رسانه روسی: تلگرام به دلیل ICO ممنوع شد، نه “دستیابی به اطلاعات و تروریسم”

زینب روشندل

311

شنبه 1 اردیبهشت 1397

رسانه روسی: تلگرام به دلیل ICO ممنوع شد، نه “دستیابی به اطلاعات و تروریسم”

کد خبر: 10083

به نقل از خبرگزاری مِدوزا، پاول چیکوف، رئیس گروه آگورا، گروه بین‌المللی حقوق بشر که نماینده تلگرام در دادگاه روسیه است، در کانال تلگرام خود دلیل رایج ممنوعیت این برنامه را رد کرد.

"داستان‌های جعلی یکی پس از دیگری برای تلگرام ساخته شده است. فریب نخورید."

RBK روز جمعه 20 اپریل گزارش داد که دو ICO (عرضه اولیه سکه) اخیر تلگرام که در مجموع 107 میلیارد دلار به همراه داشت- دلیل واقعی ممنوعیت این سرویس پیام‌رسان است؛ که خلاف گفته مقامات روسی - مبنی بر این که ممانعت پاول دوروف از ارائه روشی برای رمزگشایی اطلاعات کاربران برای حکومت، دلیل ممنوعیت تلگرام است- می‌باشد.

بر اساس یک کپی از نامه‌ای که توسط RBK بدست آمده، به گفته Roman Antipkin، کارمند مرکز خدمات امنیت فدرال (FSB) که بر فعالیت‌های تحقیقاتی عملیاتی نظارت می‌کند، "امکان یک سیستم مالی کاملاً کنترل‌نشده"، چیزی است که منجر به ممنوعیت تلگرام شده است.

"همکاران، داستان فقط این نیست، شما متوجه نمی‌شوید! داستان در مورد کلیدهای ]رمزنگاری[ و تروریسم نیست […] پاول دوروف تصمیم به تبدیل شدن به «Mavrodi» (متقلب اقتصادی روسیه) جدید گرفته است. پس از راه اندازی رمزارز خود، ما یک سیستم مالی کاملاً کنترل‌نشده در روسیه داریم. این سیستم مانند بیت کوین در حاشیه نیست؛ بلکه ساده، قابل اعتماد و غیرقابل کنترل خواهد بود. این تهدیدی برای امنیت کشور است. […] تمام مواد مخدر، پول نقد و خرید و فروش اعضا از طریق رمزارز پاول دوروف انجام می‌شود و او فقط می‌گوید: “به من ربطی ندارد، شما باید کلمات را ممنوع کنید. این چیزی است که تروریست‌ها از آن استفاده می‌کنند."

بر اساس گزارش RBK، اعتبار این نامه توسط سه ناشناس، از جمله یک مقام فدرال، یک مدیر ارشد در یک شرکت مخابراتی و خبرنگار RBK از یک سازمان نزدیک دولت، تأیید شده است.

اما خود Antipkin زمانی که ارتباط تلفنی برقرار شد، اظهار کرد که هیچ نظری ندارد و نمی‌داند که خبرنگار RBK درباره چه چیزی صحبت می‌کند."

ممنوعیت تلگرام که در تاریخ 16 اپریل اجرا شد، برای جلوگیری از دور زدن بلاک توسط کاربران، منجر به بلاک شدن تقریباً 20 میلیون آدرس IP گوگل و آمازون شد. با این حال، برنامه ممنوعیت، در رسیدن به هدف اصلی خود موفق نبوده است دوروف گزارش کرده است که تلگرام از زمان ممنوعیت، افت قابل توجهی در فعالیت کاربران نداشته است؛ زیرا بسیاری از کاربران برای ادامه استفاده از این اپلیکیشن، می‌توانند از VPNها و پراکسی‌ها کمک بگیرند.

از سوی دیگر، بسیاری از شرکت‌های روسی گزارش داده‌اند که سرویس‌های خود را از دست داده‌اند؛ زیرا آدرس‌های IP آن‌ها بطور تصادفی مسدود شده‌اند. از جمله، گزارش از کارافتادگی سایت سرویس فدرال Roskomnadzor، قانون‌گذاری که اولین بار دستور به ممنوعیت داد.

اکنون دولت روسیه سرگرم بازی ایده انتشار رمزارز خودش، کریپتو روبل (Crypto Ruble)، می‌باشد که در اواسط سال 2019 راه‌اندازی می‌شود.

منبع: Cointelegraph.com

کدخبر:

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
ایجاد کیف‌پول ارزهای مجازی در نسخه جدید مرورگر اُپرا

ایجاد کیف‌پول ارزهای مجازی در نسخه جدید مرورگر اُپرا

مرورگر اُپرا، در راستای تشویق کاربران، در اپلیکیشین آندروید خود نسخه آزمایشی‌ای از کیف‌ پول‌های ارزهای مجازی ایجاد نمود.

ادامه مطلب ...
باینانس در لیختن اشتاین یورو و فرانک می‌پذیرد

باینانس در لیختن اشتاین یورو و فرانک می‌پذیرد

باینانس در نظر دارد با همکاری LCX صرافی برای نقل و انتقال پول نقد با ارزدیجیتال در لیختن اشتاین راه اندازی نماید.

ادامه مطلب ...
دستور رئیس‌جمهور برای اتخاذ سیاست جدید درباره ارزهای دیجیتال

دستور رئیس‌جمهور برای اتخاذ سیاست جدید درباره ارزهای دیجیتال

تهران -ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: رئیس‌جمهوری دستور داده که وزارت ارتباطات و بانک مرکزی جلسه مشترکی را درباره ارزهای دیجیتال داشته باشند و پیشنهادی را برای اتخاذ سی...

ادامه مطلب ...اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر ثبت میکنید