جایزه 250000 دلاری باینانس برای به دام انداختن هکرها

نگار نجیب نیا

383

پنج شنبه 9 فروردین 1397

جایزه 250000 دلاری باینانس برای به دام انداختن هکرها

کدخبر:10055

در 7 ام مارس 2018 (17 اسفند ماه 1396) گروهی از هکرها تلاش کردند با هک نمودن اطلاعات حساب کاربران باینانس به دارایی این حساب ها دستبرد بزنند. سرمایه‌داران پس از مشاهده بی‌نظمی ‌و معاملات غیرمجاز در حساب‌هایشان به باینانس برای نقض امنیت هشدار دادند.

دقیقا مشخص نیست هکرها از چه مسیری برای اعمال غیرقانونی بهره می‌گیرند، برخی کاربران معتقدند که هکرها با بهره‌گیری از نقطه ضعف همخوانی کلیدهای API کاربران با یکدیگر توانسته اند سیستم دو عاملی باینانس را دور بزنند که خوشبختانه به مقصود خود نرسیدند.

در این راستا باینانس با تاکید بر اهمیت تلاش همه جانبه در راستای جلوگیری از وقوع جنایت و رفتارهای غیراخلاقی در جامعه ارزهای مجازی اظهار داشت که:

برای ایجاد جامعه ای ایمن، نمی‌توان تنها بر رویکردهای دفاعی بسنده کرد. بلکه لازم است کاملا فعالانه هرگونه فعالیت مشکوک را قبل از وقوع شناسایی کنیم. با وجود اینکه در 7 مارس هکرها به مقصود خود نرسیدند، واضح است که این عملیات از قبل برنامه ریزی شده در مقیاس بزرگی انجام می شده است و باید ابعاد آن پیگیری شود.

صرافی باینانس در اعلامیه در 11 مارس (21 اسفند ماه) اظهار داشت به افرادی که هکرهایی را که در واقعه 7 مارس دست داشتند به دام بیندازند، 250000 دلار انعام می‌دهد.

طبق اظهارات باینانس، اولین فردی که اطلاعات قانونی در این راستا ارائه دهد BNB (سکه‌های باینانس) جایزه می‌گیرد. در صورتیکه خبر از جانب چند منبع گزارش شود، جایزه بین چند نفر تقسیم خواهد شد.

بعلاوه باینانس مبلغ 10 میلیون دلار از ارزهای مجازی موجود را به عنوان جایزه برای افرادی که در آینده هرگونه رفتار مشکوک به هک‌کردن را گزارش دهند، در نظر گرفته است.

باینانس معتقد است «حفاظت از سرمایه‌ها در اولویت قرار دارد.» به همین خاطر از سایر صرافی‌های سراسر جهان خواست که این روند را در پیش بگیرند.

منبع: cointelegraph

کدخبر:

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
امکان خرید بلیط هواپیما با بیت‌کوین

امکان خرید بلیط هواپیما با بیت‌کوین

در سال 2018 پلت‌فرم‌های پرواز پرداخت‌ با ارزهای‌مجازی بیت‌کوین (BTC)، لیت‌کوین (LTC)، اتریوم (ETH)،‌ بیت‌کوین‌کش (BCH) و دش را خواهند پذیرفت.

ادامه مطلب ...
اکسچنج چینی OKCoin مبادلات خود با ایالات متحده آمریکا را توسعه داد

اکسچنج چینی OKCoin مبادلات خود با ایالات متحده آمریکا را توسعه داد

اکسچنج چینی OKCoin مبادلات خود با ایالات متحده آمریکا را توسعه داد،‌از این به بعد این اکسچنج USD و سایرارزهای دیجیتال رایج را نیز مبادله می‌کند.

ادامه مطلب ...
صرافی کوین‌بیس در مسیر حمایت از برداشت از حساب‌های فورک‌های بیت‌کوین

صرافی کوین‌بیس در مسیر حمایت از برداشت از حساب‌های فورک‌های بیت‌کوین

پشتیبانی از برداشت صریح فورک‌های بیت‌کوین در GDAX نیز انجام خواهند شد. این حفاظت کوین‌بیس همچنین زیرساختی برای حمایت از برداشت از حساب به کمک فورک‌های بیت‌کوین ایجاد خواهد کرد.

ادامه مطلب ...اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر ثبت میکنید