چگونه بیت کوین‌هایتان را به سرمایه‌گذاری تبدیل کنید؟

زینب روشندل

585

یکشنبه 26 فروردین 1397

چگونه بیت کوین‌هایتان را به سرمایه‌گذاری تبدیل  کنید؟

کد خبر: 10073
علیرغم این که بیت‌کوین یک رمزارز است، اکثر مردم در واقع بیت‌کوین را برای این نمی‌خرند که با آن کالا خریداری کنند. بله، به نظر می‌رسد که اکثر دارندگان بیت‌کوین، آن را می‌خرند تا نگه دارند. بیت‌کوین یک فرم جدید ارز نیست که بتواند روزی بر دلار غلبه کند؛ بلکه برای مردم یک سرمایه‌گذاری است و امیدوارند روزی از آن سودی بدست آورند.

بیت‌کوین خود را تبدیل به یک سرمایه‌گذاری کرده است؛ نوسانات شدید روزانه یا حتی ساعتی ارزش آن، باعث شده است به سختی بتوان از آن بعنوان یک ارز استفاده کرد. زمانی که یک تراکنش بیت‌کوین کامل می‌شود، ممکن است ارزش آن کمتر از زمانی باشد که شما تصمیم به انجام آن تراکنش داشتید. به همین سبب، برای خیلی از مردم بیت کوین بیشتر یک سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود تا یک ارز، اما همچنان تحلیل‌گران سرمایه‌گذاری، در مورد بیت کوین محتاطند.

بی ثباتی باعث شد تا در پایان سال 2017 بیتکوین به ارزشی نزدیک به 20،000 دلار برسد، از طرف دیگر همین امر علت شکستن قیمت آن از ابتدای سال 2018 تا کنون است.

اگر شما به دنبال زمانی عالی برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین هستید، هیچ وقت آن را پیدا نخواهید کرد. حتی تحلیل‌گران حرفه‌ای تا به حال نتوانسته‌اند تعیین کنند که بیت کوین دارد به کجا می‌رود. مطئناً همین غیرقابل پیش‌بینی بودن آن است که وسوسه‌انگیز است.

افکار مارک کوبان درباره بیت کوین متغیر است، اما نظرش درباره سرمایه‌گذاری در آن، این است که تنها در حالتی سرمایه‌گذاری کنید که حتماً مقداری پول ذخیره داشته باشید و در آن زیاده‌روی نکنید. بازار بیت کوین در نهایت همانقدر که سود بالایی دارد، خطر بالایی هم دارد.

در هر صورت اگر شما به دنبال "سرمایه‌گذاری در بیت کوین" هستید، باید بدانید که این چه معنی‌ای دارد.

هیچ کدام از موارد ذکر شده در زیر، توصیه‌هایی برای سرمایه‌گذاری نیستند، فقط نمونه‌هایی از سرمایه‌گذاری‌های مربوط به بیت کوین هستند. هر یک از این موارد خطرات مربوط به خودش را دارد و باید بعنوان خطر نیز دیده شوند. قبل از یک سرمایه‌گذاری پرریسک، تمام سعی و کوشش خود را برای تحقیقات پیرامون آن انجام دهید.


آیا برای بیت کوین هم چیزی بعنوان سهام وجود دارد؟


اگر فراموش کرده‌اید که بیت کوین چیست، باید بگویم که نه یک مدل ارز فیزیکی است، و نه یک شرکت سهامی است که سهام آن بتواند عمومی شود. بنابراین چیزی به نام سهام برای آن وجود ندارد. با این حال، می‌توانید با بیت کوین بعنوان یک ارزش که قابل خرید و فروش است، برخورد کنید و ارزش آن را هم مانند قیمت سهام بیت کوین در نظر بگیرید. همچنین نوسانات قیمت آن را می‌توانید مشابه هر سهام دیگر در مجموعه سرمایه‌گذاری‌هایتان، ردیابی کنید.

راه‌های دیگری هم وجود دارند که شما می‌توانید "سهام بیت کوین" را به مجموعه خود اضافه کنید. شرکت سرمایه‌گذاری بیت کوین (GBTC) یکی از گزینه‌های قابل توجه است که مشابه صندوق معامله بورس (یک نوع صندوق سرمایه‌گذاری که در بورس اوراق بهادار معامله می‌شود) عمل می‌کند. GBTC یک شرکت است که بیت کوین‌هایی در اختیار دارد و با خرید سهام آن شما می‌توانید روی قیمت بیت کوین شرط‌بندی کنید، بدون آن که مالک بیت کوین‌ها باشید. ( بیت کوین‌های این شرکت توسط شرکت Xapo محافظت می‌شوند.)

