پشتیبانی Gemini از «بلاک تریدینگ» ممکن است بازارهای کریپتوکارنسی را تقویت کند

زینب روشندل

205

سه شنبه 21 فروردین 1397

پشتیبانی Gemini از «بلاک تریدینگ» ممکن است بازارهای کریپتوکارنسی را تقویت کند

کد خبر: 10068

Gemini به زودی بلاک تریدینگ ارزهای دیجیتال را تسهیل خواهد کرد. سرویسی که خریداران و فروشندگان مقادیر زیاد ارز دیجیتال را به هم متصل می‌کند و از دفترهای سفارش موجود Gemini جدا عمل می‌کند.

در روز 9 آوریل سال 2018 در ساعت 9:30 بعد از ظهر، Gemini  یک سرویس بلاک تریدینگ را برای تسهیل تراکنش خصوصی ارزهای دیجیتال راه‌اندازی کرد.

بلاک تریدینگ، خرید فروش مقادیر زیاد دارایی دیجیتال بین اشخاص است. این روش معمولاً توسط سرمایه‌گذاران بنیادی و صندوق‌های حمایتی در بازار سهام استفاده می‌شود. این امر برای جلوگیری از تأثیرات چشم‌گیر قیمت‌ها در بازار آزاد انجام می‌شود.

به عنوان مثال، تصور کنید که من می خواهم 10،000 سهم از سهام Apple (AAPL) را خریداری کنم. در قیمت‌های فعلی (107 دلار برای هر سهم)، این امر یک معامله 1.7 میلیون دلاری خواهد بود. اگر من سفارش AAPL را از طریق حساب کارگزاری عادی خودم ارائه کنم، ممکن است بازار را به شدت خراب کنم و به میزان قابل توجهی بیشتر از آن چه برای سرمایه‌گذاری می‌خواهم، پول خرج کنم.

در عوض، من می توانم به یک «خانه بلاک (Block House)» برای ترتیب دادن این معامله، مراجعه کنم. این امر ممکن است من را به یک فروشنده (یا تعدادی فروشنده) متصل کند و ما می‌توانیم یک معامله بزرگ را بصورت خصوصی، غیر رقابتی و با قیمت توافقی انجام دهیم.

کاربردهای بلاک تریدینگ بسیار مشابه است با دنیای ارزهای دیجیتال. در حقیقت، تنظیم معاملات بزرگ ارزهای دیجیتال خارج از بورس، به یک کسب و کار محبوب تبدیل شده است. بر اساس گزارش رویترز، حداقل سه شرکت در حال حاضر در ایالات متحده در این زمینه فعالیت می‌کنند. از جمله: Cumberland Mining (یک بخش از هلدینگ DRW)، Circle و Genesis Global Trading

اگر Gemini وارد بازار بلاک تریدینگ شود، به نظر می‌رسد که در کسب و کار این شرکت‌ها اختلال وارد شود. این به این دلیل است که Gemini خود را به عنوان یک پلتفرم قابل‌اعتماد و مطابق با مقررات تجارت ارزهای دیجیتال بنیان‌گذاری کرده است و احتمالاً این شرکت می‌تواند خدمات ارزان‌تری ارائه دهد؛ زیرا از قبلاً نظارت دفترهای سفارش بیت‌کوین و اتر را برعهده داشته است.

Gemini در اعلامیه‌اش نحوه عملکرد بلاک تریدینگ را توضیح داده است:

هر مشتری می تواند یک سفارش بلاک را ایجاد کند که موارد 1) خرید یا فروش، 2) مقدار، 3) حداقل مقدار لازم برای پر کردن بلاک 4) و یک محدوده قیمت (Indication of Interest: معیاری که نشان‌دهنده تقاضای سرمایه‌گذار برای یک عرضه اولیه عمومی است. IOI یکی از چندین فاکتوری است که فرد متهعد به منظور ایجاد قیمت پیشنهادی برای عرضه اولیه عمومی استفاده می کند.) را مشخص می کند. سازندگان بازار فقط مقدار، حداقل مقدار و قیمت Collar (Collar یک استراتژی محافظتی است که برای ماندن در حالت حداکثر سود و حداکثر زیان یک سهام استفاده می‎شود) را دریافت می‌کنند – آن‌ها هیچ اطلاعات اضافی مربوط به سفارش بلاک (مانند طرف معامله، محدوده قیمت و غیره)  را دریافت نمی‌کنند. اگر یک سازنده بازار با "ساختن بازار" که IOI را برآورده می‌کند، موافقت کند، بلاک پٌر خواهد شد.

هنوز مشخص نیست که آیا حداقل میزان سفارش برای شرکت در پلتفرم بلاک تریدینگ Gemini وجود دارد یا خیر.

منبع: Ethnews.com

کدخبر:

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
کاربری‌های خلاقانه ناسا و ایسا از تکنولوژی بلاک‌چین

کاربری‌های خلاقانه ناسا و ایسا از تکنولوژی بلاک‌چین

ناسا و سایر آژانس‌های فضایی همچون آژانس فضایی اروپا (ایسا) در نظر دارند از تکنولوژی بلاک‌چین در ماموریت‌های فضایی و عملیات داخلی بهره‌مند شوند.

ادامه مطلب ...
سایت راهور 120 با بهره‌گیری از کامپیوتر مراجعان ارزدیجیتال استخراج می‌کند!

سایت راهور 120 با بهره‌گیری از کامپیوتر مراجعان ارزدیجیتال استخراج می‌کند!

همانطور که استخراج ارزهای دیجیتال بسیار رونق پیدا کرده است، راه های غیر اخلاقی استخراج ارزهای دیجیتالی نیز رایج شده است. متاسفانه شاهد بودیم که یک سایت ایرانی معروف هم از طریق راه ...

ادامه مطلب ...
جزئیات مدل آزمایشگاهی ارز رمزپایه ملی اعلام شد

جزئیات مدل آزمایشگاهی ارز رمزپایه ملی اعلام شد

مدیر گروه بانکداری الکترونیک پژوهشکده پولی وبانکی گفت: کاربردهای اصلی ارز رمزپایه ملی جذب سرمایه گذاری خارجی، پول دیجیتال برای کسب‌وکارهای مجازی، احراز هویت شهروندی و ابزاری برای ک...

ادامه مطلب ...اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر ثبت میکنید