سوالات متداول

برای شروع فرآیند خرید نیاز به کمک دارید؟ ما در قالب سؤالات زیر تلاش کردیم تا به متداولترین سؤالات شما پاسخ دهیم. در صورتی که پاسخ خود را اینجا نیافتید لطفاً از یکی از روش‌های زیر ، پرسش خود را مطرح کنید

ارسال ایمیل به آدرس

info@salamcrypto.com

ارسال پیام به آیدی

SalamCrypto_Support@

چت آنلاین با
کارشناسان سلام کریپتوچطور شروع کنیم ؟

به منظور یاری رساندن شما برای اولین معامله بیت‌کوین، دو دستورالعمل کوتاه برای پاسخگویی به تمامی پرسش‌های شما ترتیب دیده‌ایم.

نحوه خرید بیت کوین

مرحله اول: ثبت نام

در لوکال بیت‌کوین یک حساب کاربری ایجاد کنید. به محض ایجاد حساب کاربری یک کیف پول ایمن آنلاین بیت‌کوین دریافت می‌کنید. برای انجام این فرآیند به هیچ نرم‌افزار اضافی نیاز نیست.

مرحله دوم: پیداکردن تبلیغ فروشندگان موجود

وارد صفحه اصلی شوید و در قسمت جستجو در فرم مربوطه میزان بیت‌کوین، محدوده جغرافیایی و روش پرداخت را مشخص کنید. اگر روش خاصی برای پرداخت مد نظر ندارید گزینه «تمامی پیشنهادات آنلاین» را انتخاب کنید. سایت لیست معامله کنندگان را در محدوده شما نشان می‌دهد.

مرحله سوم: انتخاب یک تبلیغ

از میان لیست تبلیغ‌ها، فروشنده‌ای با رتبه اعتبار و مبادلات تکمیل شده بالایی دارد را انتخاب کنید. زمانیکه فروشنده حداقل تا پنج دقیقه پاسخگو باشد شاخص زمان پاسخگویی سبز رنگ، 30 دقیقه پاسخگو باشد زرد رنگ و در صورتیکه کمتر از 30 دقیقه باشد خاکستری رنگ می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر فروشنده می‌توانید دکمه «خرید» را فشار دهید.

مرحله چهارم: پرداخت وجه به فروشنده

بعد از اینکه دکمه «خرید» را فشار دهید اطلاعات بیشتری از جزئیات معامله تبلیغ مورد نظر کسب خواهید کرد. قبل از ارسال درخواست خرید موارد ذکر شده را مطالعه نمایید، اگر با این موارد موافق نیستید می‌توانید به صفحه قبلی برگردید و تبلیغ دیگری را انتخاب کنید. برای آغاز نمودن یک معامله، میزان بیت‌کوینی که در نظر دارید خریداری کنید را در باکس آبی رنگ وارد کنید، برای فروشنده پیغامی تایپ کنید و برای آغاز شدن معامله دکمه «ارسال درخواست معامله» را فشار دهید. قبل از شروع معامله اطمینان حاصل کنید که توانایی پرداخت وجه مورد نظر را دارید، چنانچه نتوانید تا پایان زمان پیش‌فرض تعیین شده برای معامله مبلغ مورد نظر را بپردازید، معامله به صورت اتوماتیک کنسل خواهد شد.

مرحله پنجم: تکمیل فرآیند پرداخت

به محض اینکه پرداخت را انجام دادید بر روی گزینه «پرداخت کردم» کلیک کیند. به محض اینکه فروشنده وجه پرداختی شما را دریافت کند، بیت‌کوین به کیف پول الکترونیکی شما در لوکال بیت‌کوین منتقل خواهد شد و تمام!

تبریک شما اولین معامله بیت‌کوینی خود را انجام دادید.


نحوه فروش بیت کوین

مرحله اول: ثبت نام

در لوکال بیت‌کوین یک حساب کاربری ایجاد کنید. به محض ایجاد حساب کاربری یک کیف پول ایمن آنلاین بیت‌کوین دریافت می‌کنید. برای انجام این فرآیند به هیچ نرم‌افزار اضافی نیاز نیست.

مرحله دوم: پیداکردن تبلیغ فروشندگان موجود

به صفحه اصلی مراجعه کنید و در باکس جستجو گزینه «فروش سریع» را انتخاب کنید. مقدار بیت‌کوینی که می‌خواهید بفروشید و روش پرداخت خود را وارد کنید. اگر روش پرداخت خاصی مد نظر ندارید، در قسمت روش پرداخت گزینه «تمام روش‌های پرداخت» را انتخاب کنید. بعد از آن سایت تمام پیشنهادات فروش موجود را به شما نشان می‌دهد. نکته‌ای که در مورد روش‌ پرداخت وجود دارد این است که: بعضی از روش‌های پرداخت ریسک بالایی دارند. مبادلات بیت‌کوین کاملا غیرقابل برگشتند‌اند. به محض اینکه بیت‌کوین خود را بفروش برسانید، دیگر به آن دسترسی نخواهید داشت، حتی در صورتیکه وجه پرداختی مشتری عودت داده شود. به همین خاطر پیشنهاد ما به شما این است که روش‌های پرداخت ایمن‌تر و فروشندگانی با مبادلاتی با بازخورد 100% را انتخاب کنید.

مرحله سوم: انتخاب یک تبلیغ

از لیست پیشنهادات، فروشنده‌ای که رتبه اعتبار و مبادلات تکمیل شده بالایی دارد را انتخاب کنید. زمانیکه فروشنده حداقل تا پنج دقیقه پاسخگو باشد شاخص زمان پاسخگویی سبز رنگ، 30 دقیقه پاسخگو باشد زرد رنگ و در صورتیکه کمتر از 30 دقیقه باشد خاکستری رنگ می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید دکمه «فروش» را فشار دهید.

