دستور دولت چین برای توسعه سریع‌تر بلاک‌چین و نتیجه گرفتن فوری

زینب روشندل

278

پنج شنبه 10 خرداد 1397

دستور دولت چین برای توسعه سریع‌تر بلاک‌چین و نتیجه گرفتن فوری

کد خبر: 10121

شورای دولتی چین به مقامات مالی محلی و مراکز تحقیقاتی تأمین مالی دولتی دستور داده است که بر توسعه تکنولوژی بلاک‌چین و سرعت بخشیدن به تجاری‌سازی بلاک‌چین تمرکز کنند.

بیانیه رسمی شورای دولتی چین، که در روز 24 ماه می منتشر شد، به شرح زیر است:

«برای ساخت یک بازار سهام منطقه‌ای در گوانگدونگ، مطابق راه‌اندازی بازار سرمایه، معرفی به موقع ماکائوی هنگ‌کنگ و مؤسسات سرمایه‌گذاری بین‌المللی، ما به شدت تکنولوژی‌های اقتصادی را توسعه خواهیم داد و تحقیقات و کاربرد تکنولوژی بلاک‌چین و تکنولوژی‌های بزرگ-داده (big-data) را تحت شرایط قانونی تسریع خواهیم کرد.»

 

توسعه «شدید» بلاک‌چین


در طی سال 2018، دولت چین و مقامات محلی، موضع طرفداری از بلاک‌چین را اظهار داشتند و برنامه‌هایی چند میلیارد دلاری برای توسعه شبکه‌های مبتنی بر بلاک‌چین تدارک دیده‌اند. در ماه آوریل، دولت شهر هانگجو، به صندوق جهانی نوآوری بلاک‌چین 1.6 میلیارد دلار بودجه اختصاص داد تا استارتاپ‌ها و تیم‌های توسعه در حال ظهور بلاک‌چین، تأمین مالی شوند.

منطقه آزاد تجاری گوانگدونگ، منطقه‌ای در استان گوانگدونگ که از بکارگیری فناوری‌هایی مانند بلاک‌چین، AI،  و Big Data در انقلاب صنعتی چهارم حمایت می‌کند، 71 استارتاپ بلاک‌چین جدید در بر دارد. این استارتاپ‌های بلاک‌چین با یکدیگر همزیستی دارند و تیم‌های توسعه آن‌ها با دیدگاه تجاری‌سازی فناوری‌های انقلابی، بر روی فناوری‌هایی نوین کار می‌کنند.

یک تحلیلگر محلی اظهار داشت که چین هرگز توسعه تکنولوژی‌های نوآورانه‌ای را که می‌توانند اقتصاد خرد را بیشتر تقویت کنند، محدود نکرده است. در واقع، بدلیل مهاجرت افراد و کسب‌وکارها از خدمات بانکداری به شبکه‌های فینتک مانند Alipay (سرویس پرداخت Alibaba)، چین بعنوان یکی از معدود کشورهایی محسوب می‌شود که به Cashless شدن (نداشتن پول نقد) نزدیک است.

 

بلاک های بلاک‌چین

 

زیگر آلداما، روزنامه‌نگاری که برنده یک جایزه است و چندین سال بطور گسترده صنعت مالی چین را پوشش داده است، اظهار داشت که چین «چند سال نوری» از سایر مناطق پیشرو در نوآوری مالی، جلوتر است. Pello Zuniga، مدیر اجرایی AliExpress، در گفتگو با آلداما گفت:

من معتقدم که به زودی پول نقد به این صورتی که ما می‌شناسیم، ناپدید می‌شود. با سیستم‌های فعلی بیومتریک، مهم‌تر از این که دیگر نیازی به وسیله‌ای برای پرداخت نخواهیم داشت، مسأله زمان اهمیت دارد. انگشتان، عنبیه، و حتی گوش‌های ما، وسیله‌های پرداخت خواهند بود. اما این بدان معناست که قادر خواهیم بود نه فقط چیزهایی که یک کاربر خریداری می‌کند، بلکه زمان و مکان آن را بصورت بلادرنگ ردیابی کنیم.

چین هرگز از نوآوری و توسعه تکنولوژی دور نشده است. بازار داخلی آن، آنقدر بزرگ است که به جای استفاده از توئیتر، می‌تواند شبکه اجتماعی خودش را به نام Weibo ایجاد کند. همچنین بجای استفاده از یوتیوب، Tudou و بجای استفاده از فیسبوک، Wechat را استفاده می‌کنند.

در حقیقت، دولت چین قصد دارد که شبکه اجتماعی، شبکه بلاک‌چین و تکنولوژی مخصوص خود را ایجاد کند. کشور چین می‌خواهد بجای بکارگیری اتریوم، شبکه بلاک‌چین خود را راه‌اندازی کند تا تمام دنیا از آن استفاده کنند. این نگرش حکومت چین، یکی از دلایل اصلی این است که برای VeChain، Qtum و دیگر شبکه‌های مبتنی بر کشور چین، باز است.

 

رویکرد تهاجمی


مقامات چینی به موجب دستورالعملی از سوی شورای دولتی، به تدریج توسعه بلاک‌چین را تسریع خواهند کرد تا نشان دهند که این کشور می‌تواند در خط مقدم انقلاب صنعتی چهارم قرار گیرد و هدایت‌کننده توسعه یک تکنولوژی در حال ظهور مانند بلاک‌چین باشد.

 

منبع: Ccn.com

کدخبر:

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
شرکت تیلور در معرض حمله هکرها قرار گرفت

شرکت تیلور در معرض حمله هکرها قرار گرفت

صرافی تیلور که به تازگی برای ارتقای سرمایه خود کوین جدیدی به بازار ارائه داده بود، اخیرا در پی یک سرقت اینترنتی معادل 2578 اتر (1/5 میلیون دلار) و تعدادی از توکن‌های TAY خود را از دست داد.

ادامه مطلب ...
پرداخت با ارزهای دیجیتال به کمک  مسترکارت

پرداخت با ارزهای دیجیتال به کمک مسترکارت

مسترکارت اختراع جدیدی به ثبت رساند که امکان انجام مبادلات بیت‌کوین را به کمک این کارت‌های اعتباری ممکن می‌کند.

ادامه مطلب ...
تتر شریک بانکی خود را اعلام کرد!

تتر شریک بانکی خود را اعلام کرد!

در روز 1 ام نوامبر Tether Limitedبه طور رسمی روابط بانکی خود با Deltec Bank  و Trust Limited را آغاز کرد. این دو موسسه مالی با قدمت 72 ساله از قدیمی‌ترین و پرآوازه‌ترین موسسات مالی...

ادامه مطلب ...اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر ثبت میکنید