استفاده از بیت کوین وضعیت مالیاتی پیچیده‌ای ایجاد می‌کند

زینب روشندل

1663

چهارشنبه 22 فروردین 1397

استفاده از بیت کوین وضعیت مالیاتی پیچیده‌ای ایجاد می‌کند

کد خبر: 10069

اگر شما در سال گذشته بیت‌کوین داشتید، ممکن است اکنون بدهی مالیاتی داشته باشید – بدون توجه به آن که چطور آن را خریداری یا استفاده کرده‌اید. این جا توضیح می‌دهیم که چگونه استفاده از بیت‌کوین می‌تواند وضعیت مالیاتی شما را تحت تأثیر قرار دهد.

آیا شما در سال 2017 بر چرخ و فلک رمزارزها که مردم را مسحور کرده بود، سوار شدید؟

احتمالاً شما الان در قلاب مالیات باشید- فرقی نمی‌کند که چطور آن را خریداری یا استفاده کرده‌اید.


بیت کوین یک دارایی است (و این واقعاً مهم است)


در سال 2014، IRS (سازمان درآمدهای داخلی آمریکا) اعلامیه‌ای صادر کرد که نشان می‌دهد کریپتوکارنسی مانند یک دارایی رفتار می‌کند نه یک ارز. این ممکن است یک تمایز جزئی به نظر بیاید اما یک مبنا برای IRS است که تصمیم بگیرد، آیا به افراد مالیات تعلق می‌گیرد یا خیر.

اقداماتی که باعث می‌شود به بیت‌کوین مالیات تعلق گیرد، عبارتند از:

  1. بدست آوردن بیت کوین از طریق استخراج
  2. تبدیل بیت کوین به دلار، یورو و یا
  3. استفاده از بیت کوین برای خرید کالا یا خدمات

در هر مورد، مالک بیت کوین ممکن است یک بدهی مالیاتی ایجاد کند. اگر بیت‌کوین (یا بخشی از آن) را از طریق ماینینگ بدست آورید، بلافاصله به این مقدار مالیات تعلق می‌گیرد، حتی اگر بعداً آن را به پول تبدیل نکنید. اگر بیت‌کوین را از طریق یک تراکنش یا خرید کالا و خدمات بدست آورید، بدهی مالیاتی خواهید داشت، در صورتی که پول بدست آمده (برای مثال قیمت فروش بیت‌کوین) از قیمتی که شما روی آن بیت‌کوین را خریده بودید، بیشتر باشد.

سود حاصل از فروش دارایی‌ها معمولاً شامل مالیات نمی‌شود؛ به جز مسکن یا آثار هنری.

برایان هریس، وکیل مالیاتی در شرکت حقوقی Akerman LLP در فلوریدا، می‌گوید:

"بسیاری از مردم فکر می‌کنند که هنگام فروش یک شئ، مالیاتی به آن تعلق نمی‌گیرد- با این فکر، که برای استفاده شخصی است و به هر حال در این معامله قرار است پول از دست بدهند. چه یک خودرو باشد، یا دستگاه یا یک دارایی دیگر."

همچنین می‌گوید:

"بسیاری از مردم به دنبال نگهداری اشیای قابل لمس برای سرمایه‌گذاری و فروش آن‌ها برای بدست آوردن سود، نیستند."

وی افزود:

"اما اگر درآمد حاصل از Cost Basis دارنده بیت کوین باشد، به آن مالیات تعلق می‌گیرد."

این شمول مالیاتی اگر مربوط به یک درآمد بزرگ باشد، با توجه به نوع آن با یک نرخ کوتاه مدت یا بلند مدت، اعمال خواهد شد.


به شکاف اطلاعات توجه کنید


این موضوع Cost Basis می‌تواند گیج‌کننده باشد. همانند سهام یا اوراق قرضه، Cost Basis، قیمتی است که در آن دارایی را بدست آورده‌اید.

بنابراین دارندگان بیت کوین نه تنها باید قیمت ارزدیجیتال خود را زمانی که به ارزش تبدیل می‌کنند، بلکه زمانی که آن را بدست آورده‌اند، بدانند. این اطلاعات ممکن است به آسانی در دسترس نباشد - و بسیاری از مردم فکر نمی‌کنند که آنها مشمول مالیات هستند.

برای مثال، به طور معمول با سهام، شما می‌توانید یک نوع فرم مالیاتی از کارگزار خود با قیمت پایه دریافت کنید. اما با بیت کوین ممکن است نتوانید. اگر شما بیش از 20،000 دلار تراکنش و بیش از 200 تراکنش در سال داشته باشید، احتمالاً فرم دیگری برای شما صادر می‌گردد. اما نکته این جاست که هر دو شرط باید برآورده شوند، در حالی که بسیاری از مردم ممکن است بیشتر از 200 بار در سال از بیت کوین استفاده نکنند.

هریس می‌گوید: "این یک راه احتمالی برای گیر کردن در قانون‌های IRS است". شما با دریافت فرم مالیاتی، می‎توانید بدانید چه رویداد مشمول مالیاتی داشته اید و سود مشمول مالیات آن چیست. اما با بیت کوین، (بدلیل وجود دو شرطی که قبلاً بیان شد) شما همیشه این فرم را دریافت نخواهید کرد. بنابراین بسیاری از مردم از طریقی که همیشه از مالیات‌هایشان مطلع می‌شدند، دیگر مطلع نمی‌گردند.

