کاربری‌های خلاقانه ناسا و ایسا از تکنولوژی بلاک‌چین

نگار نجیب نیا

270

چهارشنبه 8 فروردین 1397

کاربری‌های خلاقانه ناسا و ایسا از تکنولوژی بلاک‌چین

کدخبر:10041

ناسا و سایر آژانس‌های فضایی همچون آژانس فضایی اروپا (ایسا) در نظر دارند از تکنولوژی بلاک‌چین در ماموریت‌های فضایی و عملیات داخلی بهره‌مند شوند.

به اعتقاد ناسا تکنولوژی بلاکچین در ماموریت‌های فضایی گسترده می تواند بسیار کارآمد عمل کند و تکنولوژی‌های هوش مصنوعی و بلاک‌چین در کنار یکدیگر می توانند شبکه‌ کارآمدی از حسگرهای فضایی ایجاد کنند. به همین خاطر در سپتامبر 2017 بودجه هنگفتی برای ایجاد نرم‌افزار فضایی هوشمندتر و مستقل‌تر به دانشگاه آکرون ایالات‌متحده پیشنهاد شد.

کارشناسان در این تحقیق در نظر دارند اتوماسیون، آگاهی زیست‌محیطی و هوش‌مصنوعی کاوشگرهای ناسا که از جمله الزامات اصلی ماموریت‌های فضایی هستند را بهبود بخشند.

مدیر برنامه‌ ارتباطات پیشرفته در مرکز تحقیقات گلن ناسا در این رابطه می‌گوید:

ما در نظر داریم بلاک‌چین و هوش مصنوعی گسترده‌تری بر روی شبکه های ارتباطی فضایی و زمینی خود به کار بگیریم. در صورت موفقت‌آمیز بودن طرح اولیه، از نتیجه تحقیقات در راستای ایجاد شبکه‌های ارتباطی بهینه بهره خواهیم برد.

ایسا نیز به همین نسبت به دنبال راه‌حل‌های مبتکرانه‌ای مبتنی بر بلاک‌چین است. اخیرا، آژانس از تکنولوژی بلاک‌چین به عنوان گزینه کلیدی در فعالیت‌های فضایی و محیط‌های اداری بهره برده است.

منبع: bitcoinmagazine

کدخبر:

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
در 10-20 سال آینده اقتصاد تماما بر پایه بلاک‌چین خواهد بود

در 10-20 سال آینده اقتصاد تماما بر پایه بلاک‌چین خواهد بود

جوزف لوبین، یکی از بنیان‌گذاران اتریوم (ETH)، در 14 ماه مارس در کنفرانس SXSW در شهر آستین اظهار داشت که انتظار می‌رود اقتصاد جهانی در 10-20 سال آینده 10 برابر خواهد شد، این در حالی...

ادامه مطلب ...
جایگاه 130ام ایران در شاخص فساد اقتصادی در جهان

جایگاه 130ام ایران در شاخص فساد اقتصادی در جهان

سازمان بین‌المللی شفافیت در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد ایران به لحاظ شاخص ادراک فساد اقتصادی در میان 167 کشور جهان در جایگاه 130ام قرار دارد.

ادامه مطلب ...
بلاکچین  جدید اتریوم مایکروسافت نیازی به استخراج ندارد

بلاکچین جدید اتریوم مایکروسافت نیازی به استخراج ندارد

غول شرکت‌های نرم‌افزاری،  ماکروسافت، بلاکچینی را به عنوان سرویس Baas ایجاد کرد که به شرکت‌های تجاری این امکان را می‌دهد تا بلاکچین انعطاف‌پذیی برای اتریوم طراحی نماید که به طور خاص...

ادامه مطلب ...اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر ثبت میکنید