بیت‌کوین حلقه نجاتی برای کره‌شمالی

نگار نجیب نیا

452

سه شنبه 7 فروردین 1397

بیت‌کوین حلقه نجاتی برای کره‌شمالی

کدخبر: 10031

طبق جدیدترین اخبار در حال حاضر کره‌شمالی هزاران میلیون دلار بیت‌کوین گردآوری کرده است.

کارشناسان امنیت مالی معتقدند که کره‌شمالی در نظر دارد از بازار کوین‌های مجازی برای تزریق ارز به اقتصاد افول یافته این کشور بهره ببرد.

طبق آمار کره‌شمالی به منظور کمرنگ کردن تحریم‌های شدید بین‌المللی اعمال شده بر برنامه‌های هسته‌ای و موشکی این کشور، در سال گذشته بیش از 200 میلیون دلار از ارزهای دیجیتال معامله کرده است.

نظر به اینکه در ژانویه قیمت تا 120 میلیون دلار نزول داشت؛ درصورتیکه این کشوردر اوج قیمت، در نیمه دسامبر، بیت‌کوین‌های خود را خرج کرده باشد تاکنون 210 میلیون دلار بدست آورده است.  

خانم پریسیلا موریوچی، افسر سابق امنیت ملی آمریکا، در مصاحبه‌ای با رادیوی آزاد آسیا از نقل و انتقال چیزی معادل 11000 بیت‌کوین سخن گفت. او معتقد است این مقدار ارز مجازی از طریق ماینینگ یا هکینگ بدست آمده. این مقام مسئول به خبرنگاران Vox.com. می‌گوید: «شرط می‌بندم این کوین‌ها به ارز یا کالاهای فیزیکی‌ای تبدیل می‌شود که از برنامه هسته‌ای و موشک بالستیک کره‌شمالی حمایت می‌کنند.»

رژیم محصور کره‌شمالی در حال حاضر به جرایم سایبری مستحکمی ‌متهم است.

در دسامبر، آمریکا اظهار داشت که این اتفاق در پس پرده حمله WannaCry ransomware که بیش از 230000 کامپیوتر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داد، اتفاق افتاده است.

همچنین هکرهای کره‌شمالی به سرقت از بانک بنگلادش در سال 2015 متهم هستند. در سال 2015 حکرهای این کشور طی فرآیندی مبلغ 81 میلیون دلار را به صورت غیرقانونی به حساب های بانکی مختلف در فیلیپین انتقال دادند.

شواهد نشان می‌دهند که این هکرها در کشورهای خارجی مراکز عملیاتی متعددی دارند. پیام تلگرافی‌ای که در مصاحبه ماه دسامبر Recorded Future ضبط شده نشان می‌دهد که هکرهای کره‌شمالی در کشورهای مختلفی از جمله هند و چین فعالیت می‌کنند.

گزارشات اخیر نشان می‌دهند که ارتش سایبری تحت حمایت دولت ممکن است از هدف قرار دادن سیستم ها بانکی سنتی فراتر رفته و بر پتانسیل سودآور رمزگذاری ارز مجازی تمرکز کند.

در ماه دسامبر، هکرهای کره‌شمالی یکی از ارزهای مجازی کره جنوبی را هدف قرار دادند و حداقل مبلغی معادل 7 میلیون دلار از آن ارز مجازی را به سرقب بردند و باعث ورشکستگی کمپانی ای به نام «یوبیت» شدند.

پیونگ‌یانگ مرتبا تمام اتهامات مربوط به هکینگ‌ها را رد می‌کند. با این حال، کارشناسان امنیت مالی و رقبا اینطور بیان می‌کنند که دانش‌آموختگان نخبه‌ای از دانشگاه های معتبر برای پیوستن به دفاتر 121 آژانس سایبری این کشور دستچین شده‌اند.

 

بیت کوین حلقه نجاتی برای کره شمالی

 

طبق گزارشی که در ماه نوامبر ارائه شده، در دانشگاه علم و تکنولوژی پیونگ‌یانگ دوره ویژه‌ای با تمرکز بر ارز مجازی ارائه می‌شود.

کارشناسان هشدار داده‌اند که رویدادهایی از این قبیل می‌تواند ظرفیت ارزمجازی را برای بدل شدن به یک ارز رایج کاهش دهد و همچنین فرصت بیشتری برای جرم و جنایت در اختیار رژیم‌های سرکشی همچون کره‌شمالی قرار ‌دهد.

لورتا ناپلونی متخصص پول شویی در زمینه مالی اظهار داشته که کره‌شمالی در حال حاضر به ارز مجازی پناه برده و به احتمال زیاد از آن به منظور پول شویی بهره خواهد برد.

ارزهای مجازی کار را برای خرید و فروش اسلحه، مواد‌مخدر و سایر کالاهای قاچاق ساده‌تر می‌کنند. کره‌شمالی به بهره گیری از ارز مجازی برای فروش اسلحه و خرید نفت از ایران و لیبی متهم است.

سازمان ملل باید به منظور محدود نمودن این کشور، مقررات مرتبط با تبادل ارزهای مجازی را افزایش دهد.

 

بیشتر بخوانید :

آیا ارز‌مجازی می‌تواند برای اقتصاد ونزوئلا نقش‌ نوش‌دارو را بازی کند؟

گسترش فعالیت‌های بیت‌هامب در تایلند و ژاپن

استقبال بانک مرکزی و شورای عالی فضای مجازی از ارز دیجیتال

 

منبع:telegraph

 

کدخبر:

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
امکان تجارت با ترکیه از طریق ارزهای مجازی!

امکان تجارت با ترکیه از طریق ارزهای مجازی!

معاون وزیر صنعت گفت: تبادل لیر با ریال مورد تصویب قرار گرفته است و از طریق بانک‌های دو کشور دنبال می‌شود و در صورت فراهم بودن زیرساخت‌ها امکان تجارت از طریق پول دیجیتال نیز وجود دارد.

ادامه مطلب ...اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر ثبت میکنید