استخراج ابری بیت‌کوین چیست؟

نگار نجیب نیا

447

چهارشنبه 23 خرداد 1397

استخراج ابری بیت‌کوین چیست؟

کدخبر:10137

استخراج ابری با استفاده از قدرت پردازش مشترکی که توسط یک بانک داده ایجاد می‌شود، ‌انجام می‌شود. با این حال باید در نظر داشته باشید که این سرویس‌ها با ریسک‌هایی همراه‌اند. در این راهنمای استخراج بیت‌کوین شما را با جزئیات امر آشنا می‌کنیم.

استخراج ابری بیت‌کوین چگونه انجام می‌شود؟

تفاوت اصلی روش‌های استخراج در پیاده‌سازی و مدیریت سخت‌افزارهاست. در روش‌های قدیمی استخراج، کاربر به شخصه تجهیزات را خریداری و نصب می‌کرد. این امر مستلزم کسب اطلاعات اضافی در زمینه خنک‌سازی تجهیزات و هزینه‌های اضافی برق است. در حالیکه تجهیزات استخراج ابری در مرکزی که متعلق به کمپانی استخراج‌کننده است قرار دارند.

کاربر برای دستیابی به این خدمات باید حساب کاربری ثبت کند و قراردادی برای استخراج ایجاد نمایند. معمولا این قراردادها به سرعت فعال می‌شوند و کاربران طبق مقررات وضع شده، سود خود را دریافت خواهند کرد.

روش‌های مختلف استخراج ابری

در حال حاضر سه روش برای استخراج از راه دور وجود دارد:

میزبانی استخراج (Hosted mining): که از طریق اجاره ماشین استخراجی که متعلق به تامین‌کننده است، انجام می‌شود.

میزبانی مجازی استخراج (Virtual hosted mining): در این حالت مرکز سرور مجازی شخصی‌ای برای شما ایجاد می‌کند که این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید نرم‌افزار استخراج شخصی خود را بر روی آن نصب نمایید.

اجاره قدرت هش (Leased hashing power): در این حالت بدون وجود کامپیوتر شخصی یا اختصاصی قدرت پردازنده اجاره می‌کنید.

مسائل مربوط به سودآوری:

تمام سرویس‌های استخراج ابری مشابه یکدیگر نیستند به همین خاطر سرویس‌های مختلف نرخ استخراج متفاوتی نیز دارند. اولین نکته در این راستا شهرت و سابقه کمپانی استخراج کننده است. مهم است که کمپانی شما ایمنی بالایی داشته باشد و بازخورد مثبتی از مشتریان گرفته باشد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد یک سرویس استخراج مشخص،‌ بازخورد کاربران نسبت به آن را در انجمن‌های گفتگوی مختلف بررسی نمایید.

دومین مساله هزینه استخراج ابری یا گیگاهش در هر ثانیه‌ای هست که بدست می‌آورید. هزینه کمپانی‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است، هزینه‌ برخی از این سرویس‌ها آنقدر بالاست که سرمایه‌گذاری در آن‌ها عملا صرفه اقتصادی ندارد. مشکلات استخراج و قیمت بیت‌کوین از جمله عواملی‌‌ست که در سودآوری یک سرویس موثراند.

با این وجود، سرویس‌های وبی که این موارد را محاسبه می‌کنند با پارامترهای سخت‌افزاری‌ای غیر از پارامترهای استخراج ابری فعالیت می‌کنند.

عموما ماشین‌حساب‌هایی که سود حاصله را محاسبه می‌کنند مصرف برق بالایی دارند.

پروسه تغییر و تبدیل نیز کمی مخاطره آمیز است. شما می‌توانید میزان برق مصرفی واحد و بهای برق مصرفی را در ضریب تبدیل 744/0 ضرب کنید و به کمک سخت‌افزارهای استخراج هزینه‌های ماهیانه خود را ارزیابی کنید. اما برای محاسبات استخراج ابری، از آنجاییکه هزینه‌ای را به صورت ماهیانه پرداخت می‌کنید، باید برعکس عمل کنید یعنی هزینه‌های ماهیانه خود را به ضریب تبدیل 744/0 تقسیم کنید.

مزایا و معایب:

ممکن است در اوایل امر سرویس‌های استخراج سود خوبی برای شما به همراه داشته باشند اما با افزایش مشکلات استخراج دریافتی‌های شما از حد مشخص خود پایین‌تر خواهد رفت.

همچنین احتمال تقلب، کلاهبرداری و یا سوء‌مدیریت در این زمینه وجود دارد؛ پس حتما با در نظر داشتن این احتمالات در این زمینه سرمایه‌گذاری کنید.

مزایا:

  • هیچگونه هزینه نصب یا راه اندازی به آن تعلق نمی‌گیرد.
  • مشکلی از لحاظ سر و صدای فن‌های خنک‌کننده وجود ندارد.
  • هزینه‌ تعمیر و نگهداری تجهیزات حذف می‌شود.
  • نیازی به خریداری تجهیزات اضافی برای راه‌اندازی سخت‌افزار استخراج نیست.

معایب:

  • نمی‌توانید تجهیزات را به فروش برسانید چون مالک آن نیستید!
  • احتمال تقلب یا کلاهبرداری وجود دارد.
  • در صورتیکه آستانه سودآوری پایین باشد، عملیات استخراج متوقف خواهد شد.
  • افراد کنترل ناچیزی بر روی این قضیه دارند و این روش انعطاف‌پذیری پایینی دارد.
  • نمی‌توانید نرخ هش خود را در استخر استخراج مورد نظر خود انتخاب کنید.

و نهایتا باید در نظر داشته باشید که استخراج بیت‌کوین نیز مشابه هر سرمایه‌گذاری پرخطر دیگر با سعی و خطاهای بسیاری روبروست،‌ به همین خاطر توصیه ما به شما این است که هیچگاه تمام دارایی خود را در آن سرمایه‌گذاری نکنید.

منبع:coindoo.com

کدخبر:

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
راهنمای فروش بیت‌کوین به سلام‌کریپتو

راهنمای فروش بیت‌کوین به سلام‌کریپتو

شما می‌توانید بیت‌کوین خود با قیمتی مناسب به سایت سلام‌کریپتو بفروشید. در ادامه مراحل فروش بیت‌کوین به سایت سلام‌کریپتو را به صورت مرحله به مرحله برای شما بیان می‌کنیم.

ادامه مطلب ...
چه نوع کیف‌پول‌هایی برای ذخیره ارز دیجیتال مناسب‌تر است؟

چه نوع کیف‌پول‌هایی برای ذخیره ارز دیجیتال مناسب‌تر است؟

در این مقاله، کیف‌پول‌های Custodial و non-custodial را بررسی کرده و مشخص می‌کنیم که کدام یک از آن‌ها برای امنیت و تجربه کاربری شما بهتر هستند.

ادامه مطلب ...
آشنایی با استارت‌آپ مونورتو

آشنایی با استارت‌آپ مونورتو

یکی از بزرگترین مشکلات شبکه اجتماعی کنونی این است که در آن افراد به اندازه تلاشی که برای ایجاد محتوا می‌کنند پاداش نمی‌گیرند. به بیان دیگر در بسیاری از شبکه‌های اجتماعی همچون اینست...

ادامه مطلب ...اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر ثبت میکنید