تویتر حساب کاربری Bitcoin@ را به کاربران آن بازگرداند

نگار نجیب نیا

278

سه شنبه 21 فروردین 1397

تویتر حساب کاربری Bitcoin@ را به کاربران آن بازگرداند

کدخبر:10067

تعلیق حساب کاربری @Bitcoin، یکی از قدیمی‌ترین و مشهورترین حساب‌های تویتر، در روز یکشنبه ذهن بسیاری از افراد را با خود مشغول کرد. تویتر به ندرت پروفایل‌های رده بالای خود را تعلیق می‌کند و در صورت تعلیق حتما دلیل رسمی متقاعدکننده‌ای دارد. درحالیکه برای حساب کاربری @Bitcoin هیچ دلیل قانع‌کننده‌ای ارائه نداد.

در چند ساعت اخیر این حساب کاربری مجددا فعال شده و به مالک اصلی خود برگردانده شده است. اما ظن و گمان‌ها پیرامون این حساب کاربری همچنان ادامه دارد.

این حساب کاربری توسط شخصی که ادعا می‌کرد ملیت ترک دارد ایجاد شده بود، سپس قبل از اینکه به مالک اصلی خود برگرداننده شود یک کاربر روس مالکیت آن را در دست گرفت.

یکی از مقامات تویتر در این رابطه می‌گوید:

زمانیکه پای @Bitcoin به میان می‌آید در مورد یک حساب کاربری شخصی که حرفی برای گفتن ندارد اظهار نظر نمی‌کنیم، اما به عقیده من‌ فعالیت‌های این حساب کاربری کمی نگران‌کننده‌ست.

کاربر حساب @Bitcoin در این‌باره می‌گوید:

مایل بدانم که چرا حساب کاربری من به شخص دیگری انتقال داده شد و زمانیکه به من بازگرداننده شد 750000 نفر از اعضای خود را از دست داده بودم. اینکار مصداق بارز فریب‌کاری است.

حساب @Bitcoin در زمان فعالیت خود بیش از 821000 عضو داشت. این کاربران محو شدند و پس مدتی توسط تویتر به آرامی بازگردانده شدند.

این تعلیق مرموز طبیعتا با نظریه‌های تخریب جامعه بیت‌کوین گره خورده است.

جالب توجه است که حساب مذکور هیچ ارتباطی با بیت‌کوین، صدر نشین جدول ارزهای دیجیتال نداشته و این آی دی برای انتشار تبلیغات گسترده علیه بیت کوین و به نفع برادر ناتنی آن، بیت کوین کش به کار گرفته می‌شده است.

به نقل از Badbitcoin.org؛ این حساب کاربری مسدود شده توسط شیادانی که کارشان تبلیغ اسکم بیت کوین کش است، ربوده یا خریداری شده است.

بیت‌کوین کش ارزمجازی‌ای است که در آگوست 2017 پس از اختلاف بر سر چگونگی آدرس‌دهی مسائل پیچیده شبکه، با کپی برداری از بلاک‌چین بیت‌کوین، توسط توسعه‌دهندگان،‌ ماینرها و سایر اعضا ایجاد شد.

بیت‌کوین و بیت‌کوین کش ارتباط عجیب‌و‌غریبی با یکدیگر دارند. برخی از طرفداران بیت‌کوین‌کش معتقدند تعلیق حساب کاربری @Bitcoin توسط دشمنانشان در بیت‌کوین هسته‌ای و به منظور اذیت و آزار و آسیب رساندن به مجموعه آن‌ها صورت گرفته است.

 

مسدود شدن و بازگردان حساب کاربری بیت‌کوین در تویتر

 

تویتر با رفتارهای نامناسب برخورد می‌کند. به عنوان نمونه، طرفداران  #Coreموارد زیر را برای حساب @Bitcoin گزارش کرده‌اند:

  •  حساب @Bitcoin به سوء استفاده متهم شده است.
  • حساب‌‌های Reddit و GitHub به سوء استفاده متهم شده‌اند.
  • اپلیکیشن‌های Bitpay و Xapo تنها یک ستاره دریافت کرده‌اند.

و مواردی از این قبیل.

این‌ها نمونه‌ای از دلایلی است که تویتر برای افراد مخالف بیان می‌کند.

در گذشته نیز گزارش‌هایی از عملکرد نامطلوب @Bitcoin و جعلی بودن این حساب وجود داشت.

همچنین در تویتر سیلی از توییت‌هایی به چشم می‌خورد که ادعا می‌کنند حساب @Bitcoin را ریپورت کرده‌اند.      

موضوع شدیدا قفل شده چرا که مدیران نیز کاربران را به «حزب بازی» و «تقلب در آرا» متهم می‌کنند.

منبع: news.bitcoin

کدخبر:

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
بایننس در حال راه‌اندازی یک اکسچنج کریپتو - فیات در سنگاپور

بایننس در حال راه‌اندازی یک اکسچنج کریپتو - فیات در سنگاپور

طبق توئیت مدیرعامل بایننس در 15 سپتامبر، اکسچنج بایننس، بزرگترین اکسچنج ارز دیجیتال جهانی، به زودی نسخه آزمایشی بتای یک اکسچنج کریپتو- فیات را در سنگاپور راه‌اندازی خواهد کرد.

ادامه مطلب ...
از این پس با پوند انگلیس ارز دیجیتال خریداری کنید

از این پس با پوند انگلیس ارز دیجیتال خریداری کنید

در روز چهارشنبه 1ام آگوست، اکسچنج کوین‌بیس به مشتریان بریتانیایی خود این مژده را داد که از این به بعد می‌توانند بیت‌کوین و سایر ارزهای‌دیجیتال را با پوند انگلیس خریداری نمایند.

ادامه مطلب ...
آشنایی با ولت اکسودوس

آشنایی با ولت اکسودوس

کیف پول چند ارزی Exodus این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید به طور همزمان چندین ارز را در یک ولت نگهداری کنید. در این پست مراحل استفاده از ولت را برای شما شرح خواهیم داد.

ادامه مطلب ...اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر ثبت میکنید