پیش‌بینی روند قیمت بیت‌کوین از روی نمودار

نگار نجیب نیا

1492

پنج شنبه 9 فروردین 1397

پیش‌بینی روند قیمت بیت‌کوین از روی نمودار

کدخبر:10062

سرپرست اقتصاد جهانی و استراتژی، عقیده دارد که ‌‌‌بیت‌کوین در آینده کاملا بی‌ارزش خواهد شد، وارن‌بافت نیز به ‌عنوان یکی از موفق‌ترین سرمایه‌گذاران قرن بیستم، در مورد ‌‌‌بیت‌کوین اظهار نگرانی‌هایی داشته است. اما تام لی، رئیس پژوهشکده مشاوران جهانی فاندسترات معتقد است که قیمت ‌‌‌بیت‌کوین تا مارس 2020 به 91000 دلار خواهد رسید.

فاندسترت و لی پایگاه داده‌‌‌‌های آماری و نمودارهای قابل توجهی برای ‌‌‌بیت‌کوین ایجاد کرده اند که روند پیش بینی‌‌‌‌های کوتاه مدت و بلندمدت را تسهیل ‌‌‌می‌بخشند.

این داده‌‌‌‌ها شامل هزینه‌‌‌‌های استخراج ‌‌‌بیت‌کوین، روند ساعتی، روزانه و ماهانه معاملات و تحلیل تکنیکال است.

همچنین لی شاخص فلاکت ‌‌‌بیت‌کوین (BMI) را حدود یک هفته پیش ارائه داد، که در حال حاضر در دومین نقطه پایین خود در هشت سال گذشته قرار دارد. این شاخص بصورت معکوس است، یعنی هر چقدر مقدار آن کمتر باشد، احتمال افزایش قیمت ‌‌‌بیت‌کوین بیشتر است.

تحمل یک رنج کوتاه‌مدت برای یک دستاورد بلند‌مدت

کارشناسان نمودار جدیدی ایجاد کرده‌اند که نشان ‌‌‌می‌دهد ‌‌‌بیت‌کوین از سال 2010 چهار کاهش تا 70 درصدی داشته است. پس از این سه نزول، صعود چشمگیری داشته، که نشان دهنده بازگشت سرمایه در آن بازه زمانیست.

از آنجاییکه نمودار در مقیاس لگاریتمی‌ترسیم شده این بالا و پایین رفتن قیمت ‌‌‌بیت‌کوین مشابه نمودارهای خطی نخواهد بود. (چقدر نمودارها ‌‌‌می‌تونن گول زننده باشن!)

همچنین آمار نشان ‌‌‌می‌دهند که استراتژی فاندسترات بیشتر برای ارزهای دیجیتال صادق است. این امر با پیش‌بینی من مبنی بر اینکه انحراف قابل توجهی تا 1500 پالس را خواهد داشت که تنها برخی از سازمان‌‌‌‌ها و شرکت‌‌‌‌های بزرگ این میزان پالس را تجربه خواهند کرد.

ریسک‌‌‌‌ها را ذهن داشته باشید!

در اینجا چند ریسک اساسی را برای شما بازگو می‌کنم:

اول:کمک گرفتن از نمودارهای اینچنینی ‌‌‌می‌تواند فریبنده باشد. به خاطر اینکه در گذشته خرید و فروشی انجام شده (کاملا واضح هم هست) به این معنی نیست که در آینده هم انجام خواهد شد. SEC اعلام کرده است که ‌‌‌بیت‌کوین در یک هفته بیش از 2000 دلار سقوط کرد. من همچنین 12 دلیل را برای ‌‌‌بیت‌کوین ذکر کردم که کمتر از 1000 دلار است.

دوم: در نظر داشته باشید که نتایج قبلی به هیچ وجه بازگشت سرمایه مشابه یا مثبتی را پیش بینی نمی‌کند.

سوم: RSI و MACD شرایط فروش بالایی را نشان ‌‌‌می‌دهند.

از آنجاییکه شاخص BMI لی در این زمینه در داده‌‌‌‌های آمار خود اطلاعات اضافی وارد ‌‌‌می‌کند ممکن است از شاخص مرسوم RSI (شاخص قوت نسبی) و MACD (میانگین همگرایی/واگرایی) کارآمدتر باشد. همچنین قیمت ‌‌‌بیت‌کوین تا سال 2017 نسبتا پایین بوده، پس RSI و MACD داده‌‌‌‌های تاریخی زیادی ندارند در حالیکه زمانیکه بر روی اوراق بهادار پیاده ‌‌‌می‌شوند سابقه طولانی‌تری دارند. ‌‌‌

می‌توان اینطور گفت: که هر دو شاخص RSI (یعنی بخش بالای نمودار زیر) و MACD (بخش پایین نمودار) نشان ‌‌‌می‌دهد که فروش ‌‌‌بیت‌کوین اندکی صعود داشته است.

منبع: forbes

      

کدخبر:

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
ایجاد امکان پرداخت الکترونیکی مالیات املاک

ایجاد امکان پرداخت الکترونیکی مالیات املاک

پرداخت الکترونیکی مالیات املاک و یاری‌ گرفتن وزارت اقتصاد از ارزهای الکترونیک در اقتصاد کشور، مشاور وزیر اقتصاد از اجرای آزمایشی دریافت مالیات املاک به صورت الکترونیکی تا دو ماه آی...

ادامه مطلب ...
صرافی ارز دیجیتال ژاپن، SBI، دو رمزارز اصلی اضافه می‌کند

صرافی ارز دیجیتال ژاپن، SBI، دو رمزارز اصلی اضافه می‌کند

صرافی ارزهای مجازی ژاپن به نام SBI، از دو رمزارز اصلی جدید پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این یک جفت معاملاتی ایجاد کرده که با آن سرویس مبادله ارز دیجیتال خود به نام Vctrade را راه‌اندا...

ادامه مطلب ...
با مرسدس بنز رانندگی کنید ارز مجازی جایزه بگیرید!

با مرسدس بنز رانندگی کنید ارز مجازی جایزه بگیرید!

شرکت دایملر، غول خودروسازی آلمان که به خاطر مرسدس بنز و برندهای لوکسش مشهور است، در کنگره جهانی موبایل سال 2018 بارسلون، ازارز دیجیتالی انحصاری خود موسوم به MobiCoin رونمایی کرد.

ادامه مطلب ...اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر ثبت میکنید