راهنمای قدم به قدم برای مشارکت در ICOهای KIN یا UnikoinGold 

نگار نجیب نیا

520

سه شنبه 1 خرداد 1397

راهنمای قدم به قدم برای مشارکت در ICOهای KIN یا UnikoinGold 

 کدخبر:10107

در ابتدا توجه داشته باشید که تمامی ICOها از بلاک‌چین اتریوم استفاده نمی‌کنند، اما KIK’s KIN و Unikrn’s UnikoinGold زمانی به شما کمک خواهند کرد که در نظر داشته باشید از بلاک‌چین اتریوم استفاده کنید.

برای استفاده از KIN ICO یا UnikoinGold ICO باید چند مرحله را پشت سر بگذارید:

 1. در ابتدا باید از طریق این صفحه  //kin.kik.com/register/ در KIN یا //unikoingold.com/  برای UnikoinGold حساب باز کنید.
 2. سپس وارد قیمت «فروش توکن» یا «مشارکت» شوید.
 3. یک حساب در صرافی coinbase  ایجاد کنید. از این طریق می‌توانید ارزمجازی بخرید/بفروشید/ارسال کنید و دریافت کنید. (توجه داشته باشید که coinbase تنها گزینه موجود نیست اما در حال حاضر به خاطر همخوانی با MyEtherWallet پرطرفدارترین گزینه‌ست!) توجه داشته باشید که می‌توانید برای پرهیز از هزینه‌های جانبی در بخش  Coinbase’s GDAX  ثبت‌نام کنید.
 4. از طریق coinbase یا GDAX اتریوم خریداری کند. ابتدا به بخش «buy screen» در coinbase مراجعه کنید و مقداری اتریوم خریداری نمایید.
 5. یک MyEtherWallet ایجاد کنید. توجه داشته باشید که باید از « ERC-20 Token Friendly Wallet/Exchange» استفاده نمایید. MyEtherWallet انتخابی ساده و هوشمندانه‌ایست اما Ethereum Wallet نیز در این زمینه جواب می‌دهد. هیچگاه از coinbase برای ارسال کوین‌ها برای خرید ICO استفاده نکنید.
 6. اتریوم خود را از coinbase به MyEtherWallet (یا هر ولت ERC-20 friendly دیگر) انتقال دهید. برای انتقال بین ولت از کلید عمومی خود استفاده کنید. به این ترتیب که وارد حساب خود در coinbase شوید، ولت اتریوم خود را انتخاب کنید، بر روی گزینه «ارسال» کلیک کنید،‌ آدرس MyEther خود را وارد کنید. عموما مبادله در چند دقیقه انجام می‌شود، اما برای ICOها ممکن است چندین ساعت به طول انجامد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به بخش سوالات متداول Coinbase مراجعه کنید.
 7. حالا برای خرید ICO اقدام کنید. به این منظور باید آدرس عمومی ولت و اطلاعات دیگری را وارد نمایید. بسته به اینکه از چه ICOای استفاده کنید، نحوه عملکرد به صورت مرحله به مرحله در سایت مرجع ICO ذکر شده است.
 8. از اینجا به بعد باید تا روز پیاده‌سازی صبر کنید و سپس مراحل بعدی را بعد از ثبت‌نام دریافت کنید. این مراحل شامل انتقال اترهای اتریوم از MyEtherWallet به آدرس عمومی ICO در صرافی می‌شود. توجه داشته باشید که برای ارسال اتر از MyEtherWallet باید هزینه‌ای تحت عنوان «gas» بپردازید. («gas» هزینه‌ای است که باید برای ارسال اتریوم بپردازید) برای ارسال 1 اتر باید 01/0 اتر به عنوان «gas» کنار بگذارید ( مبلغی که به gas تعلق می‌گیرد از این کمتر است اما 01/0 عدد رند خوبی برای این منظور است)
 9. به محض اینکه ICO ایجاد شود، یک توکن به ولت اتریوم شما ارسال خواهند کرد.
 10. زمانیکه در نظر دارید توکن‌ها/ارزمجازی خود را به USD تبدیل کنید، معمولا کمپانی ارائه دهنده ICO سرویسی را برای انتقال مجدد توکن‌ها به اتر به شما پیشنهاد می‌دهد، یا ممکن است ناچار باشید مبادلات توکن به توکن انجام دهید. برای ICOهای مختلف روش‌های متفاوتی وجود دارد. یکی از سایت‌های مناسب برای اینکار EtherDelta.com‌‌ست که می‌تواند گزینه مطلوبی برای شروع باشد.

نکته 1: توجه داشته باشید که برای شروع اساسا باید در ICO، Coinbase و MyEtherWallet ثبت‌نام کرده باشید.

نکته 2: KIN و Unikoingold تنها ICOهای موجود نیستند. اتریوم از اولین ICOها بود و از پس ICOهای بسیاری پا به عرصه رقابت نهادند. زمانیکه به دنبال یک ICO هستید، تحقیقات لازم را در مورد قانونی یا غیرقانونی بودن کمپانی مرتبط با آن انجام دهید.

