بیت‌کوین‌کش افق‌های روشنی پیش رو دارد

نگار نجیب نیا

1432

دوشنبه 3 اردیبهشت 1397

بیت‌کوین‌کش افق‌های روشنی پیش رو دارد

کدخبر: 10086

با آغاز فصل جدید رشد و نمو بازار ارزهای مجازی جالب توجه بوده است. در این میان ارتقای بیت‌کوین‌کش بیشتر از همه به چشم می‌خورد. شرایط برای بیت‌کوین‌کش طوری چرخید که بدون اغراق می‌توان گفت از یک شکست عظیم فرار کرده است. در حال حاضر تقاضا برای این ارزدیجیتال بالا رفته و بازار آن چیزی در حدود 56% رشد داشته است. بعلاوه در پلت‌فرم‌های تجاری نظیر به نظیر، محبوب‌ترین مبادله با اغماضی ناچیز به مبادلات BTC بیت‌کوین‌کش تعلق دارد.

شبکه بیت‌کوین‌کش بیش از هر ارزمجازی دیگری برای ایجاد زیرساخت‌های عظیم درنظر گرفته شده است.

بسیاری از افراد عقیده دارند که بیت‌کوین‌کش یک ارزمجازی پرطرفدار است و 9 ماه گذشته تنها شروع کار این ارز بوده است. در هفته اخیر که تکنولوژی‌های Bitmain از لغاتی همچون سازمان‌های استخراج عملکری، آنت‌پول و واژه‌های مشابهی برای اکوسیستم بیت‌کوین‌کش استفاده کرده است.

بلاک‌چین بیت‌کوین‌کش در نقاط ارتفاعی خود برای تبدیل شدن به یک بلاک‌چین پرکاربرد عمومی قرار دارد.

مقایسه رشد بیت‌کوین‌کش

توضیحات: در هفت روز گذشته، بیت‌کوین‌کش 56% رشد داشته است.

زیرساخت و پشتیبانی:

قریب به 9 ماه پیش بود که هارد فورک و سپس ارز دیجیتال بیت‌کوین‌کش از جانب ارائه‌دهندگان کیف پول و مبادله‌کنندگان پشتیبانی‌های زیرساختی دریافت کرد.

تاکنون، هیچ رمزارز دیگری نتوانسته به اندازه بیت‌کوین‌کش نظرات را به خود جلب کند.    

به عنوان مثال، بیت‌کوین‌کش مورد حمایت ارزهای رایجی همچون Bitstamp، Coinbase، Kraken و بسیاری از این دست قرار گرفت. همچنین تامین‌کنندگان کیف پولی همچون Edge، Bread، Jaxx، Copay، Exodus، Ledger، Trezor، Stash، Mobi و غیره از بیت‌کوین‌کش حمایت می‌کنند.

بعلاوه بیت‌کوین‌کش 6 گره کامل از جمله Bitcoin ABC، Unlimited، XT، Parity، Flowee و Bitprim برای پیاده سازی دارد.

به خاطر یکپارچه‌سازی با خدمات پرداختی بیت‌پی، در حال حاضر هزاران بازرگان از جمله کمپانی‌های شناخته شده‌ای همچون میکروسافت، نیواگ و غیره بیت‌کوین‌کش را پذیرفته‌اند. بعلاوه، «پذیرش نوآوری بیت‌کوین‌کش» دارای مجوز آنلاین بازرگانانی است که بیت‌کوین‌کش را پذیرفته‌اند. همچنین با راه‌اندازی سامانه‌های «اوپن‌بازار» و «پورس.آی او» بیت‌کوین‌کش همه چیز را پوشش خواهد داد؛ در حالیکه زیرساخت‌های اینچنین برای بیت‌کوین فراهم نیست.

حمایت پرشور مردمی:

بلاک‌چین بیت‌کوین‌کش نیز مشابه بیت‌کوین تاریخچه تمام مبادلات را ارائه می‌دهد،‌ از روزهای ابتدایی، زمانی که تنها یک زنجیره وجود داشت بیت‌کوین‌کش حامیان خود را داشت تا جاییکه با یک مقایسه سرانگشتی درمی‌یابیم که توسعه‌دهندگان core همچنان خشمگین‌اند و تمایلی به مصالحه ندارند. بسیاری از حامیان قبل از ارائه هاردفورک در 1 آگوست کمیته جایگزینی ایجاد نمودند. بسیاری از بحث‌‌و‌گفتگو برای افزایش اندازه بلاک‌ها در Reddit forum/r/bitcoin منع شدند. سایرین عقیده دارند که توسعه‌دهندگان بیت‌کوین‌کور پروژه را به زوال بردند و تمرکز خود را بر روی کلاینت نرم‌افزاری جداگانه‌ای معطوف کردند؛ چرا که تیم کور تکنوکراسی‌ای به منظور توسعه ایجاد نموده بود.

منبع اصلی ساتوشی در یک پرش هوشمندانه دلچسب «core» نامیده شد؛ تا قبل از آن مشتریان هیچگاه نامی از آن به میان نمی‌آوردند.

اینگونه بود که تیمی برای توسعه «core» ایجاد شد و تبلیغات آن در وب‌سایت «core» قرار گرفت.

(افرادی که پشت بیت‌کوین‌کش قرار دارند؛ همان‌هایی هستند که در ایجاد شبکه بیت‌کوین تاثیر بسزایی داشتنده اند!)

