چطور دارایی دیجیتال خود را خرج کنیم

نگار نجیب نیا

467

دوشنبه 21 خرداد 1397

چطور دارایی دیجیتال خود را خرج کنیم

کد:10131

در حال حاضر ارزهای مجازی از محبوب خاصی برخوردارند و به خاطر اپلکیشن‌های جدید ایجاد شده خرج کردن آن‌ها راحت‌تر شده است. در حال حاضر، بسیاری از افراد برخی از هزینه‌های زندگی خود را با کمک ارزهای مجازی می‌پردازند و این امر مسیر را برای همه گیر شدن  ارزهای مجازی‌ محبوبی همچون بیت‌کوین هموار می‌نماید.

گذران زندگی با درآمدی در قالب ارزهای مجازی

در این مقاله در نظر داریم به مطلب بپردازیم که افراد چگونه هزنیه‌های زندگی خود را با ارزهای مجازی می‌پردازند و چگونه می‌توان مشابه پول کاغذی از این ارزها برای گذران زندگی استفاده کرد. متاسفانه، در حال حاضر، دارایی‌های دیجیتالی همچون بیت‌کوین‌کش همه‌گیر نشده‌اند. به همین خاطر اگر قرار باشد فردی هزینه خدمات خود را با این ارزها دریافت کند باید بداند چطور می‌تواند آن را خرج کند.

کارت هدیه‌

تاکنون گزینه‌های محدودی برای پرداخت با ارزهای مجازی وجود داشته است. یکی از این گزینه‌ها بهره‌گیری از پلت‌فرمی مشابه e-Gifter یا Gyft برای خرید کارت‌های هدیه و خرج کردن موجودی آن در فروشگاه‌های متنوع است. مشتریان می‌توانند این کارت‌های هدیه را از سایت‌های iTunes، Amazon، Best Buy، Whole Foods و برخی موسسات و رستوران‌ها تهیه کنند.

خریدکارت‌های هدیه ارزهای مجازی برای پرداخت هزینه‌های روزمره با این ارزها

مراجعه به فروشگاه‌ها و موسساتی که ارزهای مجازی را به صورت مستقیم می‌پذیرند

مراجعه به فروشگاه‌هایی که ارزهای دیجیتال را به صورت مستقیم می‌پذیرند یکی دیگر از روش‌هاست. اکثر دارایی‌های دیجیتالی محبوب دایرکتوری‌های آنلاینی دارند که لیست فروشگاه‌ها و مکان دقیق آن‌ها را نشان می‌دهند. به عنوان مثال، دارندگان بیت‌کوین‌ می‌توانند از Accept Bitcoin Initiative کمک بگیرند که لیست مراکزی که به صورت مستقیم بیت‌کوین‌ می‌پذیرند را نشان می‌دهد. با یک جستجوی ساده در گوگل می‌توان دایرکتوری ارزهایی همچون دش،‌مونرو و بیت‌کوین‌کور را پیدا کرد.

مراجعه به فروشگاه‌هایی که ارزهای مجازی را می‌پذیرند روش دیگری برای پرداخت به کمک این ارزهاست

فروش ارزهای دیجیتال به صرافی‌ها

یکی دیگر از روش‌های تبدیل ارزهای مجازی فروش آن‌ها در اکسچنج‌های همچون localbitcoins.com یا سایر صرافی‌های آنلاین است. باید در نظر داشت از آنجاییکه صرافی‌های آنلاین باید مطابق با قوانین KYC و AML کار کنند، برای احراز هویت از شما مدارک شناسایی می‌خواهند. این بدان معناست که باید اطلاعاتی از قبیل شماره تلفن، عکس کارت ملی و در برخی موارد آدرس محل سکونت خود را در اختیار آن‌ها قرار دهید.

این فرآیند از چند دقیقه تا چند روز زمان خواهد برد و در این موارد ممکن است برخی از آن‌ها به شما اجازه فعالیت ندهند.

همچنین برخی از صرافی‌ها برای ارائه سرویس‌ها از شما فی دریافت خواهند کرد.

خرید از اکسچنج‌ها روش دیگری برای خرج نمودن دارائی‌های دیجیتال

کارت‌های اعتباری رمزنگاری شده

یکی از روش‌های رایج به خرج نمودن دارایی‌های دیجیتال استفاده از کارت‌های اعتباری این ارزهاست. کاربر می‌تواند در فروشگاه‌هایی که پرداخت با ویزاکارت و مسترکارت را می‌پذیرند با این کارت‌های اعتباری خرید کند. کمپانی‌هایی از قبیل Wagecan، Bitpay، Shift (coinbase)، Wirex و بسیاری دیگر این کارت‌ها را توزیع می‌کنند. اکثر این کارت‌ها از ارزهای مجازی محبوب پشتیبانی می‌کنند.

استفاده از کارت‌های اعتباری ارزهای دیجیتال روش دیگری برای خرج نمودن این دارائی هاست

در ادامه باید اضافه کنیم که روش‌های مختلفی برای رخ کردن و گذران زندگی با ارزهای مجازی وجود دارد. در برخی موارد روشی که انتخاب کردید جواب نمی‌دهد یا صرافی به دلایلی از ارائه خدمات به شما سر باز می‌زد با این حساب بهتر است همیشه چند گزینه در ذهن داشته باشید.

حتما از همکاران و اطرافیان خود در مورد روش‌های مطلوبی که برای خرج کردن ارزهای مجازی دارند پرس‌و‌جو کنید.

منبع:news.bitcoin.com

 

کدخبر:

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
راهنمای خرید بیت‌کوین از سایت سلام‌کریپتو

راهنمای خرید بیت‌کوین از سایت سلام‌کریپتو

برای خرید بیت‌کوین گزینه‌های متفاوتی پیش روی شما قرار دارد که در پست جداگانه‌ای به طور مفصل به آن پرداخته‌ایم. در این پست در نظر داریم مراحل خرید بیت‌کوین از سایت سلام‌کریپتو را بر...

ادامه مطلب ...
"دوباره خرج کردن" بیت کوین چیست؟

"دوباره خرج کردن" بیت کوین چیست؟

توسعه‌دهندگان، رمزنگاران و گروه‌های مختلفی از مردم در اوایل دهه 1990 در تلاش بودند تا "مشکل دوباره خرج کردن" را - که به پول نقد دیجیتالی یا الکترونیکی مربوط بود- حل کنند. بعنوان را...

ادامه مطلب ...
نحوه کار با صرافی باینانس

نحوه کار با صرافی باینانس

در این راهنمای ابتدایی نحوه باز کردن حساب در صرافی باینانس و نحوه کار با آن برای شما شرح داده خواهد شد.

ادامه مطلب ...اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر ثبت میکنید