معامله‌گران بیت کوین منتظر یک جهش بزرگ پس از گذشت روز مالیات هستند!

زینب روشندل

1446

سه شنبه 28 فروردین 1397

معامله‌گران بیت کوین منتظر یک جهش بزرگ پس از گذشت روز مالیات هستند!

کدخبر: 10075

سرمایه‌گذاران بیت کوین انتظار یک جهش قیمت پس از گذشت روز مالیات دارند، که به عقیده بسیاری در سال جاری فشار زیادی بر روی کریپتوکارنسی‌ها گذاشته است.

بیت کوین در روز دوشنبه پس از افزایش بیش از 18 درصدی، نزدیک به 8،000 دلار معامله شد.

تام لی، سرپرست تحقیقاتی در Fundstrat Global Advisors می‌گوید:

"با توجه به این که روز مالیات 17 آوریل است، فروش، با توجه به مالیات بر درآمد سرمایه (سودی که از فروش با قیمتی بالاتر از خرید ارزش های سرمایه‌ای، مانند سهام، اوراق قرضه و ... بدست می‌آید) در ایالات متحده باید افزایش یابد."

قیمت بیت‌کوین در روز دوشنبه پایین‌تر بود، به دلیل این که مهلت پیش‌بینی شده روز مالیات - که متخصصان خوش‌بین می‌گویند امسال قیمت دلار را کاهش داده است- در پیش بود.

بیت کوین در روز دوشنبه با قیمت حدود 8،025.55 دلار معامله شد. با توجه به نظر CoinDesk از اول فوریه بهترین هفته سال بوده است. از ابتدای سال قیمت بیت کوین –بیش از 14،000 دلار- نزدیک به 40 درصد کاهش قیمت داشته است.

اسپنسر بوگارت، یکی از شرکای Blockchain Capital می‌گوید:

"Tax-Selling در طی چند هفته گذشته عامل مهمی برای قیمت‌های پایین‌تر از حد معمول ارزهای دیجیتال بوده است. "

Tax -Selling: یک نوع فروش که سرمایه‌گذار یک دارایی را - به منظور کاهش یا حذف سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌های دیگر- با زیان به فروش می‌رساند. فروش مالیات به سرمایه‌گذار اجازه می‌دهد که از مالیات بر درآمد حاصل از سرمایه‌ای که به تازگی به فروش رسانده و یا در آینده نزدیک به فروش می‌رساند، اجتناب کند.

اداره درآمد داخلی، به بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال بعنوان یک دارایی نگاه می‌کند، به این معنی که سودهای معاملات، مشمول مالیات بر درآمد سرمایه می‌شوند. طبق گفته تام لی، بیت کوین در سال گذشته بیش از 1300 درصد رشد قیمت داشته است، و در نتیجه خانوارهای ایالات متحده تقریباً 25 میلیارد دلار بدهی مالیاتی برای ارزهای دیجیتال خواهند داشت.

لی، تنها استراتژیست عمده وال استریت برای تعیین قیمت هدف (قیمتی که توسط یک تحلیل‌گر برای دستیابی به بهترین درآمد ممکن یک معامله‌گر برای سرمایه‌اش، محاسبه می‌گردد)، در روز یکشنبه بیان کرد که قیمت بیت کوین ممکن است در کف قیمتی باشد که در سال پیش یک ماه قبل از افزایش 20،000 دلاری قرار داشت.

وی پیش‌بینی کرده است که این ارز دیجیتال تا اواسط سال به 20،000 دلار و تا پایان سال 2018 به 250،000 دلار برسد. Dan Morehead، مؤسس و مدیرعامل Pantera Capital، در یک نامه به سرمایه‌گذاران که هفته پیش منتشر شد، اعلام کرد که "به احتمال زیاد قیمت بیت کوین در یک سال به 20،000 دلار افزایش خواهد یافت."

همچنین سرمایه‌دار معروف تیم درپر، هفته گذشته پیش‌بینی کرد که بیت کوین تا سال 2022 به 250،000 دلار برسد.

هفته گذشته، نرخ ارز دیجیتال از ماه مارس به بالاترین قیمت خود رسید. این حرکت، پس از یک جهش ناگهانی از 6،786 دلار به بیش از 8،000 دلار اتفاق افتاد، که بسیاری از تریدرها (معامله‌گران) آن را به short covering سرمایه‌گذاران و یا برگشت به بازار پس از این که بازار بر خلاف انتظار عمل می‌کند، نسبت داده‌اند.

Short Covering: بطور مثال یک معامله‌گر تعداد 1000 سهام را به قیمت هرکدام 20 دلار با این عقیده که قیمت پایین خواهد آمد، به فروش می‌رساند. در عوض، قیمت هر سهام به 25 دلار افزایش می‌یابد. معامله‌گر در معرض زیان قابل ملاحظه‌ای قرار می‌گیرد، بنابراین 1000 سهم را به قیمت 25 دلار خریداری می‌کند تا این موقعیت را پوشش دهد. این عمل، معامله‌گر را در یک موقعیت خنثی در بازار قرار می‌دهد.

 

عملکرد یک هفته‌ای بیت کوین:

 

عملکرد یک هفته‌ای بیت کوین

 

طبق گفته CoinDesk، دیگر ارزهای دیجیتال نیز تا روز دوشنبه بهبود یافتند. اتریم طی یک هفته بیش از 26 درصد افزایش یافت، در حالی که ریپل با افزایشی حدوداً 30 درصدی به 65 سنت رسید.

 

منبع: cnbc.com

کدخبر:

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
آیا خرید تمام بیت‌‌کوین‌های موجود شدنی‌ست؟

آیا خرید تمام بیت‌‌کوین‌های موجود شدنی‌ست؟

​​​​​​​اگر دولت، شرکت یا یک شخص تقریبا تمام بیت‌کوین‌های جهان را بخرد چه اتفاقی می‌افتد؟ به صورت تئوری براساس قانون عرضه و تقاضا، خرید تمام بیت کوین های موجود چندین پیامد به همراه ...

ادامه مطلب ...
آیا 6 میلیون بیت‌کوین گمشده یا به سرقت رفته می‌تواند ارزش بیت‌کوین را افزایش دهد؟

آیا 6 میلیون بیت‌کوین گمشده یا به سرقت رفته می‌تواند ارزش بیت‌کوین را افزایش ...

در کنفرانس Building on Bitcoin این هفته، جیمسون لوپ، مهندس ارشد سابق BitGo و مهندس CasaHODL، اعلام کرد که تخمین زده می‌شود حدود 4 میلیون بیت‌کوین گم شده و 2 میلیون بیت‌کوین به سرقت رفته است.

ادامه مطلب ...
سرمایه‌گذاری میلیونرها در کریپتو

سرمایه‌گذاری میلیونرها در کریپتو

68٪ از میلیونرهای جهان تا الان در کریپتو سرمایه‌گذاری کرده‌اند و یا تا سال 2022 قصد سرمایه گذاری دارند

ادامه مطلب ...اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر ثبت میکنید