آشنایی با کیف پول اتریوم

نگار نجیب نیا

414

شنبه 15 اردیبهشت 1397

آشنایی با کیف پول اتریوم

کدخبر:10099

کیف پول اتریوم:

کیف پول‌های دیجیتال متفاوتی وجود دارند: اپلیکیشن‌های دسکتاب، اپلیکیشن‌های موبایل/وب، شما می‌توانید از یک کیف پول سخت‌افزاری یا کیف پولی که توسط صرافی ارز دیجیتال در اختیار شما قرار داده می‌شود استفاده کنید.

در این میان اتریوم کیف پول رسمی‌ خود را دارد که می‌توانید از سایت Ethereum.org آن را دانلود نمایید.

نکته دیگری که باید مد نظر داشته باشید این است که زمانیکه می‌خواهید از یک کیف پول به عنوان نمونه یک کیف پول «full node» استفاده کنید، باید بلاک‌چین اتریوم را به طور کامل (که ممکن است چندین گیگابایت باشد) یا یک «light client» که به یک بلاک‌چین کامل برای فعالیت نیاز ندارد، را دانلود نمایید.

مسلما اگر تازه‌کار باشید، light client گزینه مطلوب‌تری است. MyEtherWallet کیف پول‌های light client ایجاد می‌کند، Jaxx.io از دیگر گزینه‌هاست و از ارزهای مجازی دیگر نیز پشتیبانی می‌کند.

اگر اتر را از صرافی خریداری کنید، استفاده از یک کیف پول با پلت‌فرم یکسان راحت‌ترین روش ممکن است، اما احتمالا ناامن‌ترین گزینه نیز همین است‌. متاسفانه، سرقت‌های سایبری و عملیات هکینگ جزء جدانشدنی دنیای ارزهای دیجیتال‌اند. در صورتیکه هکی رخ دهد و فرد پولی را از صرافی برباید، به عنوان نمونه سرقت از کیف پول کاربران، صرافی غرامت آن را می‌پردازد.

پس، استفاده از کیف پول‌های دسکتابی، ‌موبایلی یا آنلاین از آنجاییکه امکان کنترل بیشتری بر روی سرمایه ایجاد می‌کند؛ ایمن‌تر ا‌ست. از آن مهم‌تر اینکه، شما باید پس‌ورد کیف پول خود که «گذرواژه شخصی» نامیده می‌شود را به خاطر داشته باشید. توجه داشته باشید که اگر این گذرواژه را گم کنید، دیگر به هیچ طریق نمی‌توانید دوباره به کیف پول خود دسترسی پیدا کنید، سرمایه شما نیز از دست می‌رود و مورد آخری که باید به آن اشاره کنیم این است که ایجاد یک کد دو فاکتوری شناسایی برای دستیابی به کیف پول نیز ایده مطلوبی است.

اگر در نظر دارید مقادیر بالایی اتر ذخیره کنید، می‌توانید به کمک کیف پول سخت‌افزاری، «ایمنی» را بالا ببرید. کیف پول‌های سخت‌افزاری به اینترنت وصل نمی‌شوند و این قابلیت را دارند که کلیدواژه‌های شما را به صورت آف‌لاین ایجاد و ذخیره نمایند. که همین امر امکان سرقت دیجیتالی، که یکی از حملات رایج به سرمایه دارندگان ارزهای مجازی‌ست، را تا حد بالایی کاهش ‌دهد.

همچنین شما می‌توانید در هنگام ایجاد کیف پول «رمز پشتیبان» تعیین نمایید؛ پین‌کد نیز برای دسترسی به تجهیز به کار می‌رود.

بعلاوه،‌ کلیدواژه کیف پول شما، یک کد شخصی است که برای انجام مبادله باید به آن دسترسی داشته باشید. کیف پول اتریوم شما نیز می‌تواند چندین آدرس گیرنده که «کلیدواژه‌های عمومی» نامیده می‌شوند، ایجاد کند. این کلیدواژه‌ها می‌توانند کاملا ایمن و بدون خطر سرقت منتشر شوند. افرادی که در نظر دارند برای شما اتر ارسال نمایند می‌توانند از این آدرس‌ها بهره بگیرند.

عموما مبادلات اتریوم 20 ثانیه زمان می‌برند. به محض اجرا، معامله مشروع تلقی شده و به بلاک‌چین اضافه می‌گردد، در آنجا تمام افراد می‌توانند آن را ببینند. باید توجه داشت که تنها اطلاعاتی از مبادله که در آنجا ذخیره می‌شود آدرس گیرنده و میزان اتر ارسال شده است.     

منبع:cointelegraph.com

کدخبر:

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
کتاب‌هایی که ما را با بیت‌کوین آشنا می‌کنند

کتاب‌هایی که ما را با بیت‌کوین آشنا می‌کنند

خبرگزاری تایم کتاب‌هایی با موضوعیت بیت‌کوین معرفی نموده است که می‌توانند اطلاعات ارزشمندی درباره تجارت در دنیای مجازی در اختیار کاربران قرار دهند.

ادامه مطلب ...
چگونه بیت کوین‌هایتان را به سرمایه‌گذاری تبدیل  کنید؟

چگونه بیت کوین‌هایتان را به سرمایه‌گذاری تبدیل کنید؟

علیرغم این که بیت کوین یک رمزارز است، اکثر مردم در واقع بیت کوین را برای این نمی‌خرند که با آن کالا خریداری کنند. بله، به نظر می‌رسد که اکثر دارندگان بیت کوین، آن را می‌خرند تا نگه...

ادامه مطلب ...
آشنایی با Ledger Blue

آشنایی با Ledger Blue

لدجر بلو یکی از پیشرفته‌ترین کیف پول سخت‌افزاری بازار است. این لدجر یک تجهیز کاملا ایمن است که بر روی آن امکانات از قبیل صفحه نمایش،‌ اتصال به USB و بلوتوث تعبیه شده است. در ادامه ...

ادامه مطلب ...اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر ثبت میکنید