مرحله چهارم: ایجاد تبادل

بعد از اینکه دکمه «خرید» را فشار دهید اطلاعات بیشتری از جزئیات معامله تبلیغ مورد نظر کسب خواهید کرد. قبل از ارسال درخواست خرید موارد ذکر شده را مطالعه نمایید، اگر با این موارد موافق نیستید می‌توانید به صفحه قبلی برگردید و تبلیغ دیگری را انتخاب کنید. برای آغاز نمودن یک معامله، میزان بیت‌کوینی که در نظر دارید خریداری کنید را در باکس آبی رنگ وارد کنید، برای فروشنده پیغامی تایپ کنید و برای آغاز شدن معامله دکمه «ارسال درخواست معامله» را فشار دهید. به محض آغاز کردن معامله بیت‌کوین از کیف پول شما خارج شده و در رهن معامله قرار می‌گیرد.

مرحله پنجم: صبر کنید تا خریدار وجه را بپردازد

بعد از فرستادن درخواست معامله خریدار از شما می‌خواهد تا نحوه پرداخت را مشخص کنید. پس از اینکه جزئیات نحوه پرداخت را در اختیار مشتری قرار دهید مشتر مبلغ را پرداخت کرده و تائیدیه را از شما دریافت می‌کند. حتما قبل از آزاد سازی بیت‌کوین اطمینان حاصل کنید که وجه به حساب شما رسیده باشد. تحت هیچ شرایطی قبل از رسیدن وجه به حساب بیت‌کوین را آزاد نکنید. توجه داشته باشید که فرآیند تبادل بیت‌کوین غیرقابل برگشت است، به محض اینکه بیت‌کوین به حساب مشتری منتقل شود به هیچ وجه قابل استرداد نیست. به محض اینکه تائیدیه پرداخت را گرفتید بر روی گزینه «آزادسازی بیت‌کوین» در پایین صفحه کلیک کنید. با این کار بیت‌کوین از رهن معامله خارج شده و به کیف پول آنلاین مشتری منتقل خواهد شد.

میتوانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر به پست های زیر در بلاگ سلام کریپتو مراجعه کنید:
بیت کوین چیست ؟
آشنایی با LocalBitcoins.com

تمامی مبادلات آنلاین با سپرده حفاظت می‌شوند. زمانیکه معامله شروع می‌شود سپرده به صورت خودکار از کیف پول لوکال بیت‌کوین فروشنده خارج می‌شود. این بدان معناست در صورتیکه فروشنده پول را از شما دریافت کند ولی بیت‌کوینی ارسال نکند بخش پشتیبانی لوکال بیت‌کوین،‌ بیت‌کوین را به حساب شما انتقال می‌دهد. اگر فروشنده هستید،‌ هرگز قبل از مطمئن شدن از رسیدن پول بیت‌کوینی آزاد نکنید. توجه داشته باشید که معاملات لوکال سپرده فعال پیش فرض ندارند.

میتوانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر به پست های زیر در بلاگ سلام کریپتو مراجعه کنید:
چگونه از کریپتوکارنسی خود محافظت کنیم
آشنایی با کیف پول‌های ارز دیجیتال
آشنایی با LocalBitcoins.com

در انتهای هر تبلیغ بر روی وب‌سایت قیمت یک بیت‌کوین براساس نرخ رایج نشان داده شده است. به عنوان مثال،‌اگر در نظر داریم بیت‌کوین را با قیمت دلاری خریداری کنیم قیمت دلاری 10420$ خواهد بود. این بدان معناست که اگر بخواهم یک بیت‌کوین بخرم باید 10420 دلار بپردازم.

آیا می‌توانم کمتر از یک بیت‌کوین بخرم؟

مسلما، در هر تبلیغ چیزی تحت عنوان «بازه» مشاهده می‌کنید. در این «بازه» کمترین میزان و بیشترین میزان بیت‌کوینی که می‌توانید از خریدار بخرید را مشاهده می‌کنید. یک بیت‌کوین می‌تواند به مبالغ بسیار کم تقسیم گردد، کمترین مبلغ که یک ساتوشی نامیده می‌شود چیزی در حدود 0/00000001 بیت‌کوین است.

در لوکال بیت‌کوین دو نوع معامله داریم، معاملات لوکال و معاملات آنلاین.

معاملات آنلاین: به صورت آنلاین در پلت‌فرم ما انجام می‌شوند و در این معاملات شما طرف مقابل را ملاقات نمی‌کنید. سپرده اتوماتیک برای معاملات آنلاین انجام می‌شود.

معاملات لوکال: به صورت رو در رو انجام می‌شوند و سپرده‌ای در میان نیست. به همین خاطر در این معاملات پرداخت آنلاین ایمن نیست. نمونه‌ای از روش‌های پرداخت آنلاین، نقل و انتقالات بین بانکی است.

اگر بیت‌کوین را توسط پلت‌فرم لوکال‌بیت‌کوین خریداری کنید، بیت‌کوین ها در کیف پول لوکال‌بیت‌کوین شما ذخیره خواهند شد. شما می‌توانید بیت‌کوین‌ها را از کیف پول الکترونیکی خود به هر مقصدی که در نظر دارید انتقال دهید. سرویس‌ها و خدمات بیت‌کوین عموما با یکدیگر سازگارند یعنی می‌توانید بیت‌کوینی که از لوکال‌بیت‌کوین می‌خرید را در فروشگاه‌های آنلاین و مراکز خریدی که بیت‌کوین قبول می‌کنند، خرج کنید. برای ارسال بیت‌کوین از کیف پولتان در سایت لوکال بیت‌کوین تنها کافیست آدرس گیرنده و میزان انتقال را مشخص کنید.

