Bithumb حساب کاربری ایرانیان را مسدود کرد

نگار نجیب نیا

1255

دوشنبه 7 خرداد 1397

Bithumb حساب کاربری ایرانیان را مسدود کرد

کدخبر:10115 

بزرگ‌ترین صرافی ارزمجازی کره، به منظور جلوگیری از پول‌شویی مبادلات 11 کشور از جمله کره شمالی، ایران و عراق را ممنوع کرد.

صرافی در بیانیه‌ای در روز دوشنبه اظهار داشت که برای حرکت به سوی مقابله با پول‌شویی جهانی در نظر دارد تمامی مبادلات کشورهای سرکش و تروریست را در بلک لیست خود قرار دهد.

این 11 کشور که عبارتند از کره شمالی، بوسنی و هرزگوین، اتیوپی، سوریه، ایران، عرقای،‌سریلانکا،‌ ترینیداد و توباگو، تونس، وانواتو و یمن هستند؛ بر مبنای فعالیت‌های مالی داخلی، ‌کشورهایی هستند که اقدامات لازم را برای مقابله با پول‌شویی، تامین مالی تروریست و سایر خطراتی که سیستم مالی بین‌المللی را تهدید می‌کند،‌ انجام نداده‌اند.

از 27 می به بعد Bithumb هیچ کاربر جدیدی از این 11 کشور نمی‌پذیرد؛ حساب کاربران قدیمی این کشورها نیز تا 21 ژانویه غیرفعال خواهد شد.

طبق آمار ارائه شده از جانب Coinmarketcap، Bithumb با تبادل بیش از 400 میلیون دلار توکن در 24 ساعت شبانه‌روز بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال در کره و 5 امین در جهان است.

علاوه بر این،  Bithumb می‌گوید قوانین مقابله با پول‌شویی خود را با پیاده‌سازی توصیه‌های مسئولین دولت کره جنوبی و موسسه بلاک‌چین کره که یک موسسه خودمختار است که به صورت گروهی کار می‌کند، تقویت نموده است.

همچنین این موسسه قوانین سختگیرانه‌ای برای جلوگیری از دستکاری بازار و مبادلات داخلی لحاظ کرده است.

یکی از اعضای عالی رتبه Bithumb در این رابطه می‌گوید:

ما در ضمن تلاش برای همکاری فعالانه با موسسات داخلی،‌ قاطعانه قوانین خود را اجرا می‌کنیم و از سرمایه سرمایه‌گذاران خود حمایت می‌نماییم.

وی همچنین اضافه کرد که برای کاربران جهانی، یک فرآیند تائید به کمک تلفن همراه تعریف شده است تا از این طریق از هر گونه سوءاستفاده از اطلاعات حساب سایر کاربران اجتناب شود.

منبع:www.ccn.com

کدخبر:

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
ETF بیت‌کوین رد شد!

ETF بیت‌کوین رد شد!

امید بازگشت مجدد گاوها به بازار بیت‌کوین با رد ETF آن توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده مجددا نا امید شد. قانونگذاران با اشاره به این که متقاضیان نیازمند تصمیم SEC برای...

ادامه مطلب ...
باز هم نوسان شدید بازار به پرداختی‌های بالای اکسچنج ورشکسته Mt.Got

باز هم نوسان شدید بازار به پرداختی‌های بالای اکسچنج ورشکسته Mt.Got

با بازپرداخت 1 میلیاردلاری صرافی ژاپنی Mt.Gox به طلبکاران، مارکت بیت‌کوین ممکن است دور جدیدی از افزایش عرضه و نزول قیمت را تجربه کنند.

ادامه مطلب ...
به کمک Wirex و Paytomat پرداخت با بیت‌کوین در اروپا راحت‌تر می‌شود

به کمک Wirex و Paytomat پرداخت با بیت‌کوین در اروپا راحت‌تر می‌شود

یک خبر خوب برای دارندگان ارزهای مجازی:‌ به زودی پرداخت به کمک بیت‌کوین و بیت‌کوین‌کش و چندین ارزمجازی دیگر در اروپا راحت‌تر خواهد شد!

ادامه مطلب ...اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر ثبت میکنید