eWallet چیست؟

نگار نجیب نیا

1893

شنبه 15 اردیبهشت 1397

eWallet چیست؟

کدخبر:10097

کیف پول الکترونیکی چیست؟

کیف پول الکترونیکی که به اختصار eWallet نامیده می‌شود، مکان ایمنی است که حاوی یک یا چندین مدل پول نقد است. مشتریان شما می‌توانند به روش‌های مختلف می‌توانند سرمایه خود را به کیف پول‌های الکترونیکی انتقال دهند. به محض انتقال سرمایه به این کیف پول‌ها می‌توانند از آن برای خرید یا استفاده از خدمات آنلاین استفاده کنند.

فروشنده باید کیف پول خریدار را تائید کند و در برخی موارد مالک کیف پول الکترونیکی قبل از استفاده از آن ناچار است یک پروسه KYC (Know Your Customer) کامل انجام دهد. برخی از ارائه دهندگان خدمات پرداخت برای کاربرانی که احراز هویت را تکمیل کرده‌اند، کیف پول‌های تائید شده؛ و آن‌هایی که تکمیل نکرده‌اند کیف پول‌های تائید نشده دارند. عموما مشتریانی که کیف پول آن‌ها تائید شده می‌توانند تا مقادیر بالاتری خرید نمایند.

فرآیند پرداخت:

فرآیند پرداخت از طریق یک کیف پول الکترونیکی کاملا با پرداخت با کارت‌های اعتباری متفاوت است. در طول پروسه پرداخت در ابتدا برای فروشنده این اجازه صادر می‌شود که به طور کامل به حساب کیف الکترونیکی دسترسی داشته باشد.  

ممکن است یک حساب برای تبدیل ارز،‌ اضافه کردن و دسترسی به سایر ارائه دهندگان خدمات پرداخت به کار رود. همچنین ممکن است فروشندگان بتوانند در حین پروسه پرداخت کیف پول‌های تائید نشده ایجاد نمایند. ریسک پروسه اینجاست که ممکن است فروشنده کیف پول شما را خالی کند و ناپدید شود به همین خاطر حتما قبل از انتخاب سرویس کیف پول الکترونیکی به جزئیات امر دقت داشته باشید.

ایمنی و خطر:

داده‌ها و اطلاعات خریدار عمدتا به نحو ایمنی رمزگذاری شده‌اند. تائیدیه‌های حساب کاربری/رمز عبور و ایمیل/شماره تلفن عموما در هنگام ایجاد کیف پول الکترونیکی مورد نیازاند و عکس پرسونل و تائید آدرس در حین پروسه KYC به کار می‌آیند. برخی از ارائه دهندگان خدمات پرداخت از محدودیت‌های تبادل و سرعت چک‌ها برای نظارت بر مبادلات انجام شده در حساب کیف پول الکترونیکی استفاده می‌کنند. به خاطر محتوای ارزشمندشان، APMها و کیف پول‌های الکترونیکی نیز در معرض تقلب قرار دارند و نباید مشابه کارت‌های اعتباری به فروش برسند.

اقسام کیف پول الکترونیکی:

کیف پول الکترونیکی بسته: این‌ها کیف پول‌هایی هستند که که توسط یک نهاد برای تسهیل نحوه ارائه کالاها و خدمات ایجاد شده‌اند. با این تجهیزات شما امکان پرداخت نقدی ندارید ودیگر نیازی به تائیدیه RBI نیست.

به عنوان مثال: خدمات کابین، تجارت الکترونیک و کمپانی‌های موبایل، برای دریافت وجه در ازای خدمات ارائه شده، کیف پول‌های الکترونیکی‌ای ایجاد نموده‌اند. با این روش بک‌آپی از تمام پرداخت‌های انجام شده به آن‌ها را در اختیار دارند. همچنین این روش یکی از روش‌های حصول اطمینان از وفاداری مشتریان است.

کیف پول‌های الکترونیکی نیمه بسته: این کیف پول‌ها می‌توانند برای خرید کالاها و دریافت خدمات از سرویس‌های مالی/موسسات مختلفی که قرارداد مشخصی با صادرکننده دارند، در مکان‌های تجاری مورد استفاده قرار بگیرند. در این کیف پول‌ها نیز امکان پرداخت نقدی وجود ندارد.