در این صفحه می‌توانید برای ارسال معامله، جزئیات امر را مشاهده کنید و گذرواژه مورد نظر خود را وارد کنید (و کد دو عملی تصدیق کننده، در صورتیکه 2FA برای شما فعال شده باشد)

توجه داشته باشید که کیف پول لوکال‌بیت‌کوین شما نمی‌تواند در برخی شرایط خاص به کار گرفته شود. به عنوان مثال، نمی‌توانید شما نمی‌توانید از بیت‌کوین خود را در سایت‌هایی مثل ساتوشیدیک که بیت‌کوین را به آدرس فرستنده برمی‌گردانند استفاده کنید. همچنین بیت‌کوین‌هایی که به تازگی استخراج شده‌اند نمی‌توانند به کیف پول شما در لوکال‌بیت‌کوین منتقل شوند.

میتوانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر به پست های زیر در بلاگ سلام کریپتو مراجعه کنید:
آشنایی با LocalBitcoins.com
eWallet چیست؟
استخراج یا ماینینیگ چیست؟
آشنایی با کیف پول بیت‌کوین

برای فروش در فضای لوکال بیت‌کوین اول باید مقداری بیت‌کوین به کیف پول لوکال‌بیت‌کوین خود انتقال دهید. به این منظور به یک حساب لوکال‌بیت‌کوین نیاز خواهید داشت و برای دستیابی به بیت‌کوین موجود در کیف پول باید آدرس کیف پول را بدانید.

برای دستیابی به آدرس گیرنده در لوکال‌بیت‌کوین باید در صفحه کیف پول گزینه دریافت بیت‌کوین را انتخاب کنید.

آدرس شما در بالای صفحه قرار دارد. توجه داشته باشید که آدرس شما پس از هر مبادله تغییر می‌کند. این امر برای بالابردن امنیت حساب‌ها انجام می‌شود. آدرس‌های قدیمی هم هنوز کار می‌کنند اما دیگر به شما نمایش داده نمی‌شوند و توصیه می‌‌کنیم از آن‌ها استفاده نکنید. توجه داشته باشید که کمترین میزان بیت‌کوینی که می‌توانید انتقال دهید نرخ تبادل است.

در حالت معمول ارسال یا دریافت بیت‌کوین به کیف پول در معاملات بیت‌کوین با نرخ درست 10 تا 60 دقیقه زمان خواهد برد. اگر مبادله شما بیشتر از این زمان برد از صحیح بودن نرخ اطمینان حاصل کنید. تبادل برای کاربران لوکال‌بیت‌کوین آنی است. مبادلاتی که در آن‌ها ارسال از کیف پول لوکال شماست برای حصول اطمینان از تائید حداکثر 30دقیقه‌ای با نرخ اولیه ماکزیموم انجام می‌شوند

در صورتیکه 60 دقیقه منتظر ماندم و هنوز مبادله پندینگ بود چه کنم؟ ممکن است مبادله بیت‌کوین شما با نرخ مبادله پایین انجام می‌شه یا با شبکه بیت‌کوین مغایرت داره، در این حالت انجام مبادلات زمان بیشتری می‌برد. مبادلات بیت‌کوین باید با شبکه بیت‌کوین مطابقت داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تائیدیه‌ها به Bitcoin wikipedia مراجعه کنید.

برای بررسی وضعیت مبادلات بیت‌کوین:
1. باید آیدی مبادله کننده یا کیف پولی که وجه به آن انتقال داده می‌شود و میزان بیت‌کوین منتقل شده را بدانید.
2. به سایت Tradeblock.com مراجعه کنید.
3. آدرس گیرنده یا آیدی تبادل را در فیلد جستجو تایپ کنید. اگر آدرس گیرنده چندین ورودی مبادله دارد برای شناسایی فوری مبادلات از میزان بیت‌کوین استفاده کنید.
4. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن بر روی گزینه «مبادله» کلیک کنید.
5. به دنبال جایی بگردید که تعداد تائیدیه‌های مبادلات را به شما نشان می‌دهد.
در صورتیکه مبادله شما...:
... بیش از 6 تائید داشته باشند: کیف پول مقصد مبلغ مبادله را دریافت کرده است. اگر هنوز مبلغ منتقل نشده، لطفا با ارائه دهنده کیف پول تماس بگیرید.
... 0-6 تائید یا تائید نشده: مبلغ از کیف پول فرستنده خارج شده و هنوز در راه است.
... نمی توانید مبادله را پیدا کنید: کلا مبلغ از کیف پول فرستنده خارج نشده0 به پشتیبانی یا کیف پول ارسال کننده تماس بگیرید.

شما می‌توانید در صورت نداشتن تلفن همراه هم بیت‌کوین بخرید، اما برای پاسخ‌دادن به آگهی‌ها محدودیت دارید. با ثبت شماره تلفن خود در لوکال‌بیت‌کوین می‌توانید تعداد آگهی‌هایی که می‌توانید یا آن در تماس باشید را بالا ببرید.

نقطه کوچک سبز، زرد یا خاکستری‌ای که بعد از نام کاربری به چشم می‌خورد. این نقطه نشان می‌دهد که تریدیر چقدر سریع به شما پاسخ خواهد داد.

نقطه سبزرنگ به آن معنی‌ست که کاربر در 5 دقیقه به شما پاسخ خواهد داد.

