کتاب‌هایی که ما را با بیت‌کوین آشنا می‌کنند

نگار نجیب نیا

369

شنبه 1 اردیبهشت 1397

کتاب‌هایی که ما را با بیت‌کوین آشنا می‌کنند

کدخبر:10085

در این روزها نام بیت‌کوین زیاد بر سرزبان‌هاست. این تکنولوژی نوظهور که پیچیدگی‌هایی در بطن خود دارد به سرعت جای خود را در دنیای اقتصاد باز کرده است. خبرگزاری تایم کتاب‌هایی با موضوعیت بیت‌کوین معرفی نموده است که می‌توانند اطلاعات ارزشمندی درباره تجارت در دنیای مجازی در اختیار کاربران قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از تایم، بیت‌کوین یک نوآوری اینترنتی با کارکردهای مشابه «پول بی‌پشتوانه» یا پول حکومتی است. نوظهور بودن بیت‌کوین به این معناست که خالقان آن توانسته‌اند آن را در مدت زمان کوتاهی از یک ایده به یک واقعیت اثرگذار بر دنیای اقتصاد و مراکز سیاست پژوهی بدل کنند. به همین خاطر است که ارزش بیت‌کوین در بازارهای جهانی در چندسال گذشته از چند صدم دلار به چندین هزار دلار افزایش یافته است.

مجله تایم تعدادی کتاب به مخاطبان خود معرفی کرده که در آشنایی و چگونگی سرمایه‌گذاری در این تجارت جدید مفید هستند:

«سرمایه‌های مخفی: راهنمای سرمایه‌گذاران مبتکر در بیت‌کوین و فراتر»

نوشته کریس بورنیسکی و جک تاتار

 

 

در این کتاب که نسخه چاپی آن همانند نسخه‌های صوتی و الکترونیکی‌اش در صدر پرفروش‌ترین کتاب‌های آمازون قرار داشته است، تمام راهکارهای سرمایه‌گذاری صحیح در بیت‌کوین به مخاطبان عرضه شده است. افرادی که از آینده بیت‌کوین چشم‌انداز روشنی ندارند یا نسبت به این تجارت تردید دارند، پیشنهاد می‌شود این کتاب را بخوانند.


«طلای دیجیتال»

نوشته ناتانیل پوپل

 

 

این کتاب علاوه بر طفره رفتن از بیان تاریخچه پیدایش بیت‌کوین، علاقه‌ای نیز به ارائه راهنمایی‌هایی برای سرمایه‌گذاری در این عرصه نشان نداده است. به جای آن اطلاعاتی در مورد و ماجرا اصلی اولین سرمایه‌گذاری و انگیزه سرمایه‌گذاران از ورود به این تجارت ارائه می‌دهد. به عقیده نویسنده این کتاب با بازگو نمودن هدف نخستین سرمایه‌گذاران در عرصه بیت‌کوین راه را برای سایرین روشن می‌کند.

«Ethereum»

نوشته هنینگ دیدریچ

 

 

اتریوم یک پلتفرم عمومی متن‌باز، و بلاک‌چین غیمتمرکزی است که دارای قابلیت قرارداد هوشمند است. این پلتفرم تورینگ کامل ماشین مجازی اتریوم (EVM) را فراهم می‌آورد، اسکریپت‌ها را با استفاده از شبکه بین‌المللی گره‌های عمومی اجرا می‌کند. اتریوم همچنین یک کوین پایه به نام «اتر» ارائه می‌کند که بین حساب‌ها قابل انتقال است و می‌تواند بین افراد مبادله کننده رد و بدل شود. دیدریچ مهندس شرکت آی‌بی‌ام (IBM) در این کتاب؛ تمام این اطلاعات تخصصی را در اختیار مخاطبان قرار داده است


«کسب مهارت در بیت کوین»

نوشته آندریاس ام. آنتونوپولوس

 

 

آنتونوپولوس به عنوان مدير يک موسسه اقتصادى بزرگ هدف خود از نوشتن این کتاب را ارائه راهنمایی‌های جامع و کاربردی درباره مکانیسم عملکردی بیت‌کوین و سایر ارزهای مجازی رایج عنوان می‌کند. وی می‌گوید این کتاب برای متخصصان رشته‌هایی به غیر از علوم کامپیوتری مفید است و تمام اصطلاحات و راهکارهای سرمایه‌گذاری در این حوزه را شرح می‌‌دهد. از آنتونوپولوس کتاب‌ ارزشمند دیگری با عنوان «پول اینترنتی» نیز در دو جلد منتشر شده است.

منبع: ibna

کدخبر:

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
اتریوم چیست؟

اتریوم چیست؟

اتریوم چیست؟ اتریوم چه تفاوتی با ‌بیت‌کوین دارد؟ آیا سرمایه‌گذاری بر روی اتریوم مطلوب است؟ پاسخ این سؤالات و سؤالات بیشتر را در این مقاله خواهید خواند.

ادامه مطلب ...
آشنایی با کیف پول اتریوم

آشنایی با کیف پول اتریوم

اگر اتر را از صرافی خریداری کنید، استفاده از کیف پول‌های دسکتابی، ‌موبایلی یا آنلاین از آنجاییکه امکان کنترل بیشتری بر روی سرمایه ایجاد می‌کند؛ ایمن‌ترین گزینه‌ها هستند.

ادامه مطلب ...
قرارداد هوشمند چیست؟

قرارداد هوشمند چیست؟

قراردادهای هوشمند در حالی که از خدمات واسطه‌ها اجتناب می‌کند، به شما کمک می‌کند، پول، اموال، سهام یا هر چیز با ارزشی را بصورت شفاف و بدون اختلاف، مبادله کنید.

ادامه مطلب ...اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر ثبت میکنید