استخراج بیت‌‌کوین، سودآور اما پرهزینه

نگار نجیب نیا

336

سه شنبه 7 فروردین 1397

استخراج بیت‌‌کوین، سودآور اما پرهزینه

کدخبر:10037

استخراج بیت‌‌کوین در کشور شما چقدر هزینه خواهد داشت؟

با توجه به اینکه پروتکل بیت‌‌کوین بر مبنای یک روش ثابت عمل ‌می‌کند، استخراج آن به پردازنده‌های پرقدرت و هزینه‌بر نیازمند است، با وجود دو عامل مصرف بالای انرژی و پیچیدگی فرآیند تاکنون شمار استخراج‌کنندگان در سراسر جهان تنها 21 میلیون نفر است و با وجود فعالیت این 21 میلیون نفر تنها 5/16 میلیون بیت‌‌کوین در جهان موجود است.

جالب است که بدانید هزینه‌های سرسام‌آور الکتریسته یکی از فاکتورهای اساسی هزینه در استخراج بیت‌کوین است، طبق آمار انرژی‌ای که در سراسر جهان برای استخراج بیت‌‌کوین‌ مصرف ‌می‌شود چیز معادل برق مصرفی کشور پسشرفته‌ای همچون دانمارک با جمعیتی معادل 7/5 میلیون نفر یا چیزی معادل مصرف برق کشور پرجمعیتی همچون بنگلادش با جمعیتی معادل 163 میلیون نفر است. به همین خاطر دستیابی به مقرون‌بصرفه‌ترین پروسه برای استخراج کوین‌ها همواره یکی از جنجالی‌ترین موضوعات دنیای ارزهای دیجیتال بوده است.

طبق تحقیقات انجام شده هزینه استخراج بیت‌‌کوین در سراسر جهان به طرز چشمگیری از مقدار کمینه 531 دلار تا مقدار بیشینه 170/26 دلار متغیر است.

استخراج کنندگان بیت‌‌کوین تنها در ازای عملیات حیاتی‌ای که برای بلاکچین یا همان تکنولوژی غیرمتمرکزی که با حل معادلات پیچیده برای رمزگذاری اکثر ارزهای‌مجازی به کار گرفته ‌می‌شود، انجام ‌می‌دهند بیت‌‌کوین دریافت ‌می‌کنند. به همین خاطر به منظور بهینه کردن هزینه‌های مصرفی سرتاسر جهان را زیر پا ‌می‌گذارند.

طبق اطلاعات ارائه شده در جدول، در میان 115 کشور جهان، انگلیس با 758/4 دلار برای استخراج هر بیت‌‌کوین در رتبه 41‌ام قرار دارد.

هزینه استخراج در روسیه 675/4 دلار و ایسلند 746/4 دلار گزارش شده است. شاید به همین خاطر است که اخیرا استخراج کنندگان ایسلند را به خاطر آب‌و‌هوای معتدل و فراوانی انرژی آبی برای اقامت برگزیده‌اند. این مبلغ برای ایران 217/3 دلار است.

در میان 115 کشور، کره شمالی، به خاطر کنترل شدید سرمایه، با هزینه 170/26 دلار برای یک بیت‌‌کوین و ونزوئلا با 531 دلار برای هر کوین به ترتیب مقام پرهزینه‌ترین و بهینه‌ترین کشورها از لحاظ هزینه‌های جانبی را به خود اختصاص ‌می‌دهد.

 

جدول مقایسه هزینه تمام شده استخراج بیت کوین در کشورهای مختلف

 

آمار ارائه شده بر مبنای روش‌های AntMiner S9، AntMiner S7 ، Avalon 6 برای استخراج و هزینه‌های کلی انرژی گردآوری شده است. سرمایه‌گذاران این عرصه با کنترل هزینه‌های جانبی به راحتی ‌می‌توانند سود خالص خود را افزایش دهند.

 

بیشتر بخوانید :

بیت‌کوی، طلای دیجیتال

چگونه اتریوم استخراج کنیم؟

استخراج بیت کوین، ممکن است بی دوام‌تر از آن چه باشد که ما فکر می‌کنیم

 

منبع:marketwatch

کدخبر:

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
آشنایی با کیف‌ پول Coin‌Payments

آشنایی با کیف‌ پول Coin‌Payments

کوین‌پیمنتس اولین و بزرگترین پردازنده پرداخت بیش از 455 آلت‌کوین است. کوین‌پیمنتس در حقیقت وب‌سایتی است که به صورت کیف پول ارز دیجیتال عمل می‌کند. در ادامه با نحوه عملکرد این وب‌سا...

ادامه مطلب ...
چگونه اتریوم بخریم؟

چگونه اتریوم بخریم؟

اتر واحد پول اتریم است. روش‌های متفاوتی برای کسب اتر وجود دارد که در ادامه به چند نمونه از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

ادامه مطلب ...
چطور با پول نقد بیت‌کوین بخریم؟

چطور با پول نقد بیت‌کوین بخریم؟

برخی از اکسچنج‌های موجود در بازار ارزهای دیجیتال علاوه بر قابلیت تبدیل خود ارزهای‌دیجیتال به یکدیگر (برای مثال تبدیل بیت‌کوین به اتریوم)، قابلیت تبدیل پول فیات (‌دلار، پوند، یورو، ...

ادامه مطلب ...اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر ثبت میکنید