نقطه زردرنگ به آن معنی‌ست که کاربر در 30 دقیقه به شما پاسخ خواهد داد.

نقطه خاکستری‌رنگ به آن معنی‌ست که کاربر در بیش از 30 دقیقه به شما پاسخ خواهد داد.

زمان پاسخگویی برحسب میانگین زمان پاسخگویی تمام تریدهای 30 روز گذشته محاسبه می‌شود.


بیت کوین چیست؟

برای پاسخ به سوالات بالا میتوانید مقالات زیر را در بلاگ سلام کریپتو مطالعه کنید:

بیت کوین چیست ؟
بیت کوین چطور کار میکند ؟

شما می‌توانید بیت‌کوین‌هایتان را در کیف پول لوکال‌بیت‌کوین خود ذخیره کنید، اما ما در نظر داریم کیف پول‌های دیگری نیز برای بیت‌کوین ایجاد کنیم. در صورتیکه می‌خواهید کنترل کامل بر روی بیت‌کوین خود داشته باشید بهترین راه ذخیر‌ه‌سازی آن در کیف پول کامپیوتر یا تلفن همراه شماست. محبوب‌ترین کیف پول مستقل ما «الکتروم» است. در صورتیکه بخواهید بیت‌کوین خود را به روش ایمنی ذخیره کنید کیف پول‌های کاغذی نیز گزینه‌های مطلوبی هستند. کیف پول‌هایی که بر روی تلفن همراه قرار دارند نیز روش مناسبی برای به همراه داشتن بیت‌کوین در هر نقطه هستند.


راهنمای کاربری سایت LocalBitcoins.com

LocalBitcoins.com از یک سیستم فیدبک استفاده می کند که یک نمره را در پروفایل عمومی شما نشان می دهد. این نمره که بصورت درصدی است، نشان می دهد که هر کاربر چه مقدار فیدبک (بازخورد) مثبت دارد.

شما فقط می توانید یک فیدبک به یک کاربر بدهید. فیدبک می تواند یکی از این چهار نوع باشد: قابل اعتماد، مثبت، خنثی، بلاک و بلاک بدون فیدبک. هنگامی که فیدبک داده می شود، اگر شرایط خاصی برقرار باشد در پروفایل عمومی کاربر قابل مشاهده است. در غیر این صورت فیدبک تأیید نشده است. فیدبک تأیید نشده فقط برای کاربری که آن را دریافت می کند و مدیران سایت قابل مشاهده است و درصد فیدبک را تحت تأثیر قرار نمی دهد.

کاربرانی که هیچ تریدی نداشته‌اند، نمی توانند فیدبک بدهند، با این حال اگر آن ها به یکدیگر نشان قابل‌اعتماد یا غیر‌قابل‌اعتماد بدهند، می توانند فیدبک های قابل‌اعتماد، غیرقابل‌اعتماد، خنثی و یا بلاک فیدبک را بدهند.


توضیح انواع فیدبک

قابل‌اعتماد: دادن فیدبک قابل‌اعتماد، نمره دریافت‌کننده را افزایش می دهد، در عین حال او را بعنوان فرد مورداعتماد مشخص (مارک) می کند. افرادی که به عنوان مورداعتماد مشخص می کنید، می توانند تبلیغات Trusted Only شما را مشاهده کنند. شما می توانید لیستی از افرادی را که مورداعتماد مشخص کرده اید، در زیر پروفایلتان ببینید.

مثبت: فیدبک مثبت، نمره دریافت‌کننده را افزایش می دهد.

خنثی: فیدبک خنثی بر نمره دریافت‌کننده تأثیری نمی گذارد.

بلاک: با بلاک کردن یک کاربر، دیگر نمی تواند با شما ارتباط برقرار کند و فیدبک منفی شما را دریافت کرده که باعث می شود نمره فیدبکش کاهش یابد.

بلاک بدون فیدبک: این گزینه کاربر را از ارتباط با شما مسدود می کند، اما نمره فیدبکش بدون تغییر باقی می ماند.

فیدبکی که داده شده می تواند تأیید شود یا نشود. فیدبک تأییدشده در پروفایل عمومی کاربر نمایش داده می شود و بر نمره فیدبک تأثیر می گذارد. فیدبک تأییدنشده فقط برای دریافت‌کننده آن و سایت لوکال‌بیت‌کوینز قابل مشاهده است. برای تأییدشدن یک فیدبک تأییدنشده، یکی از شرایط زیر باید برقرار شود:
تریدهای بین دهنده و گیرنده فیدبک باید بیش از 0.2 بیت کوین باشد.
یا
حجم کل تریدهای گیرنده فیدبک بیشتر از 5 بیت کوین باشد.
و یا
دهنده فیدبک احراز هویت شده باشد و حجم کل معاملاتش حداقل 0.1 بیت کوین باشد.

بله، شما می توانید فیدبکی را که به شخص دیگری داده‌اید، تغییر دهید. برای انجام این کار، پروفایل عمومی خود را باز کنید، و به پایین اسکرول کنید تا به قسمت فیدبک برسید، سپس روی دکمه Update your feedback کلیک کنید. شما نمی توانید فیدبکی را که شخص دیگری به شما داده است تغییر دهید، اما اگر می دانید که فیدبکی اشتباه است، می توانید با طرف های تریدهای قبلی خود از قسمت Closed Contacts داشبورد خود، ارتباط برقرار کنید و از آن ها بخواهید فیدبک خود را تغییر دهند.