این می‌تواند یک راه جالب برای سنجش بازار بیت کوین باشد، بدون آن که درگیر بدست آوردن بیت کوین باشید. اما این جا بحث قیمت مطرح می‌شود. به معنای واقعی کلمه، شما حق بیمه بسیار بالایی باید پرداخت کنید.

در زمان درج این نوشتار، یک سهم از GBTC، 0.00100396 BTC یا 6.77 دلار است. با این حال سهام به سمت 10.70 دلار می‌رود. شما همچنین باید هزینه‌های مدیریت را هم حساب کنید. در نتیجه، برخی عقیده دارند مالکیت بیت کوین در برابر این راهکار بیشتر ارزش دارد.

یکی دیگر از راه‌های ممکن برای سرمایه‌گذاری در ارزش بیت کوین بدون خریدن آن، با Bitcoin Future است. Bitcoin Future به شما این امکان را می‌دهد که روی ارزش آینده بیت کوین شرط‌بندی کنید. اگر فکر می‌کنید که ارزش بیت کوین در آینده بالا می‌رود، می‌توانید یک "قرارداد آینده" خریداری نمایید. اگر غریزه شما درست باشد و هنگام انقضای قرارداد قیمت بالا رود، شما مبلغی مساوی با این افزایش قیمت، طلبکار می‌شوید. از جمله مکان‌های مهمی که Future Bitcoin را ارائه می‌دهند، CBOE(Chicago Board Options Exchange) و گروه بازار مالی CME می‌باشند.

بیت کوین فیوچر مزایا و معایب نسبتاً زیادی دارد. زمانی که بیت کوین فیوچر می‌خرید، شما قراردادها را با گرو گذاشتن کسری از قیمت واقعی یک بیت کوین می‌بندید، که این به شما فرصت می‌دهد تا سود خود را از آن‌ها بدست آورید. با این حال، قرارداد یک تاریخ انقضا در آینده‌ای نزدیک دارد. اگر زمانی که منقضی می‌شود قیمت آن پایین آمده باشد، شما نمی‌توانید منتظر باشید تا شاید دوباره قیمت بالا برود؛ شما دیگر باخته‌اید.


چه صنایعی تحت تأثیر بازار کریپتوکارنسی قرار دارند؟


راه‌های دیگری برای نزدیک شدن به سرمایه‌گذاری در بیت کوین وجود دارند. به صنایع تحت تأثیر بیت کوین نگاه کنید. ببینید که چگونه یک صنعت کار می‌کند و چگونه بیت کوین بدست می‌آید. خرید سهام شرکت‌هایی که به بیت کوین مربوط هستند، یک راه سرمایه‌گذاری از راه دور (غیرمستقیم) در آینده بیت کوین است.


سرمایه گذاری در بلاک چین


از آن جا که یک تفکر غالب وجود دارد که ارزشمندترین جنبه بیت کوین، تکنولوژی بلاک چین پشت آن است، سرمایه‌گذاری در بلاک چین یک راه دیگر برای سرمایه‌گذاری از راه دور در بیت کوین است؛ بدون نگرانی درباره نوسانات قیمت.

شرکت‌های بزرگ زیادی وجود دارند که شبکه‌های بلاک چین خود را برای مقاصد مختلفی توسعه داده‌اند که ارزش آن را دارد به آن‌ها هم نگاهی بیندازیم.

این بدان معنا نیست این روش کاملاً بدون ریسک است. تکنولوژی بلاک چین یک پیشرفت خیره‌کننده است که می‌تواند تعدادی از صنایع بزرگی را مختل کند. اما در عین حال یک کلمه مدرن است. بطور مثال کمپانی Long Island Iced Tea در اواخر سال 2017 نام خود را به Long Blockchain تغییر داد، زیرا می‌دانست تنها همین کلمه باعث جهش سهامش می‌شود. و برای بازه‌ای کوتاه، سهامش فقط بخاطر این تغییر جهش داشت. اما به این ترفندها دل نبندید و در عوض مراقب باشید و از کلاهبرداری‌های کریپتوکارنسی مانند این اجتناب کنید.

بعضی از شرکت‌های بزرگتر که بلاک چین را با صنعت خود ترکیب کرده‌اند، عبارتند از:

  • Overstock.com(OSTK)، که زمانی یک شرکت خرده‌فروش بود اما تبدیل به یکی از بزرگترین گزینه‌های بلاک چین در بازار سهام شده است. این شرکت tZero، یک رمزارز و دفتر ثبت مبتنی بر بلاک چین ارائه کرده است که با مقررات کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده مطابق است.
  • IBM نیز تکنولوژی بلاک چین را با انواع مختلفی از شرکا و صنایع، توسعه داده است. یک مثال، مشارکت آن‌ها با خرده‌فروشان موادغذایی، خصوصاً Walmart، برای کمک به ردیابی سریع، کارآمد و ایمن زنجیره تأمین، برای تضمین ایمنی مواد غذایی است. IBM همچنین با Maersk همکاری کرده است تا بر روی پلتفرم بلاک چین تجارت جهانی کار کنند.

