بهره‌گیری خودروسازی فورد از تکنولوژی بلاک‌چین

نگار نجیب نیا

257

پنج شنبه 23 فروردین 1397

بهره‌گیری خودروسازی فورد از تکنولوژی بلاک‌چین

کدخبر:10072

خودرو سازی Ford برای سیستم ارتباط بین خودرویی از تکنولوژی بلاک‌چین بهره گرفت.

این فناوری که که تحت عنوان «روش های همکاری بین وسائل نقلیه در طرح ترافیکی مارشال» (the Cooperatively Managed Merge and Pass) نامیده می‌شود در سال 2016 به ثبت رسید و به فدراسیون تکنولوژی‌های جهانی فورد پیوست، در حقیقت روشی برای برقراری ارتباط خودروهای درون جاده‌ایست

شرکت فورد در نظر دارد برای تخصیص خطوط پر سرعت به اتومبیل‌های مشخص، از توکن‌های CMMP به عنوان یک سیستم اعتباری استفاده کند.

CMMP سیستمی برپایه توکن ا‌ست که با اکوسیستم مختص خود در جاده‌ها حضور دارد. در این سیستم به درخواست رانندگان شرکت‌کننده، به کمک تکنولوژی جی‌پی‌اس، ارتباط اتومبیل- اتومبیل فعال می‌شود و از این طریق اتومبیل‌ها می‌توانند در مورد الگوهای ترافیکی با یکدیگر به تبادل بپردازند. سیستم همچنین اطلاعات رانندگان را مانیتور و گردآوری می‌کند.

سیستم CMMP به کمک تراکنش‌های فردی مبتنی بر توکن‌ عمل می‌کند. به این صورت که هرگاه وسایل نقلیه تجاری و همچنین وسایل نقلیه مصرفی توکن مبادله کنند، سیستم دسترسی راننده به خطوط روان‌تر را تسهیل می‌کند.

در عمل، این سیستم به وسایل نقلیه همکار اجازه می‌دهد در خطوطی با تراکم ترافیکی کمتر و با سرعت بیشتری رانندگی کنند و در صورت نیاز خط رانندگی خود را تغییر داده و آزادانه از خودروهای دیگر سبقت بگیرد. در این صورت سایر وسایل نقلیه شرکت‌کننده در این همکاری‌(معمولاً وسایل نقلیه تجاری)، به صورت ارادی و داوطلبانه در خطوط کندرو‌تر رانندگی خواهند کرد.

پس می‌توان اینطور اظهار کرد که مزیت اصلی این فناوری کاهش حجم ترافیک در سطح شهر‌ها خواهد بود.

 

فورد در همراهی با بلاک‌چین

 

مالکان این ثبت اختراع توضیح می‌دهند:

به عنوان مثال، راننده وسیله نقلیه‌ای که برای رسیدن به قرار ملاقات خود عجله دارد،‌ می‌تواند با پرداخت 60 توکن و بهره‌گیری از وسایل نقلیه تجاری، مسیر مشخصی را در مدت زمان 10 دقیقه طی کند.

در این میان از ارزهای مجازی دیگر همچون بیت‌کوین یا XRP حرفی به میان نیامده است.

این ورژن مشابه بخشی از استارت‌آپ ICO به نظر می‌رسد، اما فورد که در نظر داشت تا سال 2022 مبلغی معادل 11 بیلیون دلار بر روی وسایل نقلیه الکتریکی سرمایه‌گذاری کند تاکنون هیچ تصمیمی برای جذب سرمایه در این راستا نداشته است.

سیستم مبتنی بر توکن یک قدم منطقی برای به جلو راندن CEO یا به بیان جیم هک «وسایل نقلیه هوشمند در جهان هوشمند» است.

همچنین در سال گذشته فورد در نظر داشت برای دستیابی به تکنولوژی موبایل و به اشتراک‌گذاری استارت‌آپ‌های بلاک‌چین با تویوتا، مهندس باتجربه‌ای در زمینه بلاک‌چین به تیم خود اضافه کند. این کمپانی همچنین برای نیم قرن آینده، مبالغ بالایی تا 1 بیلیون دلار بر روی موبایل و هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری کرده است.

می‌توان اینطور نتیجه گرفت که در حال حاضر،‌ سازندگان خودروهای مطرح جهان به تکنولوژی بلاک‌چین علاقه‌مند شده‌اند.    

منبع: ccn

کدخبر:

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
صرافی Bithumb، ششمین صرافی بزرگ دنیا هک شد!

صرافی Bithumb، ششمین صرافی بزرگ دنیا هک شد!

به گزارش کوین‌تلگراف، دیروز هکرها از Bithumb، بزرگترین صرافی ارز مجازی کره جنوبی، 30 میلیون دلار ارز دیجیتال به سرقت بردند. در نتیجه تمامی برداشت‌ها و واریزها موقتاً تعلیق شده‌اند.

ادامه مطلب ...
استخراج در اوکراین نیازی به تائیدیه ندارد

استخراج در اوکراین نیازی به تائیدیه ندارد

سازمان صدور مجوز برای فعالیت‌های اقتصادی در اوکران اظهار داشت: «موسسات و افرادی که در اوکراین ارزمجازی استخراج می‌کنند نیازی به دریافت مجوز رسمی ندارند.»

ادامه مطلب ...
امکان خرید بلیت جام جهانی با بیت کوین!

امکان خرید بلیت جام جهانی با بیت کوین!

در حال حاضر پرداخت‌های کارت‌های اعتباری و انتقال‌های بانکی پذیرفته می‌شوند. اما آیا این گزینه‌ها برای تمام طرفدارانی که قصد رفتن به استادیوم را دارند کافی است؟ و آیا خرید بلیت با ...

ادامه مطلب ...اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر ثبت میکنید