با این حال، چه شما از این آستانه‌ها عبور کنید و چه نکنید، همچنان به هر سودی که به دست می‌آورید مالیات تعلق می‌گیرد. اگر پرداخت نکردن این مالیات بر درآمدتان اشتباهی غیرعمد باشد، انتظار نداشته باشید که IRS به شما رحم کند. در حال حاضر این آژانس در حال تعقیب قانونی کوین‌بیس، یک کارگزار کریپتوکارنسی، می‌باشد؛ به دلیل سوابق معامله‌گرانی که ممکن است درآمدهای بیت کوینی خود را گزارش نکرده باشند.


بیت کوین به سرقت رفته است؟ سخت است!


بیت کوین از زمان تأسیس آن در سال 2010 دچار دزدی‌هایی شده است که بسیار توجه همه را برانگیخت. دزدی خودش به اندازه کافی بد است و اگر قبلاً از شما بخاطر بیت کوین کلاهبرداری شده است، ممکن است بتوانید آن را به عنوان زیان ناشی از سرقت، از مالیات خود کم کنید. اما، قوانین مالیاتی جدید در مواقع زیان ناشی از سرقت اموال شخصی، از بین می‌روند.

یکی دیگر از قوانین مالیاتی برای دارندگان ارزدیجیتال نامطلوب است. IRS به دارندگان اجازه می‌دهد که انواع زیادی از دارایی را با یک نوع دارایی مشابه آن معامله کنند، بدون این که مستقیماً متحمل مالیات شوند – به آن معامله "هم‌نوع (like-kind)" گفته می‌شود.

قبل از انجام اصلاحات مالیاتی اخیر، دارندگان بیت کوین می‌خواستند بدانند که آیا می‌توانند با این گونه تراکنش‌ها، رمزارزهای دیگر را معامله کنند. هریس می‌گوید: "پاسخ نامشخص بود. چیزی که نامشخص بود این بود که آیا یک نوع ارز دیجیتال، هم‌نوع ارز دیجیتال دیگر محسوب می‌گردد؟ در حال حاضر اصلاحات مالیاتی جدید، معاملات هم‌نوع را محدود به دارایی‌های واقعی کرده‌اند، نه کالاهای شخصی."


کمی تسکین!


در حالی که شما باید درآمدهای مشمول مالیات را در هر تراکنش بیت کوین گزارش کنید، IRS برای شما کمی فرجه و احتمال لغو مالیات قائل شده است. شما می‌توانید زیان‌های ناشی از پایین‌تر بودن قیمت فروش از قیمت خرید را کسر کنید و سود ناشی از فروش‌های دیگر را خنثی کنید، درست همان طور که برای زیان‌های سهام یا اوراق قرضه عمل می‌کنید. زمانی که برد و باخت‌هایتان را محاسبه کردید، نمی‌توانید زیانی بیشتر از 3،000 دلار را منظور نمایید.

با نوسان شدید قیمت بیت‌کوین در سال 2017 و 2018 ، بسیاری از دلالان بیت کوین، دچار زیان شدند. اگر شما در بیت‌کوین یا کریپتوکارنسی‌های دیگر متضرر شوید، اطمینان حاصل کنید که حتماً آن‌ها را در اظهارنامه مالیاتی خود ثبت کرده باشید. تا شاید بتوانید مالیات خود را کاهش دهید.

بدهی مالیاتی فقط برای استفاده از بیت‌کوین؟! این یک دلیل دیگر است برای این که هنگام استفاده از کریپتوکارنسی‌ها بسیار مراقب باشید!

منبع: Nerdwallet.com

کدخبر:

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
در سال 2040، جهان بدون بیت کوین معنا ندارد!

در سال 2040، جهان بدون بیت کوین معنا ندارد!

تا کنون دنیای بدون اینترنت را تصور کرده اید؟ دنیای بدون کامپیوتر را چطور؟ اما آیا تصور جهان امروزی برای اجداد ما نیز به راحتی مقدور بوده؟ تحلیل گران معتقدند در سال 2040 بیت کوین هم...

ادامه مطلب ...
بیت‌کوین، طلای دیجیتال

بیت‌کوین، طلای دیجیتال

بیت‌کوین ویژگی‌های مشترک زیادی با طلا دارد که باعث می‌شود برخی حتی آن را «طلای دیجیتال» یا «نسخه دوم طلا» لقب دهند. در ادامه به برخی مزایای این ارز‌مجازی پیشرو نسبت به طلا اشاره می‌کنیم.

ادامه مطلب ...
آیا ارز‌مجازی می‌تواند برای اقتصاد ونزوئلا نقش‌ نوش‌دارو را بازی کند؟

آیا ارز‌مجازی می‌تواند برای اقتصاد ونزوئلا نقش‌ نوش‌دارو را بازی کند؟

دولت ونزوئلا اخیرا ارز‌مجازی ای به نام «پترو» را ارز‌مجازی رسمی معرفی کرده است. اما آیا «پترو» یا هر ارز‌های‌ دیجیتال دیگر می‌تواند برای اقتصاد بیمار ونزوئلا نقش‌ نوش‌دارو‌ را بازی کند؟

ادامه مطلب ...اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر ثبت میکنید