پوتین: ارز دیجیتال جایگاه خودش را دارد، هیچ کشوری نمی‌تواند ارز دیجیتال ملی تولید کند

زینب روشندل

203

یکشنبه 20 خرداد 1397

پوتین: ارز دیجیتال جایگاه خودش را دارد، هیچ کشوری نمی‌تواند ارز دیجیتال ملی تولید کند

کد خبر: 10129

ولادیمیر پوتین در جلسه پرسش و پاسخ سالانه خود با شهروندان روسیه گفت که کریپتوکارنسی جایگاه خود را در جهان دارد و روسیه باید دقت نظر داشته باشد که چه زمانی و چگونه در روند توسعه آن، شرکت کند. رئیس جمهور خاطر نشان ساخت که "طبق تعریف" نه روسیه و نه هیچ کشور دیگری نمی‌توانند یک ارز ملی داشته باشند.

طبق تعریف، هیچ ارز دیجیتال ملی نداریم

مجری این برنامه، با سوالاتی شروع کرد، از جمله:

  • همه جوانان روسیه مایلند بدانند که آیا روسیه دارای ارز دیجیتال ملی خودش است؟
  • و آیا دولت آن را کنترل می‌کند؟
  • رئیس جمهور فکر می‌کند که در آیا در آینده نزدیک، پول دیجیتال بطور کامل جایگزین پول فیات می‌شود؟

با شروع با این موضوع جنجالی، پوتین این سوال را تا حدودی نادرست خواند. نه تنها روسیه، بلکه هیچ کشور دیگری "طبق تعریف" نمی‌تواند ارز دیجیتال ملی داشته باشد. اگر داریم درباره کریپتوکارنسی‌ها صحبت می‌کنیم، باید بدانیم این چیزیست که فراتر از مرزهای ملی می‌رود.

در ادامه او به اصطلاح ماینینگ (استخراج) اشاره کرد و گفت که این عمل هنوز در روسیه قانون‌گذاری نشده است. با این حال با تصویب قانون جدید تحت نظر دومای روسیه، اوضاع به زودی فرق خواهد کرد. سپس او تأکید کرد که مقامات در مسکو، نگرشی بسیار دقیق نسبت به کل موضوع کریپتو دارند.

به گفته پوتین در اکثر کشورها، ارز دیجیتال ابزاری برای حسابداری نیست. در بعضی موارد از این ابزار در ژاپن استفاده می‌شود اما در کشورهای دیگر زیاد کار نمی‌کند.

رئیس جمهور با اشاره به موقعیت رسمی بانک مرکزی روسیه، گفت ارزهای دیجیتال نمی‌تواند وسیله‌ای برای پرداخت یا ذخیره باشد، و پول دیجیتال توسط هیچ چیزی پشتیبانی نمی‌شود. وی تأکید کرد که "ما باید بسیار با دقت با آن رفتار کنیم."

با این وجود، پوتین تن خود را تغییر داد و افزود:

"چنین پدیده‌ای در دنیا جای خودش را دارد و در حال توسعه است! ما باید با دقت کامل تجزیه و تحلیل کنیم، اتفاقات در حال وقوع را رصد کنیم، و ببینیم که در چه مرحله‌ای و چگونه می‌توانیم در این فرآیند شرکت و از آن استفاده کنیم. مثلاً از هر گونه محدودیت در حوزه فعالیت‌های اقتصادی بین‌المللی اجتناب کنیم."

رئیس جمهور روسیه موضع دیگری را مربوط به جامعه ارز دیجیتال است، مطرح می‌کند: سرنوشت سرویس پیام‌رسان تلگرام. او خاطرنشان کرد که ممنوعیت ساده‌ترین راه ممکن است، اما همچنین پیشنهاد کرد که یافتن راه حل‌های متمدنانه برای حل مشکل ضروری است.

مقامات روسیه در پی تصمیم دادگاه منطقه‌ای Tagansky در 13 اپریل، از شانزدهم این ماه در پی مسدود کردن این پیام‌رسان هستند. تاکنون تلاش‌های آن‌ها ناکام بوده و تلگرام توانسته است محدودیت‌های اعمال شده را دور بزند.

سرویس‌های ویژه روسیه ادعا می‌کنند که این اپلیکیشن توسط تروریست‌ها مورد استفاده قرار گرفته است و بنابراین کلیدهای رمزنگاری آن را درخواست کرده‌اند. با این حال، شرکت تلگرام که توسط کارآفرین روس، پاول دوروف تأسیس شده است، تقاضای آن‌ها را رد کرده است.

به گفته رسانه‌های روسی، بسیاری از اعضای جامعه محلی تلگرام، نظرات پوتین را بعنوان یک سیگنال برای کاهش فشار بر این پیام‌رسان تفسیر کرده‌اند.

منبع خبر: Bitcoin.com

کدخبر:

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
ماجرای جابجایی مقادیر هنگفت بیت‌کوین توسط نهنگ‌ها

ماجرای جابجایی مقادیر هنگفت بیت‌کوین توسط نهنگ‌ها

در اوایل هفته گذشته، مقادیر زیادی کریپتوکارنسی از آدرس‌هایی که مدت‌ها غیرفعال بوند، جابجا شد. بعنوان مثال، یک کیف پول که از زمان تأسیس آن در سال 2013 غیرفعال بوده است، اخیراً تعداد...

ادامه مطلب ...
جایگزین سوئیفت راه‌اندازی می‌شود

جایگزین سوئیفت راه‌اندازی می‌شود

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: با همکاری‌های اتحادیه اروپا، کشورهای آسیایی و کشورهای خاورمیانه جایگزین سوئیفت بزودی راه‌اندازی می‌شود.

ادامه مطلب ...
رئیس‎جمهور در هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل

رئیس‎جمهور در هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل

رئیس‎جمهور در هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل: تحریم‌های یکجانبه و نامشروع، نوعی تروریسم اقتصادی‌ و ناقض حق توسعه است / برای گفتگو نیازی به گرفتن عکس‌های دو نفره نیست.

ادامه مطلب ...



اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر ثبت میکنید