هنگامی که از پروفایل یک کاربر بازدید می کنید، دکمه بزرگی وجود دارد که با استفاده از آن می توانید به کاربر نشان مورداعتماد دهید. کاربران مورداعتماد می توانند تبلیغات تریدی که شما ایجاد کرده‌اید را مشاهده کنند و این فقط برای کاربران مورداعتماد قابل مشاهده است. تریدرها می توانند از این قابلیت استفاده کنند، بعنوان مثال، برای ایجاد تبلیغات با قیمت های بهتر برای مشتریان دائمی خود بعنوان پاداش تکرار معاملات

در حال حاضر، سایت Localbitcoins.com به دلایل امنیتی اجازه تغییر نام کاربری را نمی دهد.

اعلان های وب به شما امکان می دهد تا از طریق مرورگر خود، هر زمان که یک نوتیفیکیشن جدید در لوکال‌بیت‌کوینز داشتید، اعلان های پاپ آپ (pop-up) دریافت کنید. اگر به ترید بیت کوین می پردازید و می خواهید فوراً از هر اتفاقی که می افتد مطلع شوید، نوتیفیکیشن وب را از پروفایل خود فعال کنید. مربع Enable Web Notification را تیک بزنید و زمانی که مرورگر شما برای نشان دادن وب نوتیفیکشن اجازه درخواست می کند، گزینه Accept را انتخاب کنید. اکنون همه چیز تنظیم شده است و شما از این به بعد نوتیفیکیشن ها را دریافت می کنید.

گاهی اوقات شما می خواهید به تاریخ ورود به سیستم خود نگاهی بیندازید، در قسمت Security Options، صفحه‌ای به نام Login History مشاهده می کنید. این، یک لیست از هر ورود به حساب شما را نشان می دهد.

Login Guard حساب کاربری شما را از ورود افرادی که نام کاربری و رمز عبور شما را می دانند، حفظ می کند. هر وقت کسی از یک کامپیوتر یا مرورگر اینترنت جدید وارد حساب کاربری شما می شود، یک ایمیل به ایمیلی که از آن برای ساخت حساب لوکال‌بیت‌کوینز خود استفاده کرده‌اید، فرستاده می شود. این ایمیل حاوی یک لینک و اطلاعاتی در مورد این که چه کسی وارد شده است، می باشد. برای تأیید ورود به سیستم، باید روی لینک کلیک کنید.

شما در قسمت Security Options، صفحه Authorized Browsers، می توانید لیست تمام مرورگرهایی را که توسط Login Guard اجازه دارند وارد حساب شما بشوند، مشاهده نمایید. این صفحه به شما اجازه می دهد تا دسترسی از یک مرورگر را اگر آن را شناسایی نمی کنید (مثلاً چون لوکیشن آن مال شما نیست)، لغو کنید.

اگر در دسترسی به حساب خود با استفاده از Login Guard مشکل دارید، می توانید یک از پشیبانی در قسمت Help کمک بگیرید.


مشکلات متداول و راهکارها

برخی از فروشندگان از شما مدارک شخصی می‌خواهند. در صورتیکه اولین باریست که مبادله انجام می‌دهید، حتی اگر حساب کاربری شما در لوکال‌بیت‌کوین شناخته شده باشد، فروشندگان از شما درخواست مدارک خواهند کرد. این بدان خاطر است که در برخی کشورها مطابق قوانین لوکال، فروشندگان باید مشتریان خود را بشناسند. اکثر فروشندگانی که در نظر دارند از شما مدارک دریافت نمایند، موارد مربوط به احراز هویت را در شرایط مبادله ذکر می‌کنند.

در صورتیکه تمایلی به ارائه مدارک به فروشنده ندارید می‌توانید ترید را کنسل کرده و از فروشنده‌ای که سختگیری کمتری در این موارد دارد خرید کنید.

به خاطر داشته باشید که همیشه مدارک خود را از طریق چت لوکال برای فروشنده ارسال کنید، پیام‌های چت مربوط به تبادلات تا 180 روز بر روی سرور ضبط شده و پس از آن به صورت خودکار پاک می‌شوند. همچنین برای جلوگیری از سوء استفاده‌ از مدارک شخصی شما، بر روی تمام عکس‌ها واترمارک لحاظ می‌شود.

عموما فروشندگان به محض اینکه پرداخت را انجام دهید بیت‌کوین را برای شما آزاد خواهند کرد، این پروسه یک یا دو ساعت زمان خواهد برد. اگر پرداخت کرده اید، اما هنوز منتظر هستید، هیچ چیز نگران نباشید، زیرا تمام معاملات آنلاین توسط سپرده محافظت می‌شود و فروشنده نمی‌تواند با بیت‌کوین شما فرار کند. اگر مبادله مشکل دارد و فروشنده بیت‌کوین شما را آزاد نمی‌کند، شما می‌توانید مبادله را به بخش پشتیبانی لوکال‌بیت‌کوین گزارش کنید و این بخش مشکل شما را برطرف خواهد کرد.

در صورتیکه به صورت آنلاین خرید و فروش انجام می‌دهید، می‌توانید تا 1 ساعت پس از تکمیل خرید تخلفات را گزارش کنید.

در صورتیکه بیت‌کوین از رهن ترید خارج شده باشد یا ترید لوکال آن بدون رهن انجام شده باشد، امکان شکایت وجود ندارد.

زمانیکه از مبادله‌ای که در آن دخیل هستید، شکایت می‌شود، یک اس‌ام‌اس و یک ایمیل دریافت خواهید کرد، در اکثر موارد یک شکایت ساده برای جلب توجه شریک تجاری شما در مبادله کافیست. عموما مشکل مربوط به مبادلات گزارش شده در عرض 24 تا 48 ساعت حل خواهد شد.

