تایلند برای ارزهای دیجیتال و ICOها قانون‌گذاری کرد

زینب روشندل

180

سه شنبه 22 خرداد 1397

تایلند برای ارزهای دیجیتال و ICOها قانون‌گذاری کرد

کد خبر: 10134

کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند از جزئیات چارچوب نظارتی این کشور بر ارزهای دیجیتال و ICOها پرده‌برداری کرد. این قوانین شامل الزامات صدور مجوز، هزینه‌های کارمزد (فی) و لیستی از هفت ارز دیجیتال معتبر می باشد.


ارزهای دیجیتال تأیید شده


کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند (SEC)، در روز جمعه جزئیات مربوط به قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال و ICOها را اعلام کرد. طبق رسانه‌های محلی، این اقدامات در جلسه روز 7 ژوئن قانون‌گذاران تصویب شد و انتظار می‌رود بعداً در ماه جاری به اجرا درآیند. MGR Online نوشت: رویکرد پیشنهادی، از طریق جلسات عمومی در چندین کانال بوده است.

این اعلامیه در پی فرمانی که در تاریخ 14 می که طبق آن کمیسیون بورس و اوراق بهادار مسئول مقررات ارز دیجیتال شد، صادر گردید. این اعلامیه همچنین مطابق با اعلامیه مالیات ارزهای دیجیتال کشور مطابقت می‌کند.معاون دبیرکل کمیسیون

به گفته معاون دبیرکل SEC، دامنه قانون‌گذاری کمیسیون، شامل ICOها، صرافی‌های ارز دیجیتال، شرکت‌های کارگزاری، دلالان و سایر طرف‌های مجاز از سوی وزارت دارایی می‌باشد.

 

به گزارش بانکوک پست:

SEC به هفت ارز دیجیتال که برای ICOها استفاده می‌شوند، مجوز جفت‌های معاملاتی داد. این ارزها شامل بیت‌کوین، اتریوم، بیت‌کوین‌کش، اتریوم کلاسیک، لایت‌کوین، ریپل و استلار می باشد.

نشریه تایلندی Rath افزود:

برخی از معیارهایی که توسط SEC برای ارزشیابی جفت‌های معاملاتی استفاده شده است، "اعتبار اجماع و نقدینگی ارزدیجیتال" می‌باشد. این نشریه تایلندی افزود، این هفت ارز دیجیتال به دلیل ارتقاء حریم خصوصی تأیید شده‌اند.


مجوزها


به گزارش بانکوک پست، SEC انتظار دارد که حدود 10 شرکت درخواست مجوز کنند، که نیمی از آن‌ها اکسچنج‌های ارز دیجیتال و مابقی کارگزاران و دلالان ارز دیجیتال خواهند بود. این اکسچنج‌ها تا تاریخ 14 آگوست برای درخواست مجوز فرصت دارند. این خبرگزاری شرح داد:

تمام شرکت کنندگان بازار، از جمله برگزارکنندگان ICO، صرافی های دیجیتال، کارگزاران و دلالان مرتبط با معاملات ارزش‌های دیجیتال، باید در مدت 90 روز از تاریخ مؤثر، ثبت نام خود را با SEC انجام دهند... شرکت‌کنندگان همچنین برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای ارزهای دیجیتال، باید تأیید وزارت دارایی را نیز دریافت کنند.

وزارت دارایی تصریح کرد که فقط شرکت‌های ثبت شده در تایلند می‌توانند درخواست مجوز نمایند. کارمزدها (فی) برای توزیع توکن و عملیات ارزهای دیجیتال 2.5 میلیون baht (حدود 156,194 دلار آمریکا)، و برای شرکت‌های کارگزاری و دلالان ارزش‌های دیجیتال به ترتیب 2.5 و 2 میلیون baht می‌باشد.


کارمزدهای سالانه و سرمایه ثبت شده


کارمزدهای سالانه نیز مطرح است: 0.002% از حجم کل معاملات برای صرافی‌های ارز دیجیتال و 0.001% از حجم کل معاملات برای شرکت‌های کارگزاری.

حداقل و حداکثر فی برای مورد اول 500,000 baht (حدود 15,619 دلار) و 20میلیون (حدود 624,775 دلار) و برای مورد دوم 250,000 baht (حدود 7,810 دلار) و 5میلیون (حدود 156,200 دلار) می‌باشد.

 

علاوه بر این، این نشریه نوشت:

سرمایه ثبت شده برای صرافی‌های دیجیتال، 50 میلیون baht برای صرافی متمرکز و 25میلیون baht برای کارگزاران تعیین شده است. در حالیکه این مقدار برای یک صرافی غیرمتمرکز 10 میلیون و برای کارگزاران غیرمتمرکز 5میلیون تعیین شده است.

با این حال، این اخبار مشخص نمی‌کرد که کارگزاران غیرمتمرکز و صرافی‌هایی که شرکتی مربوط به خود نداشته باشند، چگونه باید این الزامات را برآورده کنند.


محدودیت‌های ICO


محدودیت آی سی او هاجهت دریافت تأیید از سوی SEC، صادرکنندگان توکن "باید به وضوح نوع توکنی که قرار است صادر شود و همچنین اطلاعات سرمایه‌گذاری" را اعلام کنند. پورتال‌های ICO باید حداقل سرمایه‌ای به ارزش 5میلیون baht (حدود 156,625 دلار) ثبت کنند و باید حداقل برای یک سال از ارائه ICO مراقبت کنند.

هیچ محدودیتی برای میزان ICOهایی که می‌تواند برای سرمایه‌گذاران نهادی و رده‌بالا ارائه شود، وجود ندارد. با این حال، " میزان سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران خرد 30,000 baht برای هر نفر و هر ICO، و کمتر از 70% ارزش توکن‌های ارائه شده، می‌باشد.

 

طبق این نشریه:

فروشندگان غیرمجاز توکن‌های دیجیتال و کسانی که برای تقاضای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال سمینار غیرمجاز برگزار می‌کنند، به بیش از دو برابر آن تراکنش دیجیتال و یا حداقل 500,000 baht (حدود 15,619.88 دلار) جریمه خواهند شد. همچنین ممکن است تا دو سال به زندان محکوم شوند.

منبع: Bitcoin.com

کدخبر:

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
ماجرای جابجایی مقادیر هنگفت بیت‌کوین توسط نهنگ‌ها

ماجرای جابجایی مقادیر هنگفت بیت‌کوین توسط نهنگ‌ها

در اوایل هفته گذشته، مقادیر زیادی کریپتوکارنسی از آدرس‌هایی که مدت‌ها غیرفعال بوند، جابجا شد. بعنوان مثال، یک کیف پول که از زمان تأسیس آن در سال 2013 غیرفعال بوده است، اخیراً تعداد...

ادامه مطلب ...
جایگزین سوئیفت راه‌اندازی می‌شود

جایگزین سوئیفت راه‌اندازی می‌شود

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: با همکاری‌های اتحادیه اروپا، کشورهای آسیایی و کشورهای خاورمیانه جایگزین سوئیفت بزودی راه‌اندازی می‌شود.

ادامه مطلب ...
رئیس‎جمهور در هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل

رئیس‎جمهور در هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل

رئیس‎جمهور در هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل: تحریم‌های یکجانبه و نامشروع، نوعی تروریسم اقتصادی‌ و ناقض حق توسعه است / برای گفتگو نیازی به گرفتن عکس‌های دو نفره نیست.

ادامه مطلب ...اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر ثبت میکنید