تلگرام با استفاده از بیت کوین، فیلترینگ را دور می‌زند!

زینب روشندل

286

چهارشنبه 29 فروردین 1397

تلگرام با استفاده از بیت کوین، فیلترینگ را دور می‌زند!

کد خبر: 10077

پاول دوروف، بنیان‌گذار تلگرام در روز سه شنبه اعلام کرد که پاداش مدیران شبکه را با بیت کوین پرداخته است، تا ممنوعیت دولتی پلتفرم پیام‌رسان محبوب خود را دور بزند.

خالق این برنامه پیام‌رسان روز سه شنبه در کانال تلگرام خود اعلام کرد که پاداش‌هایی بصورت بیت‌کوین برای مدیران اجرایی شبکه‌های مجازی خصوصی (VPN) و سرویس‌های پراکسی (Proxy) پرداخت کرده است. بدین صورت پس از ممنوعیت تلگرام توسط دولت روسیه –به دلیل ممانعت تلگرام از در اختیار گذاشتن پیام‌های خصوصی- کاربران بتوانند به پلتفرم دسترسی داشته باشند.

این ممنوعیت در هفته گذشته به اجرا گذاشته شد و همانطور که در این هفته توسط رسانه‌های محلی گزارش شده است، دولت به شدت برای جلوگیری از استفاده مردم از تلگرام تلاش می‌کند – مانند مسدود کردن میلیون‌ها آدرس IP

در حالی که از دست دادن کاربران روس تلگرام – که حدود 7 درصد از کل پایگاه تلگرام تخمین زده شده است- تأثیر منفی بلندمدتی بر این اپلیکیشن نخواهد داشت، دوروف گفت:

"برای من شخصاً مهم است که که مطمئن شوم هر کاری که از دستمان بر می‌آید برای کاربران روسیه انجام دهیم."

وی توضیح داد:

من با پاداش دادن به افراد و شرکت‌های اجراکننده پراکسی و VPN، شروع کرده‌ام. خوشحالم که امسال میلیون‌ها دلار برای این هدف اهدا کنم، و امیدوارم دیگران نیز پیروی کنند. من این را مقاومت دیجیتال می‌نامم – یک ایستادگی غیرمتمرکز برای آزادی دیجیتالی و پیشرفت در سطح جهان”

او گفت که این تصمیم پس از آن که سرویس‌دهندگان اینترنت شروع به ممنوع کردن تلگرام در روز دوشنبه کردند، گرفته شد. با گذشت 24 ساعت از این اقدام، هنوز این سرویس کاهش قابل ملاحظه‌ای در استفاده نداشته است؛ بخشی به دلیل سرویس‌های VPN و پراکسی موجود، و همچنین به دلیل خدمات ابری شخص ثالث (third-party cloud services) که به کاربران امکان اتصال به این پلتفرم را می‌دهد.

به گفته دوروف، ممنوعیت تلگرام در صورتی ممکن است لغو شود، که شرکت، کلیدهای رمزنگاری را در سازمان‌های امنیتی کشور، وارونه کند. با این حال، وی افزود: "ما به کاربرانمان امنیت صددرصدی را وعده داده‌ایم و ترجیح می‌دهیم متوقف شیم تا این که این وعده را نقض کنیم."

این شرکت، بخصوص در حال جمع‌آوری سرمایه در بزرگترین عرضه سکه اولیه (ICO) می‌باشد. طبق گزارش‌های قبلی، این شرکت تا کنون 1.7 میلیارد دلار جمع کرده است و با استفاده از این سرمایه در صدد است که اکوسیستم غیرمتمرکز خود را ایجاد کند.

منبع: coindesk.com

کدخبر:

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
انقلاب در راه است! : کنفرانس تکنولوژی بلاکچین در لهستان

انقلاب در راه است! : کنفرانس تکنولوژی بلاکچین در لهستان

امر مسلم این است که: انقلابی در راه است! اقتصاد جهانی با سرعت بالایی در حال تغییر است. یکی از گام‌های اساسی همگانی شدن استفاده از اینترنت بود که امکان پیاده‌سازی اطلاعات بر روی بست...

ادامه مطلب ...
سوآپ دلار در برابر یوآن در بانک های دولتی چین

سوآپ دلار در برابر یوآن در بانک های دولتی چین

​​​​​​​بانک های دولتی چین در خارج از مرزهای این کشور اقدام به سوآپ دلار در برابر یوآن را شروع کرده اند تا یوآن را در مقابل تنش های جدید پشتیبانی کنند.

ادامه مطلب ...
40 میلیون دلار از ارزهای مجازی به سرمایه‌گذاران نئو تعلق می‌گیرد

40 میلیون دلار از ارزهای مجازی به سرمایه‌گذاران نئو تعلق می‌گیرد

از 1 مارس به بعد مالکان نئو به ازای هر نئو 0/1 آنتولوژی دریافت نمودند. این دومین airdrop آنتولوژی‌ست، پلت‌فرمی که این امکان را برای کمپانی‌ها فراهم می‌کند که با دانش اندک از لدجرها...

ادامه مطلب ...اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر ثبت میکنید