  • Hitachi (HTHIF)، مجموعه صنعتی ژاپنی که در زمینه زیرساخت‌های اجتماعی و سیستم‌های فناوری اطلاعات فعالیت می‌کند، در میان سایر صنایع، شروع به رشد در زمینه بلاک چین کرده است. این مجموعه گزارش‌هایی درباره اعتقاد به این تکنولوژی و این که چگونه می‌تواند به طور مثبت در بخش مالی تأثیر بگذارد، و این که چگونه به طور بالقوه می‌تواند برای کسب و کارها خدمات جدیدی ارائه دهد، منتشر کرده است.

  • همچنین تعدادی صندوق معامله بورس (ETF) وجود دارد که می‌توان در تعدادی سهام مربوط به بلاک چین سرمایه‌گذاری کرد. بعنوان مثال، Reality Shares Nasdaq NextGen Economy ETF (BLCN)، سهام تمام نمونه‌های بالا را دارا می‌باشد. همچنین Intel (INTC) و Cisco Systems (CSCO)


سرمایه‌گذاری در تکنولوژی ماینینگ (استخراج)


رشد بیت‌کوین به عنوان یک صنعت از زمانی که حدود ده سال پیش اولین بیت‌کوین استخراج شد، به سرعت در حال افزایش است. رایانه‌ها و سخت‌افزارهای قدرتمندی لازم است تا ماینرها (استخراج‌کنندگان) برای ماینینگ فرصت بهتری داشته باشند. در نتیجه بعضی از شرکت‌ها بطور ناخواسته درگیر شدند.

Nvidia (NVDA) و AMD، کمپانی‌هایی هستند که چندین نوع تکنولوژی را تولید می‌کنند. AMD برای لپ تاپ‌ها و کامپیوترهای دسکتاپ پردازنده تولید می‌کند، در حالی که محصولات Nvidia محدوده‌ای از کاربردهای اتوماسیون تا سرورهای ابری را در برمی‌گیرد. اما موفق‌ترین بخش هر دوی این‌ها، واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) آن‌هاست. حتی در زمان ماینرهای ASIC، یک GPU قوی ثابت کرده است که یک راه رقابتی (و بسیار ارزان قیمت) برای استخراج بیت کوین‌ها است.

این بدان معناست که اکنون از هر زمان دیگر تقاضا برای GPUها بیشتر است؛ به ویژه به دنبال رشد ناگهانی و گسترده بیت کوین در سال 2017. با انفجار در زمینه ماینینگ و نیاز مداوم به پردازنده‌های گرافیکی در میان گیمرها، در سال 2018 سرمایه‌گذاری در Nvidia ارزشمند به نظر می‌رسد. در عین حال، AMD کمی نوسانی تر بوده است. اثبات شده است که از زمان پدید آمدن شور و اشتیاق برای بیت کوین، این دو شرکت از بزرگ ترین تولیدکنندگان پردازنده‌های گرافیکی بوده‌اند.


بزرگ‌ترین رمزارزهای دیگر کدامند؟


بیت‌کوین نه تنها صنایع دیگر را تحت تأثیر قرار داد، بلکه صنعت خودش را ایجاد کرده است. به دنبال بیت‌کوین، صدها رمزارز دیگر سر برآورده‌اند و در تلاش برای برتری یافتن بر آن، یا ارائه راه‌های دیگر برای استفاده از آن بوده‌اند. بسیاری از آن‌ها شکست خورده‌اند، اما برخی از آن‌ها جان سالم به در برده و ممکن است آینده‌ای روشن داشته باشند.

اما این جا بیش از هر جای دیگر، نیاز دارید که با احتیاط پیش بروید. در حال حاضر بیت کوین فوق‌العاده ریسکی است. تصور کنید رمزنگاری چه خطرات کوچکتر و کمتر شناخته‌شده‌ای بوجود آورده است. بوجود آوردن یک مجموعه سرمایه‌گذاری با سایر کریپتوکارنسی‌ها ، ممکن است بتواند به شما در ارزیابی وضعیت و شاید آینده این بازار کمک کند، اما بسیاری از آن‌ها به سرعت می‌توانند ثابت کنند که تنها درخششی کوتاه‌مدت بوده‌اند.