نکته 3: هیچگاه رمزعبور ولت یا کلید شخصی خود را به اشتراک نگذارید و آن را در مکان‌های نامربوط وارد نکنید. برای ارسال و دریافت کوین تنها لازم است آدرس عمومی ولت خود را به اشتراک بگذارید. می‌توانید کلید عمومی را با اشخاص مختلف به اشتراک بگذارید.

نکته 4: همیشه در هنگام ورود به ICOها باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • ICOها ارزمجازی جدیدی ایجاد می‌کنند، در حال حاضر هزاران ارزمجازی و هزاران کاربر ارزمجازی وجود دارد. تعداد افرادی که این بازی را می‌برند محدود است و این عرصه اساسا شکست‌خوردگانی نیز دارد. ICOها تاحدودی شبیه IPOها (Penny Stocks) هستند. ممکن است پیشرفت چشمگیری داشته باشند ولی سرمایه‌گذاری در آن‌ها بسیار مخاطره است.
 • دولت چین ICOها را منع کرده است و نیویورک و واشنگتون در حال تدوین مقرراتی برای آن‌ها هستند.
 • اگر از طریق ارزهای مجازی درآمدزایی می‌کنید باید در نظر داشته باشید که ممکن است یک سال پول هنگفت به جیب بزنید و به خاطر آشنا نبودن به قوانین مالیاتی در سال بعد تمام آن را از دست بدهید.  پس حتما اطلاعات مالیاتی لازم را در این عرصه کسب کنید.
 • اگر پس از سرمایه‌گذاری در ICO مشخص خرید و فروش آن ممنوع شد، تنها کاری که می‌‌توانید انجام دهید درخواست بازپرداخت است که اصلا گزینه ایده‌آلی نیست.
 • توجه داشته باشید که تمام ICOها ابزاری برای سرمایه‌گذاری نیستند برخی از آن‌ها تنها برای خرید محصولاتی که در پلت‌فرم آن‌ها ارائه می‌شود به کار می‌روند.
 • فرض کنید شما یک کاربر تازه‌کار هستید و در نظر دارید از coinbase/GDAX استفاده کنید: باید توجه داشته باشید که خرید اتریوم از coinbase زمان می‌برد (8 روز یا بیشتر) این امر بدان معناست که باید خرید اتر را زودتر آغاز کنید.
 • زمانیکه تصمیم به خرید یک ICO می‌گیرید؛ سایت مرجع اطلاعات شخصی زیادی از شما می‌خواهد و ارائه این حجم از اطلاعات تنها راه ورود به دنیای این ICOهاست. پس حتما قبل از تصمیم‌گیری در مورد تمایل یا عدم تمایل به اشتراک‌گذاری اطلاعات اطمینان حاصل کنید و به شما پیشنهاد می‌کنیم تنها ICOهایی را خریداری کنید که کمپانی و سیستم مبنای توکنی آن‌ها وجود خارجی دارد.
 • توجه داشته باشید که هیچ قانون مشخصی برای حفاظت از ولت‌ ارز دیجیتال وجود ندارد. درصورتیکه ولت یا کلیدهای خود را گم کنید، تمام کوین‌های خود را از دست خواهید داد.
 • برخی از ICOها تنها ابزاری برای کلاه‌برداری‌اند. به همین خاطر سرمایه‌گذاران باید به شدت هوشیار باشند.

در صورت ورود به این عرصه برای خوابیدن سرمایه برای مدت زمان نسبتا طولانی و شکست‌های احتمالی آماده باشید و حتما حاشیه ایمنی برای این منظور در نظر بگیرید.

منبع:cryptocurrencyfacts.com

کدخبر:

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
10 درگاه پرداخت آنلاین بیت‌کوین که صاحبان کسب‌وکار باید بشناسند

10 درگاه پرداخت آنلاین بیت‌کوین که صاحبان کسب‌وکار باید بشناسند

بهترین درگاه‌های پرداخت بیت‌کوین برای وب‌سایت‌های تجارت الکترونیک را بشناسید و مزایای اجرای آن را برای کسب‌وکار خود بیاموزید.

ادامه مطلب ...
چطور دارایی دیجیتال خود را خرج کنیم

چطور دارایی دیجیتال خود را خرج کنیم

در ادامه به روش‌های پرداخت با ارزهای مجازی یا «چطور با دارایی دیجیتال زندگی خود را بچرخانیم» اشاره می‌کنیم.

ادامه مطلب ...
کوین OLXA چیست؟

کوین OLXA چیست؟

کوین OLXA یک رمزارز است که برای زندگی روزمره طراحی شده است. این ارز روی بلاک‌چین اتریوم توسعه داده شده و مقصود آن رسیدن به هدف اولیه ارائه یک روش سریع، فوری، امن و کارآمد برای انجا...

ادامه مطلب ...اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر ثبت میکنید