بانک مرکزی روسیه: دارایی‌های رمزنگاری، ثبات اقتصاد جهانی را به خطر نخواهند انداخت

زینب روشندل

277

شنبه 12 خرداد 1397

بانک مرکزی روسیه: دارایی‌های رمزنگاری، ثبات اقتصاد جهانی را به خطر نخواهند انداخت

کد خبر: 10123

بانک مرکزی روسیه در گزارش روز 30 می اعلام کرد که دارایی‌های رمزنگاری در حال حاضر ثبات اقتصاد جهانی را تهدید نمی‌کند، زیرا حجم معاملات آن‌ها بسیار کم است.

یک مقاله پژوهشی بیان می‌دارد که هیئت ثبات اقتصادی روسیه به جای اصطلاح «رمزارز یا Cryptocurrency»، از واژه «دارایی رمزنگاری یا Digital Asset» استفاده می‌کند که یک ارزش اقتصادی مبتنی بر کاربرد رمزنگاری و تکنولوژی لجر توزیع‌شده، محسوب می‌شود.

طبق گزارش دارایی‌های رمزنگاری، خطر ثبات اقتصاد جهانی را در معرض خطر قرار نمی‌دهند، زیرا در حال حاضر حجم معاملات دارایی‌های رمزنگاری در مقایسه با سیستم اقتصاد جهانی، بسیار کوچک است. بر اساس این گزارش، رابطه این بخش با سیستم مالی ناچیز است.

این مقاله بیان می‌کند که در صورت رشد بیشتر بازار، دخالت گسترده سرمایه‌گذاران خرده‌فروش و نهادها، بانک‌ها و دیگر بازیکنان بازار، دارایی‌های رمزنگاری می‌توانند برای ثبات اقتصاد جهانی خطر‌آفرین باشند. با توجه به گزارش بانک مرکزی، نوسانات بالای قیمت دارایی‌های رمزنگاری، مانع از آن می‌شوند که یک استاندارد قابل‌اعتماد ارزش، وسیله‌ای برای مبادله و ذخیره ارزش باشند.

به علاوه، این مقاله خطرات متعددی را در رابطه با سرمایه‌گذاری در دارایی‌های رمزنگاری بیان می‌کند؛ از جمله عدم حمایت از حقوق سرمایه‌گذار، خطراتی در زمینه جلوگیری از پولشویی و تأمین مالی تروریسم، کمبود نقدینگی بازار، خطرات عملیاتی و استفاده از قدرت و نفوذ.

در اوایل ماه جاری، ایالت دومای روسیه، اولین مطالعه قوانین جدید را برای تنظیم صنعت رمزنگاری تصویب کرد. این قوانین، رمزارزها را و توکن‌ها را بعنوان یک دارایی تعیین می‌کند و مشخصاتی را برای تعامل با رمزنگاری و تکنولوژی‌های مربوط به بلاک‌چین، تعریف می‌کنند.

هفته گذشته، بانک روسی Sberbank CIB و National Settlement Depository نسخه آزمایشی اولین عرضه اولیه سکه (ICO) را اعلام کرد. ایگور بولانتسف، رئیس Sberbank CIB گفت که این بانک، بازار ICO روسیه را «بسیار امیدوارانه» توصیف می‌کند و تأکید دارد که بسیاری از مشتریان بانک به «این روش جدید جمع‌‌آوری سرمایه علاقه‌مند هستند.»

منبع: Cointelegraph.com

کدخبر:

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
مسابقه blockchain4good# با اهداف خیریه

مسابقه blockchain4good# با اهداف خیریه

CTC برای همکاری با موسسه Miracle مسابقه #blockchain4good را برای کمک به یتیمان جهان برگزار می‌کند.

ادامه مطلب ...
بیت کوین را فراموش کنید، حالا زمان خرید بیت کوین کش (BCH) است

بیت کوین را فراموش کنید، حالا زمان خرید بیت کوین کش (BCH) است

برایان کِلی، معامله‌گر ارزهای دیجیتال می گوید: بازار خرسی کریپتوکارنسی احتمالاً به پایان رسیده است. اکنون زمان خرید آلت‌کوین بیت کوین کش است.

ادامه مطلب ...
فاینانس اسلامی آمریکا به کانادا راه پیدا می‌کند

فاینانس اسلامی آمریکا به کانادا راه پیدا می‌کند

فاینانس اسلامی با خط و مشی های مذهبی دنبال می شود که بخش های تجاری خاصی از قبیل دخانیات، الکل و قماربازی از آن خارج می شوند. در حال حاضر شرکت «شریعت پورتفولیو» که مدیریت ثروت اسلا...

ادامه مطلب ...اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر ثبت میکنید