوین نه تنها یک واحد شمارش مثل طلاست، بلکه یک واحد تراکنش است که طلا نیست. آینده بیت‌کوین در خرج کردن روزمره آن است، نه فقط سرمایه‌گذاری. گفتنی است که ما پیش‌بینی می‌کنیم بیت‌کوین به تا پایان سال به 30,000 پوند و تا پایان سال 2019 به 50,000 پوند برسد.»

نوسان قیمت دقیقاً دلیل آن است که برخی معتقدند که هنوز راه بسیاری برای بیت‌کوین مانده تا به یک ارز در مقیاس قابل توجهی تبدیل شود.

دکتر آرتور گروایس، یکی از بنیان‌گذاران شبکه نقدینگی، به ایندیپندنت گفت:

«بیت‌کوین فقط در صورتی می‌تواند به یک ارز تبدیل شود که ارزش آن تثبیت، و هزینه تراکنش‌های آن ناچیز گردد.»

منبع: Independent.co.uk

کدخبر:

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
آیا ایران به سمت بیت‌کوین خواهد رفت؟

آیا ایران به سمت بیت‌کوین خواهد رفت؟

با توجه به این که آمریکا در تلاش است دسترسی ایران را به حساب های بانکی خود مسدود کند، اهمیت بیت‌کوین به عنوان یک پول بدون محدودیت مرزی و بی‌طرف به شدت افزایش یافته است. با این اوصا...

ادامه مطلب ...
آیا خرید تمام بیت‌‌کوین‌های موجود شدنی‌ست؟

آیا خرید تمام بیت‌‌کوین‌های موجود شدنی‌ست؟

​​​​​​​اگر دولت، شرکت یا یک شخص تقریبا تمام بیت‌کوین‌های جهان را بخرد چه اتفاقی می‌افتد؟ به صورت تئوری براساس قانون عرضه و تقاضا، خرید تمام بیت کوین های موجود چندین پیامد به همراه ...

ادامه مطلب ...
آیا 6 میلیون بیت‌کوین گمشده یا به سرقت رفته می‌تواند ارزش بیت‌کوین را افزایش دهد؟

آیا 6 میلیون بیت‌کوین گمشده یا به سرقت رفته می‌تواند ارزش بیت‌کوین را افزایش ...

در کنفرانس Building on Bitcoin این هفته، جیمسون لوپ، مهندس ارشد سابق BitGo و مهندس CasaHODL، اعلام کرد که تخمین زده می‌شود حدود 4 میلیون بیت‌کوین گم شده و 2 میلیون بیت‌کوین به سرقت رفته است.

ادامه مطلب ...اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر ثبت میکنید