اسلوونی میزبان «نخستین شهر بیت‌کوین» است

زینب روشندل

217

پنج شنبه 17 خرداد 1397

اسلوونی میزبان «نخستین شهر بیت‌کوین» است

کد خبر: 10124

اسلوونی، یکی از کوچکترین کشورهای اتحادیه اروپا، زمانی که بلاک‌چین و فضای رمزارزها وسط آمدند، قطعاً به افتخارات گذشته خود تکیه نمی‌کنند. در حقیقت، این ملت کوچک با یک توپوگرافی فوق‌العاده شامل کوهستان‌های جولیان و جنگل‌های سرسبز باشکوه، که بین ایتالیا و کرواسی قرار گرفته است، اکنون با ایده اولین «شهر بیت‌کوین» مطرح شده است، که خارج از پایتخت و در لیوبلیانا قرار دارد.

اسلوونی اعلام کرده است که بزرگترین مرکز خرید آن – که به طور تصادفی به نام «بیت‌کوین سیتی» شناخته شده است- تبدیل به یک شهر بیت‌کوین کامل خواهد شد، که در آن هر فروشگاهی کریپتوکارنسی قبول می‌کند و از طریق تکنولوژی بلاک‌چین عمل می‌نماید.

این مجتمع که در لیوبلیانا، پایتخت این کشور واقع شده است، بیش از 1,558,398 فوت مربع مساحت دارد و شامل بیش از 500 فروشگاه خرده‌فروشی می‌باشد. نخست وزیر این کشور، اخیراً از این شهر بازدید کرده است، که از او با یک فنجان قهوه (که توسط وزیر امور خارجه، با کریپتوکارنسی خریداری شده بود) پذیرایی شد. جزئیات مربوط به رویکرد تازه این مجتمع به بیت‌کوین، توسط استارتاپ فینتک Eligma هدایت می‌شود.

نمایندگان بیت‌کوین سیتی گفتند:

«هدف از این دیدار، راه‌اندازی یک کنفرانس بین‌المللی مختص جامعه دیجیتال و بلاک‌چین و همچنین آشنایی با استراتژی بیت‌کوین سیتی برای تبدیل شدن به یک شهر بیت‌کوین بود.»

بیت‌کوین سیتی در ابتدا در سال 1954 به عنوان مرکز انبار و حمل و نقل آغاز به کار کرد. در طول زمان به این مجموعه انبارهای بیشتری اضافه گشت و در سال 1990 به یک عرصه خرید تجاری تبدیل شد. بیت‌کوین سیتی در حال حاضر میزبان چندین فعالیت مسافرتی و گردشگری از جمله یک هتل لوکس و کازینو، مجموعه سینمایی، پارک آبی و پارک اداری Crystal Palace، بزرگترین ساختمان اسلوونی، می‌باشد.

مدیران بیت‌کوین سیتی امیدوارند که این شهر موجب ظهور کسب‌و‌کارهای جدیدی گردد که فضای رمزارزها را به سمت جریان اصلی هدایت کند و منجر به پیشرفت‌های بیشتر بلاک‌چین مختلف شود.

«بیت‌کوین سیتی یک جامعه باز ایجاد خواهد کرد که کاربران را قادر می‌سازد مأموریت‌های خود را دنبال کنند و در عین حال محیط کسب‌وکار خود را با توجه به خواسته‌ها، نیازها و سیاست‌های عملیاتی خود، توسعه دهند.»

سیستم تراکنش کریپتوکارنسی Eligma، به نام Elipay در حال نصب روی چندین فروشگاه است. در سرتاسر این محل چندین ATM یک طرفه نیز وجود دارد، که با Blockchain Think Tank و چیزی که مدیران آن را بزرگترین ریگ استخراج ارز دیجیتال در اسلوونی می‌نامند، همراه هستند.

نمایندگان همچنین اظهار داشتند:

«توسعه بیت‌کوین سیتی به یک شهر بیت‌کوین، گام مهمی به سوی تحقق استراتژی پذیرش-محور بیت‌کوین می باشد که برای مشتریان و شرکای تجاری خود، آزادی و انتخاب در خریدهایشان با اشکال جدیدی از پرداخت، فراهم می‌کند.»

منبع: Bitcoinmagazine.com

کدخبر:

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
شناسایی 25 اپلیکیشین استخراج در گوگل‌پلی

شناسایی 25 اپلیکیشین استخراج در گوگل‌پلی

اخیرا شایعاتی مبنی بر این منتشر شده که با وجود نظارت و محدودیت‌های شدید در حال حاضر 25 بدافزار در گوگل‌پلی از سیستم‌عامل کاربران برای استخراج ارزهای دیجیتال بهره می‌گیرند.

ادامه مطلب ...
ریاض از IBM برای پیاده‌سازی بلاک‌چین در خدمات دولتی بهره می‌گیرد.

ریاض از IBM برای پیاده‌سازی بلاک‌چین در خدمات دولتی بهره می‌گیرد.

پایتخت عربستان سعودی،‌ریاض از IBM برای توانمند نمودن خدمات دولتی و مبادلات بر بستر بلاک‌چین بهره گرفت.

ادامه مطلب ...
چرا بایننس، بزرگترین صرافی دیجیتال جهان، به  استیبل کوین‌ها علاقه‌مند است

چرا بایننس، بزرگترین صرافی دیجیتال جهان، به استیبل کوین‌ها علاقه‌مند است

بایننس، بزرگترین صرافی دیجیتال جهان، استیبل کوین‌ها را "تنها مسیر کارآمد تبدیل فیات به کریپتو" می‌داند.

ادامه مطلب ...اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر ثبت میکنید