به خاطر تاثیر بسزای هاردفورک ایجاد شده در ماه آگوست، در حال حاضر کمیته قدرتمندی به منظور ارتقا و تغییر پروتکل ایجاد شده است. در ماه گذشته، کمیته هاردفورک موفقی ایجاد کرد که مشکلات تعدیل الگوریتم شبکه (DAA) را برطرف نمود.

این فورک نتایجی مطلوبی به همراه داشت که به لطف آن‌ها سودآوری بین زنجیره‌های بیت‌کوین و بیت‌کوین‌کش به طرز مطلوبی حفظ شد.

بعلاوه به خاطر پایبندی به اصول، بیت‌کوین‌کش برای اهداف خیرخواهانه همچون صندوق اعانه به کار گرفته شد و نهاد eatBCH@ برای یاری رساندن به بی‌خانمانان ونزوئلا از بیت‌کوین‌کش بهره برد.

هزینه ناچیز مبادلات:

هزینه مبادلات در شبکه بیت‌کوین‌کش از بسیاری شبکه‌های بلاک‌چین دیگر کمتر است و با بهبود مقیاس هزینه‌ها پایین باقی خواهند ماند. به عنوان مثال هزینه مبادلات در شبکه بیت‌کوین‌کور برای هر مبادله 20/0 سنت، که برای بیت‌کوین‌کش این مقدار تنها 0028/0 سنت است. بعلاوه، حتی با وجود ارتقای پروتکل بلوک‌هایی با سایزMB 32 هزینه تبادلات بیت‌کوین‌کش پایین باقی خواهد ماند و امکان مبادلات سنگین با هزینه اندک را فراهم خواهد کرد.

همچنین تکنیک های تهاجمی حریم خصوصی همچون «دسته بندی تراکنش‌ها» نیازی ندارند. هزینه تراکنش‌ها در شبکه بیت‌کوین کور نسبت به چند ماه قبل کمتر شده است، اما به خاطر بالا رفتن ناگهانی تبادلات تا مبلغ بالای 40دلار برای هر مبادله، هنوز هم غیرقابل اعتمادند. افزایش قیمت مبادلات بیت‌کوین‌کور باعث شد بسیاری کمپانی‌ها دیگر از رمزارزها به عنوان روشی برای پرداخت استفاده نکنند. اپلیکیشین‌هایی همچون تامبلرز، اپلیکیشن‌های پرداخت و بسیاری از پلت‌فرم‌هایی که از میکروتبادلات بیت‌کوین‌کور استفاده می‌کردند کاملا بی‌اعتبار شدند.

از طرف دیگر بیت‌کوین‌کش با نرخ تبادلات پایین شبکه عظیمی از برنامه‌هایی ایجاد کرده که به افراد اجازه می‌دهد که حتی از بخش‌های کوچکی از رمزارزها برای پرداخت استفاده کنند. تامبلرهای تقویت حریم خصوصی به محیط بیت‌کوین برمی‌گردد، اپلیکیشن‌های Bittorrent، Tip Bots و پلت‌فرم‌های شبکه‌های اجتماعی که کاربران را به اشتراک‌گذاری محتوا ترغیب می‌کنند.

با بروزرسانی‌ نرم‌افزار، کاربران می‌توانند حجم بالایی از مبادلات را در یک بلاک تبادل کنند و دیگر مبادله‌ای تحت عنوان «اسپم» وجود نخواهد داشت.

بعلاوه، شبکه ارتقا یافته جدید کدها را بازیابی می‌کند و کدهای عملیاتی و توانمندی‌های اسکریپی جدیدی اضافه می‌کند که به کمک آن‌ها می‌توان امکان ایجاد توکن و قراردادهای هوشمند را در شبکه بیت‌کوین‌کش فعال نمود.

بعلاوه، کمیته بیت‌کوین‌کش فراخوانی معاملاتی با تائیده صفر در نظر دارند مبادلات آنی را ایمن‌تر کنند.

منبع:news.bitcoin

کدخبر:

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
مقیاس‌پذیری، بزرگترین مشکل پیش روی پذیرش عمده بیت‌کوین

مقیاس‌پذیری، بزرگترین مشکل پیش روی پذیرش عمده بیت‌کوین

در حالی که بسیاری از کسب‌وکارهای رو به جلو بیت‌کوین می‌پذیرند، پرداخت‌های کریپتوکارنسی تا حد زیادی با مرز پذیرش عمده توسط مردم فاصله دارد. اما طبق یک تحقیق جدید از کالج امپریال لند...

ادامه مطلب ...
آیا بیت‌کوین به روزهای اوج خود بازخواهد گشت؟

آیا بیت‌کوین به روزهای اوج خود بازخواهد گشت؟

بیت‌کوین با قیمت 5825 دلار به پایین ترین حد خود در سال 2018 رسید. سیر نزولی بیت‌کوین از ماه فبریه آغاز شد و از 8000 دلار به 6000 دلار نزول کرد سپس در 6050 متوقف شد. در 24 ژانویه مج...

ادامه مطلب ...
چرا قیمت کنونی بیت‌کوین دلیلی بر ناکامی آن نیست؟

چرا قیمت کنونی بیت‌کوین دلیلی بر ناکامی آن نیست؟

بارت اسمیث مدیر گروه بین‌المللی Susquehanna معتقد است که نزول قیمت بیت‌کوین دلیلی بر ناکامی این ارز نیست.

ادامه مطلب ...اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر ثبت میکنید