همیشه مقداری از موجودی کیف پول شما برای پرداخت هزینه تبادلات بیت‌کوین نگه داشته می‌شود. چرا که برای هر تبادل بیت‌کوین باید مبلغ ناچیزی پرداخته شود و فرقی هم نمی‌کند این مبلغ به کجا ارسال شود. به همین خاطر برای جلوگیری از منفی شدن حساب، این مبلغ همیشه در کیف پول شما باقی می‌ماند. لیست کامل تمامی نرخ‌ها در صفحه مربوط به نرخ‌ها موجود است.

زمانیکه در نظر دارید بیت‌کوین خریداری کنید پاسخ به این پرسش از مورد به مورد دیگر متفاوت است.

زمانیکه درخواست خرید می‌فرستید، زمان مشخصی برای تکمیل فرآیند پرداخت دارید و بعد از آن ترید به صورت خودکار کنسل می‌شود (زمان کنسل شدن ترید به روش پرداخت وابسته است). شما باید در این مدت زمان پرداخت خود را انجام دهید و دکمه «پرداخت کردم» را فشار دهید. در این صورت فروشنده متوجه می‌شود شما وجه را پرداخت کردید و تازمانیکه حساب خود را چک کرده و بیت‌کوین را برای شما آزاد کند، مبلغ مورد نظر در رهن ترید باقی می‌ماند.

اگر برای خرید مبلغی پرداخت کردید اما قبل از منقضی شدن زمان پنجره ترید دکمه «پرداخت کردم» را فشار ندادید، باید با فروشنده تماس بگیرید. فروشنده باید دوباره خرید خود را فعال کند؛ در این حالت دوباره مبلغ در رهن ترید قرار می‌گیرد. شما می‌توانید از طریق داشبورد پروفایل لوکال‌بیت کوین به شماره فروشنده دسترسی پیدا کرده و در یک پیام خصوصی شرایط را برای فروشنده توضیح دهید.

در صورتیکه فروشنده به درخواست شما پاسخ نداد با استفاده از فرم درخواست پشتیبانی با بخش پشتیبانی لوکال‌بیت‌کوین تماس بگیرید و شماره ترید خود را ذکر کنید.

کیف پول لوکال یک کیف پول اینترنتی است. ارسال و دریافت مبادلات به یکدیگر مرتبط نیستند. اگر به آدرس بیت‌کوین لوکال‌بیت‌کوین دات کام (LocalBitcoins.com) یا تریدبلوک‌دات‌کام (Tradeblock.com) مراجعه کنید مبادلاتی می‌بینید که متعلق به شما نیستند.

کیف پول‌های اینترنتی اینگونه کار می‌کنند. شما نمی‌توانید با آدرس فرد دیگری مبادله انجام دهید.

مبادلات بیت‌کوین قابل بازیابی نیستند. درصورتیکه بیت‌کوین را به آدرس دیگری انتقال دهید دیگر سایت لوکال به هیچ طریق نمی‌تواند آن را بازیابی نماید. تنها راهی که برای بازگرداندن بیت‌کوین دارید این است که با صاحب آدرس تماس بگیرید و بخواهید بیت‌کوین شما را برگرداند. آدرس را از کجا گرفتین و بیت‌کوین را به کجا ارسال کردید؟ می‌توانید آدرس را در گوگل سرچ کنید و ببینید متعلق به کدام سرویس بیت‌کوین است، یا می‌توانید از سرویس‌هایی همچون «والت اکسپلولر (wallet explorer)» کمک بگیرید.

اگر با این جستجوها به نتیجه نرسیدید، می‌توانید در فرم بحث و تبادل سایت ما در مورد مالک آدرس سوال کنید، اکما توجه داشته باشید که امکان به نتیجه رسیدن این روش محدود است.

توجه داشته باشید که ک کیف پول می‌تواند چندین آدرس داشته باشد. پروتکل بیت‌کوین به نحوی طراحی شده است که اطمینان حاصل می‌کند که بیت‌کوین به آدرسی که وجود خارجی ندارد فرستاده نشود، اما می‌تواند به آدرس‌های غیرفعال یا آدرس‌هایی که توسط کسی کنترل نمی‌شوند ارسال گردند.

اگر هیچ ایمیلی از سمت لوکال‌بیت‌کوین دریافت نکردید، می‌توانید چند روش زیر را امتحان کنید:


بررسی کنید که ایمیل شما به درستی تایپ شده باشد.
فولدر اسپم خود را چک کنید، ممکن است ایمیل به پوشه اسپم منتقل شده باشد.
گاهی اوقات برخی سرویس‌های ایمیلی، پیام‌هایی را که از دامنه خاصی ارسال می‌شوند را بلاک می‌کنند، بهتر است آدرس ایمیل خود را عوض کنید.
اگر باز هم برای وارد شدن به حساب خود مشکل دارید می توانید با بخش پشتیبانی سایت تماس بگیرید.

در قسمت پایین لیست صفحه اول فیلدی مربوط به جستجوی مکان مشاهده می‌کنید، مکان خود را در آن تایپ کنید (شهر، کشور) و دکمه اینتر را فشار دهید. با بارگذاری مجدد صفحه می‌توانید تبلیغات مکان خود را مشاهده کنید.

در حال حاضر وب‌سایت لوکال‌بیت‌کوین در زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی، فرانسه، ایتالیایی، روسی، برزیلی، پرتغالی و چینی در دسترس است.

شما می‌تواند زبان مورد نظر را از پایین صفحه بخش مربوط به خدمات انتخاب کنید.