کیف پول‌هایی تا 10000 دلار می‌توانند با قبول حداقل جزئیات مشتری و مقدار کامل بارگذاری‌های مجدد در یک ماه مشخص ایجاد شوند. این مقدار از 10.000 دلار تجاوز نمی‌کند.

مقادیر تا 50000 دلار می‌توانند با «اسناد معتبر بانکی» مطابق با قوانین مقابله با پول شویی ایجاد شوند. این کیف پول‌ها عموما قابل بازیابی نیستند؛ یعنی در شرایط عادی نمی‌توان مبالغ بالای RS10000 را در آن‌ها قرار داد.

مقادیر بالای Rs1000000 می توانند توسط KYC کامل ایجاد شوند و قابل بازیابی‌اند. به عنوان مثال: AirTel Money که برای پرداخت در بازه خدمات بین بانکی یا سایر کیف پول‌های Airtel Money به کار می‌رود.

کیف پول‌های الکترونیکی باز: این‌ها کیف پول‌هایی هستند که می‌توانند برای خرید کالاها و بهره‌مندی از خدماتی همچون خدمات مالی انتقال وجه به کارت‌های مورد قبول مکان‌های تجاری به کار گرفته شوند. (ترمینال‌های فروش (POS)) همچنین به کمک این کیف پول‌ها می‌توان در ATMها پول نقد جابه‌جا نمایید.

با این حال، پرداخت‌های نقدی تنها تا سقف 1000 در هر روز ممکن است. در کارت‌های بدهی نیز قابل اجراست.

به عنوان مثال M-Pesa یک کیف پول باز ایجاد شده Vodafone همراه با بانک ICIC است. می‌تواند برای پرداخت در سایت‌هایی که کارت‌های ویزا را قبول می‌کنند، با حداقل حد مجاز Rs 10 و حداکثر مقدار Rs 50،000  و اعتبار 48 ساعته استفاده شود.

20 نمونه کیف پول الکترونیک:

در ادامه 20 مورد از محبوب‌ترین و مرسوم‌ترین کیف پول‌های الکترونیک در سراسر جهان اشاره می‌کنیم، توجه داشته باشید کیف پول‌های ارائه شده در این لیست الزاما بهترین نیستند:

 1. Paypal
 2. Skrill
 3. Apple Pay
 4. Google Wallet (Android Pay)
 5. AliPay
 6. Samsung Pay
 7. Walmart Pay
 8. Ecopayz
 9. Neteller
 10. Due App
 11. Circle App
 12. Venmo App
 13. Square App
 14. Adyen App
 15. Dwolla App
 16. BiyoWallet App (Biometic payments!)
 17. iDebit (local Canadian)
 18. iDeal (local Dutch)
 19. BlockChain.info (Wallet for Bitcoin, Bitcoin Cash, ETH)
 20. GateHub.net (Wallet for Ripple / XRP)

منبع: worldpay.com

feegenie.com

moneytransfercomparison.com

کدخبر:

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
مراحل قدم به قدم شرکت در ICO با استفاده از MyEtherWallet

مراحل قدم به قدم شرکت در ICO با استفاده از MyEtherWallet

برای شرکت در ICO به ارزمجازی و کیف پول ارزمجازی نیاز دارید. با این وجود در بسیاری از موارد به طور مشخص به اتریوم و کیف پول MyEtherWallet (یا یک کیف پول کامل MyEtherWallet) نیاز اس...

ادامه مطلب ...
بهترین استخرهای استخراج

بهترین استخرهای استخراج

ارزهای مجازی زیادی در بازار جهانی وجود دارند. تکنولوژی دیجیتال لحظه به لحظه در حال ارتقاست و کاربران زیادی برای دستیابی به ارزهای دیجیتال به یک استخر استخراج می‌پیوندند. استخرهای ...

ادامه مطلب ...
آشنایی با کیف پول‌های ارز دیجیتال

آشنایی با کیف پول‌های ارز دیجیتال

اگر در نظر دارید از بیت‌کوین یا سایر ارزهای دیجیتال استفاده کنید به یک کیف پول دیجیتال نیاز خواهید داشت. کیف پول‌های ارز دیجیتالی در گروه‌ها و اقسام مختلف دسته بندی می‌شوند. با آشن...

ادامه مطلب ...اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر ثبت میکنید