آشنایی با LocalBitcoins.com

زینب روشندل

2303

پنج شنبه 9 فروردین 1397

آشنایی با LocalBitcoins.com

کدخبر:10063

‌‌‌‌یکی از مطمئن‌ترین و امن‌ترین روش‌های خرید بیت کوین در ایران، سایت LocalBitcoins.com می باشد.

‌‌‌‌لوکال‌بیت‌کوینز یک کمپانی استارت‌آپ برای ‌‌‌‌بیت‌کوین است که در هلسینکی فنلاند قرار دارد. این کمپانی بدون در نظر گرفتن پول محلی معاملات ‌‌‌‌بیت‌کوین را تسهیل ‌‌‌‌می‌کند. Localbitcoins.com یک سایت فردبه‌فرد (Person-to-Person) تجارت بیت کوین است. در Localbitcoins.com افراد کشورهای مختلف ‌می‌توانند پول محلی خود را با بیت کوین معاوضه کنند.

این سایت به کاربران این امکان را ‌می‌دهد که تبلیغات خود را که در آن‌ها نرخ مبادله و روش‌های پرداخت برای خرید یا فروش بیت کوین را تعیین ‌می‌کنند، در سایت قرار دهند. شما به این تبلیغات مراجعه ‌می‌کنید و توافق ‌می‌کنید که با پول نقد از او بیت کوین بخرید، یا به طور مستقیم از طریق سیستم بانکداری آنلاین معامله کنید. بیت کوین‌ها در کیف پول اینترنتی Localbitcoins.com قرار ‌می‌گیرند که از آن جا ‌می‌توانید بیت کوین خود را مستقیما پرداخت کنید. ‌‌‌‌

لوکال‌بیت‌کوینز به کمک مکانیزمی مشخص برای کاربران اعتبار و بازخورد در نظر ‌‌‌‌می‌گیرد، سپرده‌گذاری ها را مدیریت کرده و به شکایات رسیدگی ‌‌‌‌می‌نماید.

در دسامبر 2013 ‌‌‌‌لوکال‌بیت‌کوینز بالغ بر 110،000 کاربر فعال داشت و نرخ مبادلات آن چیزی در حدود 1300 تا  1400 ‌‌‌‌بیت‌کوین در روز بود.

 


چه تفاوت‌هایی با سایر سایت‌های تجارت بیت کوین دارد؟


Localbitcoins.com با در نظر گرفتن ماهیت بیت کوین، غیرمتمرکزسازی شده است.

در Localbitcoins.com شما با انسان‌ها سر و کار دارید.

بر خلاف سایت‌های تجارت بیت کوین که غیرمتمرکز و مشابه بورس سهام هستند، شما به طور مستقیم با یک شخص دیگر معامله ‌می‌کنید. این موضوع باعث ‌می‌شود که این فرآیند سریع و با کارمزد کم و در عین حال امن باشد.

در این سیستم فروش شما بیت کوین‌های خود را فوراً دریافت ‌می‌کند. همچنین، LocalBitcoins.com می‌تواند از هر روش پرداخت که جامعه کاربرانش استفاده ‌می‌کنند، پشتیبانی کند. برای هر معامله، LocalBitcoins.com سرویس سپرده (escrow) یا معامله را برای محافظت از خریدار ارائه ‌می‌دهد.

  • تنها چند دقیقه طول ‌می‌کشد تا شما حساب کاربری خود را ایجاد کنید و در کیف پولتان بیت کوین داشته باشید.
  • LocalBitcoins.com طیف گسترده‌ای از روش‌های پرداخت جهانی را پشتیبانی ‌می‌کند.
  • بیت کوین معاملات آنلاین را در مکان‌هایی که از دسترس سیستم بانکداری سنتی خارج است، امکان‌پذیر ‌می‌کند.
  • Localbitcoins.com معتقد است که افراد با تبدیل سرمایه خود به بیت کوین، آن را در برابر ریسک‌های سیاسی حفظ ‌می‌کنند.
  • درباره ویژگی‌های امنیتی در راهنمای امنیت سایت LocalBitcoins.com بیشتر بخوانید.