برای ورود می‌توانید از آدرس ایمیل خود استفاده کنید. فقط کافیست نام کاربری را در فیلد تایپ کنید. در صورتیکه هر دو را فراموش کردید یک بلیط پشتیبانی را باز کنید و ما به شما کمک می‌کنیم به حسابتان دسترسی پیدا کنید.

درصورتیکه نام کاربری و ایمیل و پسورد خود را فراموش کردید، از صفحه «درخواست پشتیبانی» مراجعه کنید و گزینه‌ای که با شرایط شما همخوانی دارد را انتخاب کنید و فرم مربوطه را پر کنید. لوکال‌بیت‌کوین این امکان را به شما می‌دهد که حساب‌تان را باز گردانید.

شماره تلفن شما تنها می‌تواند توسط حساب کاربری شما تائید شود. اگر حساب کاربری دیگری بخواهد از شماره تلفن شما استفاده کنید ابتدا باید شماره از حساب شما غیرفعال شود. اگر نمی‌توانید به حساب کاربری‌تان وارد شوید تا شماره تلفن خود را پاک کنید با بخش پشتیبانی سایت لوکال‌بیت‌کوین تماس بگیرید و شماره تلفن خود را در بخش مربوطه وارد کنید.


ایجاد تبلیغ و معامله

چیزهای زیادی روی نمایش تبلیغ اثر دارند، برای مثال تاریخچه تریدینگ، فیدبک، قدمت حساب، تنظیمات تبلیغات و غیره. اگر تبلیغ شما نمایش داده نمی‌شود، لطفاً لیست زیر را بررسی نمایید:

1- آیا در کیف پول LocalBitcoins شما بیت کوین وجود دارد؟

اگر شما تبلیغی برای روش‌های پرداخت آنلاین دارید، باید حداقل 0.04 بیت کوین در کیف پول خود داشته باشید تا تبلیغتان نمایش داده شود. اگر تبلیغ برای پرداخت در محل (Cash) دارید، باید حداقل 0.04 بیت کوین در کیف پول خود داشته باشید.

2- تبلیغ من در صفحه اول نیست

فقط 6 آگهی در هر دسته بر روی صفحه اول نمایش داده می‌شوند و روش‌های خاص پرداخت با ریسک بالا، حذف می‌شوند. برای این که تبلیغ شما در صفحه اول قرار گیرد، باید تریدری با تجربه معاملات زیاد باشید.

3- وقتی جستجو می‌کنم، تبلیغ من نمایش داده نمی‌شود!

هنگامی که شما تبلیغات را جستجو (Search) می‌کنید، حداکثر 15 آگهی بعنوان نتیجه نشان داده می‌شود. اگر تبلیغ‌های بیشتری با معیارهای جستجو مطابقت داشته باشند، با کلیک بر لینک Show more… و انتخاب یک روش پرداخت، می‌توان آن‌ها را یافت. هر چه سابقه ترید و نمره فیدبک شما بیشتر می‌شود، احتمال این که تبلیغ شما در 15 تبلیغ اول نمایش داده شود، بیشتر است.

4- با استفاده از ابزار مشاهده تبلیغ (Ad visibility tool)، خطاها را بررسی کنید

اگر هنوز هم نمی‌توانید تبلیغ خود را پیدا کنید، ممکن است مشکلی در تنظیمات تبلیغ شما وجود داشته باشد. صفحه عمومی‌تبلیغ دچار مشکل را باز کنید و در قسمت پایین صفحه، ابزاری برای بررسی خطاهایی که ممکن است مانع نمایش تبلیغ شما شده باشند، پیدا کنید.

روی عنوان کلیک کنید تا بررسی تبلیغات شما شروع شود. سپس می‌توانید ببینید که چه کسی می‌تواند برای تبلیغ شما ترید باز کند، و چه کسی می‌تواند آن را ببیند. هرگونه مشکل برای عدم نمایش تبلیغ شما، در این جا نشان و توضیح داده خواهد شد.

5- یک بلیط پشتیبانی (Support ticket) باز کنید

شما همیشه می‌توانید برای کمک گرفتن درباره نمایش تبلیغ، یک بلیط پشتیبانی باز کنید.

هر کاربر در تعداد تبلیغاتی که می‌تواند ایجاد کند، محدود است. زمانی که تازه شروع می‌کنید، در کل می‌توانید 5 تبلیغ ایجاد کنید. اگر می‌خواهید تبلیغات بیشتری ایجاد کنید، به حجم ترید بیشتری نیاز دارید.

تبدیل شدن به یک پرو تریدر، هدف تمام تریدرهاست، زیرا افراد کمی می‌توانند این نشان را دریافت کنند. برای تخصیص نشان پرو تریدر، باید تمام شروط زیر را برآورده کنید:
1- هویت شما باید تأیید شده باشد.
2- حساب کاربری باید بیشتر از 150 روز پیش ثبت شده باشد.
3- حداقل 100 فیدبک مثبت تأیید شده داشته باشید.
4- حداقل باید 20 بیت کوین معامله کرده باشید.
5- حجم ترید شما در 30 روز گذشته باید حداقل 2 بیت کوین باشد.
هنگامی که حساب شما با تمام شرایط فوق مطابق باشد، بطور اتوماتیک نشان پرو تریدر را دریافت خواهید کرد.

