برآورد سود 4 میلیارد دلاری شرکت چینی Bitmain در سال 2017

زینب روشندل

1862

دوشنبه 6 فروردین 1397

برآورد سود 4 میلیارد دلاری شرکت چینی Bitmain در سال 2017

کد خبر: 10002

طبق تحقیقات موسسه مالی برنشتاین ، درآمد شرکت مشهور چینی Bitmain که در حوزه تولید دستگاه‌های استخراج بیت کوین فعالیت می‌کند، تنها در سال 2017 بین 3 تا 4 میلیارد دلار برآورد شده است.

حوزه ابتدایی فعالیت کمپانی "بیت مین" تولید سخت‌افزارهای تخصصی در جهت تأمین امنیت ارزهای دیجیتال از جمله بیت‌کوین بود که در ادامه بطور اختصاصی به ساخت تجهیزات استخراج بیت‌کوین یا اصطلاحاً ماینر روی آورد. دستگاه استخراج کمپکت مدل اس 9 این شرکت، یکی از محبوب‌ترین و شناخته‌شده‌ترین ماینرهای حال حاضر جهان می‌باشد. "بیت مین" قیمت سخت‌افزارهای خود را با افزایش قیمت بیت کوین در سال 2017 افزایش داد و بدین ترتیب سود بیشتری بدست آورد. "بیت مین" همچنین پیشگام تولید تراشه‌های تخصصی استخراج بیت کوین، معروف به asics، است و برآورد شده که در حال حاضر 70 تا 80 درصد از بازار ماینینگ‌ها متعلق به این کمپانی صاحب نام چینی می‌باشد.

 

bitmain

 

کمپانی "بیت مین" که خود نیز به استخراج مستقیم بیت کوین بشکل انبوه مشغول است مستقیماً از افزایش قیمت بیت کوین، که در دسامبر سال قبل به اوج خود یعنی نزدیک به 20،000 دلار رسیده بود، نیز سود کلانی به جیب زد. بر طبق اطلاعات استخراج شده از وبسایت Blockchain.info، استخرهای استخراج Antpool و BTC.com که هردو متعلق به این شرکت چینی هستد، تقریباً بیش از 40 درصد از کل توان محاسباتی را در شبکه سرورهای بلاک‌چین تشکیل می‌دهند. "بیت مین" به ازای هر تراکنش بیت کوین در این استخرها، کارمزدی از اپراتورها دریافت می‌کند که در مجموع عدد قابل ملاحظه ایست.

همانطور که می‌دانید قیمت بیت‌کوین از ابتدای سال 2018 تقریباً نصف شده است و ماهیت بسیار ناپایدار دنیای نوظهور ارزهای دیجیتال نیز به این معنی است که سودآوری"بیت مین" خیلی تضمین شده و قطعی نیست. یک خطر بالقوه برای این شرکت، دولت مرکزی چین است که اخیراً قدم‌های مهمی برای محدود کردن فعالیت ارزهای دیجیتال برداشته است. با این حال "بیت مین" پایه‌های امپراطوری خود را با جریانی عظیم از نقدینگی مستحکم کرده و اعلام نموده که در سال جدید با طراحی تراشه‌هایی مبتنی بر هوش مصنوعی، به فعالیت‌های خود در حوزه ارزهای دیجیتال تنوع خواهد بخشید.

 

بیشتر بخوانید :

استخراج یا ماینینگ چیست؟

گزارش نیویورک تایمز از توسعه مزارع استخراج بیت‌کوین در ایران

واردات دستگاه‌هاي استخراج بيت کوين و ارز رمزنگار قانوني شد

منبع: Fortune.com

کدخبر:

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
در سال 2040، جهان بدون بیت کوین معنا ندارد!

در سال 2040، جهان بدون بیت کوین معنا ندارد!

تا کنون دنیای بدون اینترنت را تصور کرده اید؟ دنیای بدون کامپیوتر را چطور؟ اما آیا تصور جهان امروزی برای اجداد ما نیز به راحتی مقدور بوده؟ تحلیل گران معتقدند در سال 2040 بیت کوین هم...

ادامه مطلب ...
بیت‌کوین، طلای دیجیتال

بیت‌کوین، طلای دیجیتال

بیت‌کوین ویژگی‌های مشترک زیادی با طلا دارد که باعث می‌شود برخی حتی آن را «طلای دیجیتال» یا «نسخه دوم طلا» لقب دهند. در ادامه به برخی مزایای این ارز‌مجازی پیشرو نسبت به طلا اشاره می‌کنیم.

ادامه مطلب ...
آیا ارز‌مجازی می‌تواند برای اقتصاد ونزوئلا نقش‌ نوش‌دارو را بازی کند؟

آیا ارز‌مجازی می‌تواند برای اقتصاد ونزوئلا نقش‌ نوش‌دارو را بازی کند؟

دولت ونزوئلا اخیرا ارز‌مجازی ای به نام «پترو» را ارز‌مجازی رسمی معرفی کرده است. اما آیا «پترو» یا هر ارز‌های‌ دیجیتال دیگر می‌تواند برای اقتصاد بیمار ونزوئلا نقش‌ نوش‌دارو‌ را بازی کند؟

ادامه مطلب ...اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر ثبت میکنید