ثبت نام در لوکال‌بیت‌کوینز برای خرید بیت کوین


برای ثبت نام در این سایت ابتدا روی این لینک کلیک کنید. سپس اطلاعات مطلوب را وارد کنید:

Username: نام کاربری

Email

Password: برای امنیت بیشتر از پسورد طولانی و پیچیده استفاده کنید.

 

ثبت نام در لوکال بیت کوینز

پس از ثبت این اطلاعات، روی دکمه سبز رنگ Register کلیک کنید تا مجموعه قوانین سایت نمایش داده شود. برای ادامه کار باید با کلیک بر دکمه سبز رنگ I agree، با این قوانین موافقت کنید.

 

موافقت با قوانین لوکال بیت کوینز

 

اکنون حساب کاربری شما ایجاد شده است. اما برای تکمیل نهایی و ورود به حساب، با توجه به پیام کادر سبز، باید ایمیلتان را تأیید نمایید. برای این کار وارد ایمیل خود شده و روی لینکی که توسط این سایت برای شما ارسال شده است کلیک کنید تا ایمیل شما تأیید شود.

 

تأیید ایمیل لوکال بیت کوینز

 

اکنون حساب کاربری شما تکمیل و تأیید شده است.


تأیید شماره تلفن


برای تأیید شماره تلفن همراه خود، روی تصویر آدمک در منوی بالا سمت راست کلیک کنید. سپس بر روی گزینه Edit Profile (ویرایش حساب) کلیک نمایید. حالا با کلیک بر کادر Verify phone number ادامه دهید.

 

اقدام به تأیید شماره تلفن

 

در قسمت Country Code (کد کشور)، کد ایران را انتخاب می‌کنیم: (Iran, Islamic Republic of)98+  

سپس در قسمت Phone number (شماره تلفن) شماره تلفن همراه‌تان را وارد کنید.

 

تأیید شماره تلفن

 

حالا یک پیامک تأیید شامل یک کد اختصاصی برای شما ارسال می‌شود. کد را در قسمت Verification Code (کد تأیید) وارد نمایید تا صحت شماره تلفن شما تأیید شود.

 

وارد کردن کد تأیید

 

در صورت صحت کد، پیام تأیید نمایش داده می‌شود. از آن جا که برخی فروشندگان درخواست مدارک برای احراز هویت و real Name (نام واقعی) شما را دارند، برای این کار روی کادر Set Real Name (وارد کردن نام واقعی) کلیک کنید.

 

اتمام تأیید شماره تلفن


روش خرید بیت کوین


افراد مختلفی در سراسر جهان برای خرید و فروش بیت کوین از این سایت استفاده می‌کنند. برای شروع خرید بیت کوین کافی است در صفحه اصلی سایت، روی تب Quick Buy (خرید سریع) کلیک کنید. سپس در کادر نام کشور، ایران (Iran, Islamic Republic of) را انتخاب کنید. با این کار، واحد پول سریعاً به ریال IRR تغییر می‌یابد.

 

خرید بیت کوین

 

نکته: اگر پس از این اقدام فهرست نام فروشندگان ایرانی نمایش داده نشد، احتمالاً به این دلیل است که VPN یا پروکسی شما فعال است.

حالا کافیست روی دکمه نارنجی رنگ Search (جستجو) کلیک کنید تا فهرست فروشندگان ایرانی نمایش داده شود.

لیست فروشندگان در localbitcoins

در ستون اول به نام Trader، لیست نام فروشندگان قرار دارد. در کنار نام هر فروشنده، دو عدد درون پرانتز قرار دارند. عدد اول تعداد تریدها (خرید و فروش)، و عدد دوم درصد رضایت مشتریان (Feedback یا بازخورد) این کاربر را نمایش می‌دهد.

همچنین یک دایره رنگی در کنار این اعداد قرار دارد که نشانگر متوسط زمان پاسخگویی فروشنده به درخواست ترید است.