رشد ناگهانی ICOها --یک روش سرمایه گذاری جمعی برای کریپتوکارنسی‌ها به طوری که کاملاً با سرمایه‌گذاری‌های ریسک‌پذیر متفاوت استباعث شده است که بسیاری از مردم برای آینده مشتاق شوند، اما شگفتی‌هایی هم در باب این که آیا حباب بیت کوین از این هم خطرناک‌تر خواهد شد، ایجاد کرده است.

با این حال بعضی از رمزارزهای قابل توجه دیگر، برخی کارهایی که بیت کوین انجام نمی‌دهد را ارائه کرده‌اند و به سختی می‌توان به آن‌ها یک کپی از بیت کوین اتلاق کرد. بنابراین طبیعی است که به آن‌ها علاقه‌مند شویم. تحقیقاتی مناسب انجام دهید، با مشاور مالی خود صحبت کنید و از عقل سلیم خود استفاده کنید پولی بیشتر از آن چه که استطاعت دارید در این موارد قرار ندهید. سرمایه‌گذاری در رمزارزها خطرناک‌تر از معمول هستند.

تعدادی از رقبای مشهور بیت کوین عبارتند از:

  • از لحاظ فنی ارز آن اتر(ETH) است، و اتریوم نام پلتفرم آن است. چیزی که آن را از بیت کوین متمایز می‌کند، این است که از بلاک چین اتریوم می‌توان برای توسعه اپلیکیشن‌ها استفاده شود، که پس از آن در بلاک چین ذخیره می‌شوند. با استفاده از این، شما می‌توانید رمزارز خود را ایجاد کنید.
  • ریپل (XRP) یک رمزارز معروف است که اخیراً محبوب شده است. هرچند برخی معتقدند که واقعاً نمی‌توان آن را یک رمزارز نامید. با این حال در زمان نوشتن این مقاله، مارکت کپ آن 19.2 بیلیون دلار است، که سومین رتبه را در میان کریپتوکارنسی‌ها دارد. انتظار می‌رود ریپل بعنوان چیزی از یک سیستم پردازش پرداخت عمل کند که امکان انتقال پول نقد بین‌المللی را فراهم می‌آورد. این شرکت با چندین شرکت مهم، از جمله American Express همکاری می‌کند.
  • لایت کوین (LTC) در سال 2011 توسعه یافت. در حالی که ارزش آن دیرتر از سایر رمزارزها بالا رفت، اگر ارزشش بالا برود، تنها دلیل آن نقاط قوت لایت کوین در مقایسه با بیت کوین خواهد بود: زمان معامله‌ها بطور قابل توجهی سریع‌تر است (یک از بزرگ‌ترین شکایت‌ها برای بیت کوین زمانی که دچار انفجار ارزش شد، سرعت پایین معاملات ناشی از افزایش یکباره کاربران بود) و همچنین دارای توکن‌های بیشتری است.

در نهایت شما ممکن است دریابید که سرمایه‌گذاری در بیت کوین (و بطور کلی رمزارزها) به ریسک‌هایی که بطور بالقوه دارد، نمی‌ارزد. این درست است، گاهی اوقات بهتر است که امن تا باشیم تا این که متأسف باشیم.

کسانی که تصمیم به سرمایه‌گذاری در بیت کوین می‌گیرند، اکنون می‌توانند آزادانه تصمیم بگیرند که چگونه سرمایه‌گذاری کنند. برخی از آن‌ها موافقند که سرمایه‌گذاری بلندمدت کنند، و بقیه افراد که پشتکار بیشتری دارند، تریدینگ را ترجیح می‌دهند.

منبع: Thestreet.com

کدخبر:

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
آشنایی با کیف پول بیت‌کوین

آشنایی با کیف پول بیت‌کوین

می خواهید بیت کوین ذخیره کنید؟ این کیف پول‌ها همان طور که می‌خواهید، کارتان را راحت و امن می‌کنند.

ادامه مطلب ...
تتر چیست؟

تتر چیست؟

تتر یک ارز ترکیبی‌ از ارزهای مجازی و فیات است. ارزش آن به کمک ارزش ارزهای فیات محاسبه می‌شود. در ادامه شما را با این ارزمجازی نامی آشنا می کنیم.

ادامه مطلب ...
کاش این توصیه‌ها را در 25 سالگی می‌دانستم!

کاش این توصیه‌ها را در 25 سالگی می‌دانستم!

کاش در آینده، زمانی که ۵۰ ساله می‌شدیم، به هر یک از ما بلیط ماشین زمان داده شود و فقط یکبار بتوانیم به گذشته برگردیم و با خود ۲۵ ساله‌گی مان صحبت کنیم.

ادامه مطلب ...اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر ثبت میکنید