انگشت سبز بر اساس یک الگوریتم بطور خودکار به تبلیغات شما اختصاص داده می‌شود. ما نمی‌خواهیم دقیقاً بیان کنیم که چه چیزهایی برای آن لازم است، اما موارد زیر مورد توجه قرار می‌گیرد. هنگامی که تبلیغ شما همه الزامات را برآورده کند، انگشت سبز را دریافت می‌کنید:
1- تعداد معاملات و نمره فیدبک حساب شما
2- سابقه زمانی حساب شما
3- روش پرداخت تبلیغات شما
4- محبوبیت روش پرداخت
5- فیدبک‌های اخیر حساب شما
6- مجموع و مقدار اخیر بیت کوین‌هایی توسط شما معامله شده است
7- چه مدت پیش اولین ترید خود را انجام داده اید

قیمت تبلیغات بر اساس نرخ‌های بیت کوین است. نرخ مبادله بیت کوین نوسانی است و ممکن است به سرعت تغییر کند.

LocalBitcoins نرخ تبادل و قیمت تبلیغات را هر پنج دقیقه بروز می‌کند. قیمت‌های نشان داده شده در لیست‌ها و در صفحه اول، ذخیره شده و کمی کندتر بروزرسانی می‌شوند. گاهی اوقات هنگامی که قیمت بیت کوین به سرعت در حال نوسان است، تبلیغات با معادله قیمت مشابه، ممکن است قیمت متفاوتی نشان دهند. گاهی اوقات اطلاعات بازار برای بعضی از ارزها در دسترس نیست، که منجر به تاخیر در بروزرسانی قیمت تبلیغات می‌شود. با این حال، هنگامی که صفحه تبلیغ را باز کنید، قیمت بیشتر بروز خواهد بود.

قیمت خرید زمانی که خریدار بیت کوین درخواست ترید ایجاد می‌کند، تعیین می‌شود.

هنگامی که قیمت شناور است، مقدار بیت کوین خریداری شده با نرخ تبادل بیت کوین، نوسان می‌کند. مقدار بیت کوین معامله شده، زمانی تعیین می‌شود که ترید بسته شود، به جای این که زمانی تعیین شود که ترید باز می‌شود. این امر، خطرات بازار را در معاملات نقدی محلی، جایی که زمان بین باز کردن و بستن ترید می‌تواند چند روز باشد، کاهش می‌دهد.

قیمت شناور بر اساس متغیر نرخ تبادل لوکال (LocalBitcoins_sell) می‌باشد. فروشنده می‌تواند یک حاشیه اضافی برای آن مشخص کند.

برای استفاده از فرمول‌های پیچیده‌تر، می‌توانید دستورالعمل قیمت‌گذاری را ببینید. اگر جاوااسکریپت شما فعال باشد، می‌توانید از weighted (USD24) یا قیمت بازار (Bitstamp) بعنوان پایه استفاده کنید و درصد کمیسیون خود را در قسمت "کمیسیون" (Commission) وارد کنید.

اگر بخواهید زیر قیمت بازار به فروش برسانید (یا اضافی پرداخت کنید)، می‌توانید از درصد کمیسیون منفی استفاده کنید.

برخی از تبلیغات بعنوان Trusted only (مورداعتماد) مشخص شده اند. این تبلیغات فقط برای حساب‌هایی که شما در Localbitcoins بعنوان مورداعتماد مشخص کرده اید، در دسترس هستند.

چگونه می‌توانم کسی را بعنوان مورداعتماد مشخص کنم؟

برای اضافه کردن افراد به لیست مورداعتماد، می‌توانید دوستان خود را از طریق ایمیل دعوت کنید، از پروفایل کاربری عمومی LocalBitcoins آن‌ها بازدید کنید و یا بعد از اتمام ترید با آن‌ها، فیدبک قابل‌اعتماد بدهید. شما می‌توانید یک لیست از افرادی را که با پروفایل خود اعتماد کرده اید، پیدا کنید.

ایجاد معامله ویژه با افراد مورداعتماد:

برای ایجاد یک تبلیغ مورداعتماد، این گزینه را در فرم ویرایش (Edit) تبلیغات بررسی کنید. فروشنده بیت کوین تصمیم می‌گیرد که اعتماد کند. برای تبلیغ فروش، فقط کسانی که بعنوان مورداعتماد مشخص کرده‌اید می‌توانند به آن دسترسی پیدا کنند. برای تبلیغ خرید، تنها تبلیغ کسانی را که به شما اعتماد دارند می‌توانید ببینید.

اگر می‌خواهید در تریدها به کاربران دیگر نشان دهید که شما یک کاربر LocalBitcoins را احراز هویت نموده‌اید، به پروفایل خود بروید و مربع “show me as real name verifier to others” را تیک بزنید. در این صورت، هر زمان کاربری که نام واقعی اش را تأیید کرده‌اید، با یک تریدر دیگر ترید باز کند، در کادر امنیتی نشان داده می‌شود که نام واقعی شما را تأیید کرده است. این یک راه سودمند برای افزایش اعتماد کاربران است.
این گزینه بصورت پیش فرض برای حساب‌های جدید فعال است.

شما می‌توانید شرکت خود را با LocalBitcoins تأیید کنید. در این صورت در صفحه ترید، علاوه بر نام واقعی، نام شرکت شما بعنوان شریک تجاریتان نمایش داده می‌شود. برای تأیید شرکت با حساب LocalBitcoins، ابتدا باید هویت خود را از طریق فرایند عادی احراز هویت، تأیید کنید.

پس از تکمیل آن، به روند تأیید شرکت دسترسی خواهید داشت. بدین صورت که یک لینک روی صفحه احراز هویت نمایان می‌شود که به شما اجازه می‌دهد مدارک تأیید خود را آپلود کنید.

برای تأیید شرکت، باید شرایط زیر را برآورده کنید:

1- شما مدیر شرکت هستید یا مجاز به امضای قراردادها از طرف شرکت هستید.
2- شرکت شما باید در پایگاه‌های داده آنلاین کشور شما، قابل جستجو باشد.