دایره سبز: متوسط زمان پاسخگویی فروشنده حدود چند دقیقه

دایره زرد: متوسط زمان پاسخگویی فروشنده کمتر از نیم ساعت

دایره خاکستری: متوسط زمان پاسخگویی فروشنده بیشتر از نیم ساعت

 

در ستون دوم به نام Payment Method (روش پرداخت)، شیوه پرداخت توسط مشتریان مشخص شده است. برخی فروشندگان فقط با برخی از بانک‌های ایران کار می‌کنند.

در ستون سوم به نام Price/BTC قیمت هر بیت کوین به ریال نمایش داده می‌شود. این قیمت برای مشتریان مختلف متفاوت است و کمترین قیمت‌ها در بالای فهرست قرار دارند.

ستون چهارم به نام Limit، حداقل و حداکثر میزان مجاز خرید بیت کوین از این کاربر را نشان می‌دهد.

برای مشاهده تعداد بیشتری از فروشندگان، می‌توانید روی عبارت Show more (نمایش بیشتر) کلیک نمایید.

عکس شماره 86


انتخاب فروشنده برای خرید بیت کوین


پس از این که با معیارهای موردنظر خود (قیمت، فیدبک و تعداد تریدها) فروشنده را انتخاب کردید، روی دکمه Buy (خرید) کلیک کنید تا وارد صفحه ترید شوید. در این صفحه اطلاعات بیشتری از کاربر، نظیر موقعیت مکانی او قابل مشاهده است. همچنین می‌توانید فیدبک‌های سایر کاربران برای این کاربر را با کلیک بر روی See feedback در قسمت User مشاهده نمایید.

همچنین در بخش Payment Window مهلت زمان پرداخت مبلغ خرید بیت کوین نشان داده شده است. برای مثال برای این کاربر، این زمان 1 ساعت و 30 دقیقه است. به این معناست که پس از نهایی  کردن درخواست خرید، فقط 90 دقیقه فرصت دارید تا نبلغ را به حساب فروشنده واریز کنید. اگر این زمان بگذرد، ترید بطور خودکار کنسل می‌گردد.

 

صفحه درخواست ترید در لوکال بیت کوینز

 

برخی فروشندگان شرایط خاصی برای انجام ترید دارند که این شرایط در کادر سمت راست صفحه به نام Terms of Trade نوشته شده است که بیشتر مربوط به احراز هویت کاربران است. برای نمونه کاربر Venus_SalamCrypto.com این شرایط فروش را درج کرده است:

 

شرایط فروش Venus_SalamCrypto.com

 

 مدارکی که در این جا ذکر شده، برای احراز هویت شما لازم است و برای خرید باید آن‌ها را ارسال کنید. اما شاید لازم باشد چند مورد دیگر را از طریق سایت نیز وارد کنید. برای نمونه، برخی فروشندگان درخواست نام واقعی (Real Name) شما را دارند که این اطلاعات را می‌توانید از همان صفحه اطلاعات فروشنده بیت کوین وارد نمایید.

همچنین می‌توانید به صفحه قبلی برگشته و شرایط فروش سایر کاربران را نیز بررسی کنید.


تعیین مقدار بیت کوین برای خرید


حالا باید مقدار مبلغ خرید خود را وارد نمایید. مثلاً قصد خرید به مبلغ 12،000،000 ریال بیت کوین دارید. برای این کار در کادر مربوطه (IRR) این مبلغ را وارد کنید تا مقدار معادل بیت کوین آن در کادر کناری (BTC) نشان داده شود. تنها نکته ای که باید به آن توجه نمایید این است که مبلغ انتخابی شما در بازه حداقل و حداکثر فروشنده (Trade Limits) قرار داشته باشد. در غیر این صورت مبلغ با رنگ قرمز نمایش داده می‌شود.

