آیا صعود بیت کوین مشابه گسترش یک بیماری مسری است؟

زینب روشندل

1519

پنج شنبه 23 فروردین 1397

آیا صعود بیت کوین مشابه گسترش یک بیماری مسری است؟

کد خبر: 10070

تحلیل‌گران در Barclays Plc، شباهت‌هایی کافی پیدا کردند تا یک مدل قیمت‌گذاری برای کریپتوکارنسی‌ها ایجاد کنند که از دنیای اپیدمیولوژی (علم بیماری‌های مسری) سرنخ گرفته شده است. تشخیص آن‌ها این است: بیت‌کوین احتمالاً در اوج قرار دارد.

مدل Barclays جامعه سرمایه‌گذاران بالقوه بیت‌کوین را به سه دسته تقسیم کرده است: حساس، آلوده و ایمن

فرض آن این است که با افزایش قیمت، "عفونت" بصورت شفاهی گسترش می‌یابد (هیچ کس علاقه ندارد زمانی که دوستان و همکارانش پولدار می‌شوند، عقب بماند!). تحلیل‌گران بارکلیز در نیویورک، در روز سه شنبه در یادداشتی به مشتریان توضیح دادند:

هر چه جمعیت بیشتری به ذخیره دارایی روی می‌آورند، سهم کمتری از جمعیت برای تبدیل به خریداران جدید- جمعیت "میزبان" بالقوه- ، موجود است. از طرفی سهم فروشندگان بالقوه ("بهبودی‌ها") افزایش می‌یابد. در نهایت، این منجر به رکود قیمت‌ها می‌شود و بصورت تصاعدی نسبت فروشندگان به خریداران زیاد می‌شود و قیمت ها شروع به پایین آمدن می‌کنند. این امر موجب یک فشار فروش افسارگسیخته می شود، زیرا کاهش قیمت پیش‌بینی می‌شود.

طبق نوشته تحلیل‌گران: زمانی که به اصطلاحاً "آستانه ایمنی" برسیم، "نقطه‌ای که در آن بخش کافی از جمعیت ایمن می‌شوند تا عفونت‌های ثانویه دیگری وجود نداشته باشد"، حرکتی مشابه با بیماری‌های عفونی اتفاق می‌افتد.

به گفته بارکلیز، متغیرهای اصلی تعیین‌کننده‌ی زمانی که افزایش سود بیت‌کوین تبدیل به کاهش قیمت‌ می‌گردد، سهم جمعیت مطلع از رمزارزها و سهم جمعیت مایل به سرمایه‌گذاری (حساس به عفونت) است. تحلیل‌گران می گویند که شواهد حاصل از نظرسنجی ها در اقتصادهای توسعه یافته نشان می دهد که آگاهی تقریباً جهانی است و جمعیت حساس کوچک است.

بر اساس مدل بارکلیز، در حالی که رمزارزها از سقوط‌های قیمت سال‌های 2011 و 2013 رها شده است، اما سطح آگاهی مردم درباره سیگنال‌های بیت کوین ممکن است هرگز به اوج آن -20،000 دلار در ماه دسامبر- نرسد. تحلیل‌گران نوشتند: ما اعتقاد داریم که ممکن است فاز سفته‌بازی در سرمایه‌گذاری کریپتوکارنسی – وشاید نوسانات شدید قیمت- گذشته باشد.

منبع: Ccn.com

کدخبر:

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
تأثیرات بلاک‌چین بر دولت‌ها

تأثیرات بلاک‌چین بر دولت‌ها

بلاک‌چین، تکنولوژی‌ای که تا کنون با کمک ارزهای دیجیتال بازارهای اقتصادی را بسیار تغییر داده است، به تدریج به نواحی بیشتری از زندگی ما دست‌اندازی می‌کند. در این مقاله به شما خواهیم ...

ادامه مطلب ...
آیا ایران به سمت بیت‌کوین خواهد رفت؟

آیا ایران به سمت بیت‌کوین خواهد رفت؟

با توجه به این که آمریکا در تلاش است دسترسی ایران را به حساب های بانکی خود مسدود کند، اهمیت بیت‌کوین به عنوان یک پول بدون محدودیت مرزی و بی‌طرف به شدت افزایش یافته است. با این اوصا...

ادامه مطلب ...
آیا خرید تمام بیت‌‌کوین‌های موجود شدنی‌ست؟

آیا خرید تمام بیت‌‌کوین‌های موجود شدنی‌ست؟

​​​​​​​اگر دولت، شرکت یا یک شخص تقریبا تمام بیت‌کوین‌های جهان را بخرد چه اتفاقی می‌افتد؟ به صورت تئوری براساس قانون عرضه و تقاضا، خرید تمام بیت کوین های موجود چندین پیامد به همراه ...

ادامه مطلب ...اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر ثبت میکنید