 

وارد کردن مبلغ خرید

 

 

اگر پیام خاصی برای فروشنده داشتید، می‌توانید در کادر زیر آن تایپ کنید. حالا دکمه سبز رنگ Send trade request (ارسال درخواست ترید) را کلیک کنید.سپس وارد صفحه ویژه این ترید می‌شوید.

 

صفحه اصلی ترید

 

کادر Send message to قسمت چت سایت و برای ارسال پیام و هماهنگی با فروشنده است.

در نیمه سمت راست صفحه کادری مشاهده می‌کنید که بیانگ آن است که فروشنده از شما درخواست اطلاعاتی برای احراز هویت دارد. برای این کار از قسمت چت سایت این اطلاعات را بفرستید و هماهنگی‌های لازم را با فروشنده انجام دهید.

در زیر این کادر، دو قسمت Canceling the trade (کنسل کردن ترید) و ?Made a payment (تأیید انجام پرداخت) وجود دارند. اگر به هر دلیلی در این مرحله تصمیم به کنسل کردن خرید خود دارید، می‌توانید روی گزینه Canceling the trade و سپس روی دکمه قرمزرنگ Cancel purchase کلیک کنید.

 

 

در صورتی که شرایط فروشنده را برآورده کردید و ترید انجام شد، باید دکمه I have paid (پرداخت انجام شده است) را کلیک کنید.

 

تأیید انجام پرداخت

 

در انتها می‌توانید با توجه به کیفیت معامله، برای فروشنده فیدبک بدهید. برای این کار یکی از گزینه‌های زیر را انتخاب نمایید:

 

انواع فیدبک

 

Trustworthy (قابل اعتماد): با دادن فیدبک قابل‌اعتماد، اعتبار طرف مقابل افزایش می‌یابد و بعنوان کاربر مورداعتماد مشخص می‌شود

Positive (مثبت): با دادن فیدبک مثبت، اعتبار طرف مقابل افزایش می‌یابد

Neutral (خنثی): فیدبک خنثی هیچ تأثیری در اعتبار طرف مقابل ندارد

Distrust and block (اعتماد نداشتن و بلاک کردن): این گزینه به طرف مقابل فیدبک منفی می‌دهد که اعتبارش را کاهش می‌دهد و حسابش را بلاک می‌کند؛ در نتیجه دیگر نمی‌تواند با شما ترید انجام دهد

Block without feedback (بلاک کردن بدون فیدبک): طرف مقابل از انجام ترید با شما بلاک می‌شود اما فیدبکی برایش لحاظ نمی‌گردد

 

منبع:medium

کدخبر:

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
قیمت بیت‌کوین یا سایر ارزهای دیجیتال چطور محاسبه می‌شود؟

قیمت بیت‌کوین یا سایر ارزهای دیجیتال چطور محاسبه می‌شود؟

برخلاف دارایی‌هایی‌هایی همچون سهام یا کالاهای مختلف، قیمت بیت‌کوین از روش متفاوتی محاسبه می‌شود. از آنجاییکه بیت‌کوین دارایی غیرمتمرکزی‌ست در هزاران اکسچنج و تعداد بی‌شماری از افرا...

ادامه مطلب ...
وبمانی (Webmoney) چیست؟

وبمانی (Webmoney) چیست؟

شرکت وب‌مانی در نوامبر سال 1998، پس از بحران مالی روسیه در این سال که منجر به افزایش کاربرد دلار آمریکا در روسیه شد، بعنوان یک سیستم انتقال دلار، در این کشور تأسیس شد.

ادامه مطلب ...
نحوه خرید و فروش ارزهای دیجیتال از طریق CoinsBank

نحوه خرید و فروش ارزهای دیجیتال از طریق CoinsBank

اولین بانک بلاک‌چین است که طیف گسترده‌ای از خدمات مالی را ارائه می‌دهد؛ مبادلات ارز و ارزهای دیجیتال، صدور کارت‌های دبیت و اعتباری، کیف‌پول الکترونیکی امن، راهکارهای حساب بازرگانان...

ادامه مطلب ...اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر ثبت میکنید